Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti gondoltatok már erre?

Ti gondoltatok már erre?

Figyelt kérdés
Hogy direkt vitatkozni járnak ide emberek, vagy ha ők nem is vesznek részt benne, de olvassák és tanulnak belőle. Vannak olyan iskolák, ahol ezt külön tanítják. Hogyan kell érvelni, védekezni, meggyőzni, verbálisan sarokba szorítani stb. És ez az oldal kiváló terep. Gyakoriak az olyan topikok, ahol vki látszólag minden ok nélkül beleköt a másikba, és a lavina elindul... ezek egy része lehet unatkozó tini is, de lehet, hogy egyesek tanulási céllal csinálják, nem? Hogy tanulmányozzák az emberi viselkedésmintákat, reakciókat, és megtanulják irányítani a beszélgetést, befolyásolni a másikat.

2012. szept. 11. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez így van, Gyk-n elég alaposan megfigyelni néhány kérdést/választ és világosan lejön, hogy az illető kérdező/ válaszoló jelentős hangsúlyt fektet nem csak az adott témára, hanem az érvelésekre és a reakciókra is.
2012. szept. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nem hiszem, mert elég csekély a vitakultúránk, és kevés az olyan ember, aki nem érzelemből reagál...és ebben az esetben már nem érvelésről beszélünk...

ha meg kulturáltan szeretnél vitázni, akkor odafigyelsz, h mit és hogyan írj, h hasznos is legyél, de emögött csak nagyon kevés ember esetében lehet akkora és olyan tudatos szándék, mint amiről te beszélsz

én pl. tudom, h milyen jellegű kérdések verik ki nálam a biztosítékot, ott vagy nem reagálok, vagy ha igen, akkor többször átgondolom, hogyan (így írásban könnyebb is, mint szóban, és még a testbeszéded sem árulkodik)

azoknak, akik valóban így használják ezeket a fórumokat, mint ahogy állítod, biztos jó terep ez

2012. szept. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem gondoltam ilyesmikre,az általánosan elmondható hogy sok ember szereti a csetepatét,de mivel felvetetted már gondolkoztam rajta.


Igen,én is úgy hiszem hogy vannak akik megfigyelnek,tanulni szeretnének az emberei társalgásból,szeretnék tudni a többség hogyan gondolkozik és érez és ezt a saját életükben hasznosítani,persze főiskolán vagy egyetemen kapott ilyesfajta feladatokat itt szépen el lehet végezni.


Én például érzelmeimből szoktam nagyrészt válaszolni,a logika számomra kicsit hátrébb helyezkedik,volt hogy pont emiatt vitatkoztam pár emberrel!4. hónapja vagyok itt,bevallom egy két kérdést csak azért tettem fel hogy én is láthassam a válaszokat,a feldobott téma kevésbé,inkább a válaszolók reakciói érdekeltek.

2012. szept. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

"Én például érzelmeimből szoktam nagyrészt válaszolni..."

Ezt én is megfigyeltem magamon, hogy érzelemből válaszolok valamire, meg néha nem is adok hasznos választ, csak érintve érzem magam valamiben, és úgy érzem, meg kell védenem magamat és a hozzám hasonlókat. Tudom, nem helyes, de reflexből jön, sokszor csak utólag veszem észre, de már rajta vagyok, hogy előbb gondolkodjak, aztán beszéljek. :)

2012. szept. 11. 17:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!