Pendulum92 kérdése:

Gondoltátok volna?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést kérek azoktól, akiknek nem mondok újat ezzel.


Az evolúcióbiológia egyik alapját, a genetikát, pont egy Gregor mendel nevű Ágoston-rendi szerzetes tette le.



Ezúton is tisztázni szeretném, hogy az evolúció nem jelenti sem azt, hogy élettelenből élő lett, sem azt, hogy az ember a majomból fejlődött ki. Ezek demagóg szövegek, amikkel csak támadni akarják az elméletet, de valójában nem mondja ki egyiket sem.


"Az élővilág evolúciója azt jelenti, hogy az élővilág összetétele folyamatosan változik, a fajok folyamatosan átalakulnak, új fajok keletkeznek és kihalnak."


Oké, ez lenne a definíció röviden.


A kihalás az stimt, nem? Azt mindenki látja és hallja, hogy fajok halnak ki. Mutatják a fosszíliák is, rengeteg állat tetemét találtuk már meg, ami rég kihalt.(mivel olyan állat ma már nem él) Jelenleg is, nap mint nap halnak ki fajok.(nagy részt vállal ebben az emberiség,sajnos)

Tehát a kihalás tény.

Nézzük a fajok keletkezését. Ezt nehezebb elképzelni, mivel egy lassú folyamat. Gondoljunk bele, ha csak kihalnának fajok, amit előbb levezettem, hogy tény, akkor egy idő után elfogynának. Mivel ma is elég nagy számú faj él a Földön, feltételezhető, hogy keletkeznek is fajok.



2013. ápr. 13. 23:28
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
77%
Ráadásul Darwin is hívő volt ha jól tudom.
2013. ápr. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
22%

Nekem is lenne egy kérdésem!

Mikortól kezdődött el szerinted az evolúció? Hogyan és miért?

Általában az ateisták szokták azt írni, hogy millió évek alatt hatalmas változások jöhettek létre. Szóval nincs olyan, hogy makroevolúció, csak és kizárólag evolúció.

Aztán általában előjön az abigonezis témája is.

Végül is ha elfelejtjük a kezdeteket, akkor mi hívők azt sem fogjuk elfogadni, hogy az ősünk cickányszerű lény lehetett. Ennyi. Nyilván senki sem gondolja, hogy az apját vagy az anyját szüli újra és azt sem, hogy egy lovat.

De annak a rengeteg véletlen mutációnak hol van a kezdete és a pontos levezetése?

2013. ápr. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
9%

Egyébként a nagy bummot is valami pap találta ki.

Állítólag a sátánizmust is, de ehhez már nem értek.

2013. ápr. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
70%
Az evolúció akkor kezdődik amikor megjelenik az első sejt.
2013. ápr. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:

"Ráadásul Darwin is hívő volt ha jól tudom."


Hogy a szó szoros értelmében hívő volt-e vagy sem, azt nem tudom, de hogy vallásos azt igen. De csupán addig, amíg az evolúcióval el nem kezdett foglalkozni, utána fokozatosan eltávolodott a vallástól. A népszerű elmélettel szemben, miszerint Darwin teista-evolúcionista lett volna, a fennmaradt dokumentumok épp az ellenkezőjét bizonyítják.

2013. ápr. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 fairi1 ***** válasza:
94%

Definíciód nem pontos,félreértésekre adhat okot.


Tanórákon ezt mondják egyetemi szinten

Az evolúció: a populációk genetikai összetételében történő változás.

2013. ápr. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:

"Nekem is lenne egy kérdésem!

Mikortól kezdődött el szerinted az evolúció? Hogyan és miért?

Általában az ateisták szokták azt írni, hogy millió évek alatt hatalmas változások jöhettek létre. Szóval nincs olyan, hogy makroevolúció, csak és kizárólag evolúció.

Aztán általában előjön az abigonezis témája is.

Végül is ha elfelejtjük a kezdeteket, akkor mi hívők azt sem fogjuk elfogadni, hogy az ősünk cickányszerű lény lehetett. Ennyi. Nyilván senki sem gondolja, hogy az apját vagy az anyját szüli újra és azt sem, hogy egy lovat.

De annak a rengeteg véletlen mutációnak hol van a kezdete és a pontos levezetése? "



Pontos időt nem tudok mondani, én elfogadom a tudomány álláspontját.

Hogyanra is miértre sem tudok felelni, de nem is volt témája az írásomnak.

Az abiogenezis nekem sem ad választ teljes mértékben, a hogyant leírja, de a miértet nem. De még sem leszek ettől vallásos.


A tudományt pont ezért ilyen könnyű támadni, mert nem tud szolgálni 100%-os bizonyításokkal ilyen kérdésekkel kapcsolatban, de ez nem is hibája, mivel a tudomány a valóságra törekszik, és az "anyag", amiből dolgozhat, elég szegényes, de még is több, mondhatni a tudománynak legalább van valamije. Ezzel szemben ott van a vallás, ami tálcán kínál mindenféle hogyant és miértet, egy felsőbbrendű "valami" bevezetésével. Na meg ott van egyben a felsőbbrendűség tudat.("nehogymár én valami cickányszerűből fejlődjek ki")


De akkor most váltsunk témát. A vallásosok, főleg a kreacionisták mindig úgy érvelnek az álláspontjuk mellett, hogy az evolúciót, abiogenezist támadják. Holott ők semmiféle logikus magyarázattal, felfedezéssel nem rukkolnak elő. Legtöbbször a Bibliában le van írva, és a isten így akarta érvek jönnek elő, na meg a bizonyított elméletek, józan ész tagadása, annak mélyebb ismerete nélkül.


Tehát nem tudom neked levezetni azt, amit lehetetlen, mivel igen kevés fosszília maradt meg, mondhatni igen ritkák, amiből dolgozni lehet. A tudomány még is próbál ebből valami logikusat kihozni, persze az előbb említett okok miatt fehér foltokkal.


A vallás pedig istennel megmagyarázva a sajátjait, bármibe beleköt, amibe van egy kis hiányosság. Mondhatni istennel könnyű, de anélkül mire mennétek az elméleteitekkel? Nem tudom. Úgy értem, ha egyenlő esélyekkel indulnának az elméletek, abiogenezis/evolúció kontra teremtés, még is mivel tudnátok mellette érvelni?

2013. ápr. 13. 23:59
 8/48 A kérdező kommentje:

"Definíciód nem pontos,félreértésekre adhat okot.


Tanórákon ezt mondják egyetemi szinten

Az evolúció: a populációk genetikai összetételében történő változás."


Igazad, ez így kicsit iskolás definíció, de sok nagyon laikus számára még a genetika fogalma sem tiszta.

2013. ápr. 14. 00:02
 9/48 fairi1 ***** válasza:
100%

Fajokról beszélni problémás, mivel az emberek fejében az él, hogy vmi szilárd kategória,és erre utaznak a kreacionisták. ám evolúció során nem fajok alakulnak más fajjá, hanem populációk genetikai összetétele megváltozik, és külső magfigyelőknek fog ez majd feltűnni ez sok-sok ezer év múlva és másképp csoportosítja ezeket a populációkat.


Faj mint fogalom egy hasznos mankó,de csak az emberi elme szüleménye, valóságban csak populációk vannak, ami vagy tudnak egymás közt szaporodni vagy már képtelenek rá.

2013. ápr. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:
És akkor használjuk újra a mankót, és mondjuk azt, hogy kialakult egy új faj :)
2013. ápr. 14. 00:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!