Kedves hívők akik szerint az ateizmus, illetve a tudomány is vallás. Válaszolnátok?
Sok vitában elhangzik hívőktől hogy "itt nem vallás áll szemben az ateizmussal/tudománnyal hanem két vallás"
(aki nem tudná,ezt nem ők találták ki,hanem mind egy Hovind nevű "embertől " vette)
Nem szeretnék itt az elején a filozófiai lehetetlenségéről beszélni az állításotoknak,csak azt kérdezném meg a legelején:
Jó.Elfogadom , tényleg vallás.Akkor:
-Hol vannak a közös összejöveteli helyeink?
-Hol vannak a vallási zarándokhelyeink?
-Mik a szent irataink?
-Kik a szentjeink?
-Kit imádunk?
-Hogyan imádkozunk (le kéne írni a szöveget)?
-Halálunk után hova kerülünk a tudomány/ateizmus szerint?Hisz minden vallásnak van erről valami álláspontja.
-Mi az abszolút és megmásírhatatlan erkölcsi listánk?
-ki alapította a vallásunkat?
-Kik az egyházfőink?
Van e meghatározás hogy aki tudománypárti/ateista annak kell e kerülnie valami ételt,kell-e kerülnie a munkát valamelyik nap?
A kérdéseim azon alapulnak hogy minden vallásban szerepelnek ilyen dolgok.Minden vallásban van túlvilágról alkotott kép,minden vallásnak vannak vezetői,minden vallásnak vannak változatlan és megmásíthatatlan rituáléi.
Én mint ateista aki a tudományban látja az igazságot,úőgy gondolom,ha már ehhez a valláshoz tartozom,legalább tudjam a szokásainkat.Például lehetne írni ateista ünnepeket,mert én egyet se ismerek.Márpedig minden vallásnak vannak ünnepei.
Ha valaki mindenhez olyat fog írni hogy "nincs neki" meg hogy "nem telljes" akkor el lehet gondolkodni mennyire is vallás ez.
Scavenger, azt írod, hogy okosabbak vagyunk a többi élőlénynél, de a végső soron a mi lényegünk is csak annyi, hogy evés, fajfenntartás, alvás, halál, slussz.
A kérdésre ez is egy válasz! Az élet értelmét te is keresed, csak te ennyiben látod. Az más kérdés, hogy én nem így látom, de a tied is egy válasz.
Nem hinném, hogy akad ateista, aki istenként tisztelne... mit is?
Nézzük csak miért is tagadja Isten létét:
A tudás nem fán terem.
A világ keletkezésére kevés neki az, hogy mindenható teremtette, titkos, Isteni módon. Bármilyen keveset tud a világ keletkezéséről, ennél minden több.
Lehet, hogy nem érti az abiogenezist teljes mélységében és az evolúciót is ugatja, de mond meg, az kinek hihető, hogy Isten teremtette sárból és oldalbordából az embert.
Ez semmi. Ez olyan kevés, hogy a legcsekélyebb ismeret is lehengerelte volna már az ókorban is.
Az ateista nem hisz, sőt egyenesen kételkedik, kiváncsi és érdeklődő és értelmes érvekkel meggyőzhető. Mondanál valamit Istenről, ki Ő, mi Ő, hol található, miként lehet vele találkozni, mik a szándékai, miképpen, miért, minek cselekszik, valami érthetőt, kézzelfoghatót, értelmeset?
Elkezdenéd?
"Ha te benyújtaszí egy az ősrobbanásnál vagy evolúciónál helytállóbb,bizonyítékokkal jobban alátámasztott elméletet akkor azt a tudományos és ateista közösség nagy örömmel fogja fogadni,és a régi elképzelést hadják a fenébe."
Ha tényleg ezt hiszed, akkor semmi értelme válaszolni neked, mert ez nem így van. Szinte minden ember eleve eldönti, hogy a saját hitét milyen keretek határozhatják meg, ami ebbe pedig nem fér bele, azt akkor sem ismeri el igaznak, ha maga tapasztalja is meg azt. Nagyon ritka az, hogy valakinél valami hatására alapjaiban megváltozik az álláspontja, és az érveken túl a szív változása kell hozzá, anélkül ugyanis nincs semmi változás, még a tudomány világában sem! Az ember tarthatja magát nagyon racionálisnak, úgysem lesz az soha. A fent említett állításod ezért nem igaz, de aki igaznak hiszi, az már annyira eltorzult felfogású, mint mondjuk egy rosszabb fajta Jehova tanúja (Tanúktól elnézést, rossz példákról beszéltem.).
Mielőtt ilyen kérdéseket teszel fel (amelyre nyilván nem vársz választ, csak ezt sem ismered be önmagadnak), tanulmányozd az emberi viselkedést, de alaposan. Aztán nézz tükörbe. Vezess naplót magadról, amit évek múlva visszaolvasva nem fogod elhinni, hogy az te voltál. Összefoglalva: ne vakon higgy a hitedben (igen, te is egy hívő vagy, mint minden élő ember), hanem nyisd ki a szemed, gondolkodj, láss, meg ilyesmik. Nagyot változol, ha ezt teszed.
A szigorúan vett ateizmus, az egy hit. Ugyanis nincs arra ezköz, hogy tudományos módon meggyőződjünk isten nemlétezéséről. Egyszerűen ez annak a következménye, hogy valaminek a nemlétét nem lehet bizonyítani. Ezért, amikor valaki azt állítja, hogy "isten nem létezik", Valójában csak HISZI, hogy isten nem létezik, bizonyítani ezt semmivel nem tudja. A valóban tudományos kijelentés ezzel szemben az, hogy "Isten létezése JELENLEG nem bizonyított". (De ebből nem következik, hogy nincs!) Aki ezt nem így gondolja, az HISZ, és ilyen értelemben vallásosnak is tekinthető, habár az ateizmusnak nincs egyháza, de mint látjuk, hiten alapuló dogmatikája az van.
Egészen pontosan honnan vetted, hogy egy vallásnak kell rendelkezzen "összejöveteli hellyel"? :-D Egy csomó vallásnak nincs zarándokhelye, nincsenek szentjei.
"A kérdéseim azon alapulnak hogy minden vallásban szerepelnek ilyen dolgok."
Tévedés. Nyilván nagyon kevés vallást ismersz.
"Minden vallásban van túlvilágról alkotott kép"
Ezzel az ateizmus is rendelkezik. :-D
"minden vallásnak vannak változatlan és megmásíthatatlan rituáléi. "
Ez hülyeség. minden rituálé kialakult valmikor. Akkor nem volt változatlan és megmásíthatatlan. :-D
"Én mint ateista aki a tudományban látja az igazságot"
Te mint ateista, láthatod a tudományban a valóságot. De az ebből fakadó istentagadás pont olyan mögéképzelés, mint amikor egy feszületbe látják a keresztények az istent. Ugyanis, a tudomány nem mondja, nem mondhatja, hogy NINCS isten.
18:
Szerintem a tudomány ilyesmit gondolhat:
http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..
A 23-as valaszado bejegyzése.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!