Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményed az értelmes...

Mi a véleményed az értelmes tervezettség mozgalomról? Kicsit nem hiteltelenek?

Figyelt kérdés

Jeszenszky Ferenc fizikus:


http://www.youtube.com/watch?v=RKenLPdHs_Q


Jeszenszky úr soha nem dolgozott tudósként, elõször a telefongyárban dolgozott, késõbb az MTA-nál mint hivatalnok.


Tasi István kulturális antropológus:


http://www.youtube.com/watch?v=TcuST-CpK3Q


Tasi István böcsész végzettséggel támadja az evolúciót, otthon van a genetika, a sejtbiológia és az anatómia tudományában is, magát polihisztornak tartja.


Ez a két úr azért is érdekes mert Jeszenszky közismert Fiatal Föld kreacionista, Tasi Krisna-tudatú szerzetes, aki elfogadja a hivalatos tudomány eredményeit a Föld korával kapcsolatban.

Ezek az ellentétek azonban nem zavarják õket, és szövetségben harcolnak az evolúció ellen.


Miért lenne hiteles az intelligens tervezés elmélete ha a Föld korával kapcsolatban nincsen hivatalos állásfogalásuk?


2012. okt. 12. 10:50
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
48%
A gondolkodás zsákutca. Foglalkozz az élettel, menj ki a szabadba.
2012. okt. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%
Az értelmes tervezettséget messze nem a fent említett 2 úr találta ki, így értelmetlen rájuk kihegyezni a kérdést. Ha ők számodra hiteltelenek is az kicsit olyan mintha azt mondanád hogy hülyeség az egész Darwin-elmélet, mert neked hiteltelen a biológia tanárod aki előadta. Azaz az ő személyük miatt nem lesz kevésbé, vagy jobban hiteles egy elmélet.
2012. okt. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:

Digo igazad van!


Phillip E. Johnson jogász(!) az ID szellemi atyja még náluk is hitelesebb! XD

2012. okt. 12. 11:42
 4/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én úgy vagyok vele hogy nem azt nézem ki mondja, hanem hogy mit mond. Egy teológus végzettségű embernek is lehet véleménye, ráadásul érvelni is tud mellette, csak azért nem fogom azt mondani hogy "ez baromság" mert nem szimpatikus ő, vagy mert Krisna hívő.
2012. okt. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 Antimod ***** válasza:
100%
Ne az embert nézd, az elméleted. Ha látsz benne rációt, kutasd vagy fogadd el, ha pedig nem látsz, akkor ne kutasd. A darwinizmust sem Darwin személye alapján ítéljük meg.
2012. okt. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


Egyet értek az előttem szólókkal, egy mozgalmat nem két ember alapján kell megítélni. Nekem van biológia tanár barátom, aki tagja a mozgalomnak.


Több probléma miatt jogos a mozgalom felvetése. Az legfontosabb a feljődéselmélet, és az, a feltételezés miszerint az élettelenből nagyon hosszú idő alatt és kedvező

feltételek mellett kialakult az élő, illetve, hogy az egysejtűből hasonló feltételek mellett kifejlődött az ember. Ha megfigyeled a természetes folyamatokat éppen ennek az ellenkezőjét láthatod. A természetes folyamatok önmaguktól soha nem idéznek elő fejlődést, egyszerűbb rendszerekből - információ bevitele nélkül - nem lesznek összetett rendszerek. Ezért van az, hogy sokan feltételezik a mai bonyolult és összetett világ mögött az intelligens Tervezőt.


Üdv. Péter

2012. okt. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
62%

"Minden napra egy mese" helyett "Minden napra két evó - krea - ID-s kérdés"... Nem unjátok még??? :D


Olvasgassatok egy kicsit inkább:


2012. 10. 11. 20:14.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


.......


2012. 10. 11. 13:37

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


.......


2012. 10. 10. 19:20

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Bónusz: Itt a 47. sz. alatt gyakorivalasz2 belinkelt egy másik kérdést, a tisztelt olvasóközönség figyelmébe ajánlva Titus Pullo válaszait. :)


.......


2012. 10. 10. 09:04

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Üdv. :)

2012. okt. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, én úgy vagyok vele hogy nem azt nézem ki mondja, hanem hogy mit mond."


Volt szerencsém Jeszenszky Ferenc előadásához az ELTE TTK-n. Darwin születésének 200. évfordulójára volt meghirdetve az előadás, mint Jeszenszky Ferenc, volt MTAs fizikus (hogy pontosan mi is volt a pozíciója az MTA-n, azt nem részletezte a plakát) fog előadást tartani az evolúcióról több szempontból vizsgálva. Az egészet valamilyen egyetemi keresztény kör szervezte, akik rá is írták magukat a plakátra (mint utólag megnézve kiderült), de elég diszkréten, hogy ne "szúrjon szemet".

Soha életemben nem hallottam még Jeszenszky Ferencről, nem tudtam róla semmit, a téma viszont érdekelt, ezért egyik haverommal beültünk. A terem dugig volt más TTKsokkal, ebből (meg a bennlévők későbbi reakcióiból) látszott, hogy nem csak mi ültünk be gyanútlanul, hanem a terem nagy része szintén nem ismerte még az előadót, és így nem is az előadó személyére reagált, hanem arra, amit elmondott.


Az pedig igencsak gáz volt. Nem szeretném túlságosan bő lére ereszteni, talán az mindent leír, hogy a pasi előadása alatt pontosan be lehetett lőni a teremben a matematikusokat, fizikusokat, geológusokat, biológusokat, mert amikor épp az egyik tudományterület kapcsán mondott valami eget rengető blődséget, akkor az adott tudományterület képviselő kezdték el látványosan fogni a fejüket. Én nem tudom, hogy ez a pali mit csinált az MTAn, vagy hogy mi történt vele a diplomája megszerzése óta (vagy ha nem az azóta eltelt idő alatt történt valami vele, akkor egyáltalán hogyan szerezte azt meg?), de fájdalmasan blőd dolgokat hordott össze, olyan mértékben tudománytalan cuccokat, hogy tényleg botrányos volt.


Aztán végén jöttek a kérdések, amiknek a nagyobb része abból állt, hogy a különböző tudományterület képviselői közül akik már tényleg nem tudták magukba tartani a dolgot, azok tudományterületenként felsorolták a tévedéseket, blődségeket, amiket összehordott, és felsorolták, hogy azok valójában hogyan is vannak - az előadó háttere miatt talán a leggázabb az volt, amikor az egyik fizikus tette hozzá, hogy nagyon szépen kéri, de a termodinamika második törvényét ne keverje már bele úgy, ahogy tette, mert az rohadtul nem arról szól, amit ő mondott...


A pali az összes ilyen kijavítást fel se vette, és az összes érvet, ami az evolúció mellett hoztak fel, azt azzal intézett el, hogy jó, lehet hogy volt az evolúció, de lehet, hogy más volt... de ennek az ismételgetésén kívül érdemben semmilyen reakciót nem tudott adni.

2012. okt. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:

"mint Jeszenszky Ferenc, volt MTAs fizikus (hogy pontosan mi is volt a pozíciója az MTA-n, azt nem részletezte a plakát)"


Az evolúció ellenes petíciót is úgy írta alá mint az MTA tagja.

Jeszenszky soha nem volt az MTA tagja!

Hivatalnokként dolgozott az MTA-nál mert másra nem volt jó.


Ez egy beszédes idézet tőle:


"Az evolúció kérdése az a csatatér, ahol ma Isten seregei és a Sátán seregei megütköznek."


Tehát az evolúció ellen ideológiai alapon küzdött amíg élt, nem tudományos alapon.

2012. okt. 12. 20:45
 10/46 Srapnel ***** válasza:
53%

"Ha megfigyeled a természetes folyamatokat éppen ennek az ellenkezőjét láthatod."


Kár, hogy ez nincs így. Autokatalitikus körfolyamatok létrejöhetnek természetes folyamatként. Membránok is. Mint ahogy templátpolimerizáció is. Az élethez e hármon kívül más nem is nagyon kell.


"A természetes folyamatok önmaguktól soha nem idéznek elő fejlődést, egyszerűbb rendszerekből - információ bevitele nélkül - nem lesznek összetett rendszerek."


Mi az, hogy információ?


Ha én most kockadobással döntöm el, hogy mi lesz a vacsora, akkor az az információ, ami engem az adott étel megfőzésére sarkall, honnan van? Mert szerintem az is információ. Honnan lett? Ne mondja senki, hogy ez nem információ, mert a végén ott a vacsora, konkrétan, ami nem a másik 5 lehetőségnek megfelelő. Ráadásul mindössze 1/6 valószínűséggel lett az, ami lett, és mégis bekövetkezett!

2012. okt. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!