Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerinted helyes-e, hogy a...

Szerinted helyes-e, hogy a nagyobb egyházak teljeskörű adómentességet élveznek? Te egyetértesz ezzel?

Figyelt kérdés

2012. aug. 5. 11:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem helyes. Bár én elfogult vagyok, mert nem szeretem az egyházakat. A vallást igen, de az egyházakat nem. Szerintem mind rabló. Amikor egy vallás papja elkezd főállásban pap lenni, akkor ott elkezdődnek a bajok. Semmilyen adómentességet ne élvezzenek se a kis, se a nagy egyházak.
2012. aug. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
100%
Nem! Mélységesen felháborító és igazságtalan!
2012. aug. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2012. aug. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Látjátok, így működik a magyar (képviseleti) demokrácia. Pontosan azt kapjátok, amit szeretnétek.


Akartátok, hogy az egyházak adómentesek legyenek és az egyházak adómentesek lettek.


Hit, remény, szeretet (az egyházak) vezéreljenek titeket!

2012. aug. 12. 15:03
 15/16 NYEK-es Zsófi válasza:
Igen, mivel sokan vannak, de az ország különböző pontjain, és vannak kisebb gyülekezetek amiket azért kell bezárni, mert nem tudják eltartani a lelkipásztoraikat.
2015. aug. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

minden adományokból élő szervezet adómentességet kap kis és nagy egyházak civil szervezetek és egyebek is, természetes, hogy az adományból nem kell aózniuk, ha valami üzleti tevékenységet végeznek abból persze nyilván kell


szerintem korrekt ez a törvénykezés, téged is biztos az tévesztett meg, hogy azt hitted ez csak az egyházakra vonatkozik

2015. aug. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!