Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért tiltja az egyház a...

Miért tiltja az egyház a klónozást?

Figyelt kérdés

A prófétai időkben ez még nem volt lehetséges.

Miként ítélhetik meg, hogy jó e, vagy rossz?

Különben az Úr is hasonlót művelt, Évát egy oldalbordából...



2012. okt. 2. 17:03
1 2 3 4
 11/38 anonim válasza:
Isten miért ne rakhatna lelket egy klónba?
2012. okt. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 Granulátum ***** válasza:

A szex nem a klónozás egyik formája?


Tehát a gyerekcsináló hívők is Istent játszanak, hiszen tudják variálni mikor foganjon a gyerek, és így lelket kapjon.

2012. okt. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

Nem, nem embereket.

Testrészeket a sérülteknek, nyomorékoknak.

A világ annyira túlnépesedett, hogy élelmiszerrel ellátni képtelenség.

Persze itt Európában ezt nem veszed észre, mert még a "nyomorgó" Magyarországon is tömve vannak az üzletek.

A világ többsége, azonban éhezik már most is. A legfejlettebb technológia sem biztosítja az élelem ellátást.

Miiliószámra halnak éhen szerte a világon és ez csak rosszabb lesz.

2012. okt. 2. 19:54
 14/38 anonim ***** válasza:
0%

Nekem azzal semmi bajom, ha növényeket klónoznak vagy egy picit génmanipulálnak.

De ha nem fegyerekre menne a pénz, akkor a kajálást is meg lehetne oldani.

Szerintem le kell lassítani azt ami a világban van. Nem pedig még jobban hajtani.

Azzal sincs gondom, ha szerveket gyártanak.

De embert semmiképpen ne.

Mondjuk klónozott állatot sem eszem szívesen.

Miért lenne olcsóbb vagy hatékonyabb?

2012. okt. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim válasza:
10%

"Miért lenne olcsóbb vagy hatékonyabb?"


Ugyanazért amiért a növények klónozása.

2012. okt. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
0%

De tényleg olcsóbb? Én nem tudom. Szerintem nem az.

De valahogy a növény mégis csak növény és nem más.

Vagy most legyen lelkiismeretfurdalásom, amiért növényeket eszem? Jah, erre jön mindjárt az xy vallás egyik válasza, hogy ne, hanem az embereket is tekintsem úgy vagy tárgyként.

2012. okt. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

"A világ többsége, azonban éhezik már most is."


Nem az élelmiszer mennyisége kevés, hanem az elosztás baromi rossz. A világ egyik végén a túlsúly miatt halnak meg, a másik végén pedig az éhségtől.

2012. okt. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

A klónozás és a genetika csak részben fedi egymást.

Ha genetikailag, vagy bármilyen más módon kiválasztanak, mondjuk egy olyan birkát,ami a legjobban felhasználja a növekedéséhez a táplálékot és minden szempontból kiválló a tulajdonsága, akkor azt 100% ban lehet reprodukálni.

Klóneljárás, ha a petesejt magját egy gazdasejtbe ülteted.

Rendes szaporításnál gyorsan romlik a kezdeti kivállóság, elkenődnek a számunkra fontos szempontok.

A zsömlelány bizonyára nem komputeres szakember.

200 db ezer oldalas könyv információja nem túl sok. Kiszámolhatod, ha megszámolod egy oldal betűit és összeszorzod. Tedd meg légyszi én lusta vagyok rá és közöld az eredményt. Aztán nézd meg, a kereskedelmi forgalomban milyen kapacitású vinyók vannak. Remélem tudod, mi az a terrabájt? Akkor a szuperszámítógépekről, meg a tömörítési eljárásokról már nem is kell beszélni.

Azt nem mondja senki, hogy kis munka, de nem megoldhatatlan. Rengeteg minden már ismert és alkalmazzák is.

2012. okt. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
0%

Lelket belerakni....

Hát egész szépen félre magyaráztatok egy nem létező bibliai leírást.

A teremtő nem tesz emberekbe lelket, mert maga az ember a lélek, és ha egy ember meghal, a lelke hal meg vagy is a személy maga.


(1Mózes 2:7) . . .megformálta az embert a föld porából, és az orrába lehelte az élet leheletét, így lett az ember élő lélekké.


Tehát nem lelket rakott bele, hanem az élet leheletét tette az orrába, vagy is elindította a légzést és a nem élő lélek elkezdett élni, így lett az ember élő lélek.

2012. okt. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim válasza:
92%

Ezzel csak egy baj van.


A Bibliában szereplő jehova nevű hányadék nem létezik.

2012. okt. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!