Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerinted helyes-e, hogy a...

Szerinted helyes-e, hogy a nagyobb egyházak teljeskörű adómentességet élveznek? Te egyetértesz ezzel?

Figyelt kérdés

2012. aug. 5. 11:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem.
2012. aug. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem
2012. aug. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
20%
Engem olyan szinten hidegen hagy az egész, mert vannak közelebbi problémáim is.
2012. aug. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Nem.
2012. aug. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Egyértelműen nem. És nem csak azért mondom, mert én nem vagyok vallásos, hanem mert a 21. században nem tartom normálisnak, hogy bármelyik egyház ilyen privilégiumokban részesüljön.
2012. aug. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%
Nem csak a nagyobb egyházak, hanem bármilyen bejegyzett egyház. A gond nem azokkal a nagy egyházakkal van, amelyek kórházakat, iskolákat, szociális otthonokat stb. tartanak fenn (mert ugyanis ezek állami feladatok lennének), hanem azokkal a kisegyházakkal, szektákkal, amik semmit nem csinálnak. (lásd: egyházi finanszírozásról szóló törvénykezés 1997. évi CXXIV. törvény, ami végig ezekre az "állami feladatokra" hivatkozik)
2012. aug. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%
Hát nem! Miért is ne kellene nekik fizetni! Az emberek dobálják a perselypénzt, bőven kitelne belőle! Csak akkor a pap nem Mitsubishi Lancer Evolutionnal járkálna!
2012. aug. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem helyes. Szerintem ha nem fonódnának össze annyira, nem élveznék. Egy fillér mentességet sem élveznének.
2012. aug. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Minden vallást célba veszel valamilyen kérdéssel.

sikerül jól szét bomlasztani társaságot.

A sátánista egyház fizet adót a vallása után?


Légy szíves erre válaszolj.


Különben erről már beszélgettünk egy korábbi kérdésben.

Akkor leírtam, hogy hamarosan az összes vallást kifosztják a politikai hatalmak akik valamilyen módon kapcsolatban vannak velük.

2012. aug. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Tartsák el őket a híveik, és szépen adózzanak a bevételeikből. Ha adómentesek akarnak lenni, végezzenek közhasznú munkát, és ez alatt nem tanítást értek!
2012. aug. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!