Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért tiltja az egyház a...

Miért tiltja az egyház a klónozást?

Figyelt kérdés

A prófétai időkben ez még nem volt lehetséges.

Miként ítélhetik meg, hogy jó e, vagy rossz?

Különben az Úr is hasonlót művelt, Évát egy oldalbordából...



2012. okt. 2. 17:03
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
46%

Ráadásul saját képére teremtette az embert. Innentől az egyháznak egy szava se lehet, mert Isten volt az első klónozó és nem Dolly hanem Ádám volt az első klón.


Nem túl következetesek.

2012. okt. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
95%

Az egyház szerint a teremtéshez egyedül Istennek van joga.

Amúgy meg mi az egyház, hogy ezt megtiltsa, kérdem én?

2012. okt. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
67%

A hitemtől függetlenül én is tiltom.

Ha fanatikus ateista lennék is tiltanám.

2012. okt. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
44%
#3 Miért?
2012. okt. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Pedig nagyot dobna a szervek pótlásánál, az egészségügyön, talán az élelmiszerek is olcsóbbak lehetnének, bár veszélyei is vannak (Huxley: szép új világ) A szaporodó világ nagy problémáját oldaná meg.

Szóval egy admirális akár farmerban is parancsolhat a hajón? De egy matróz próbálná csak meg?

Hát én a matrózzal értek egyet.

2012. okt. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:

Itt jól le van írva:

[link]

2012. okt. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
5%

Nem csak az egyház tiltja, a tudósok némelyike sem ért vele egyet jogosan


Az emberi test körülbelül 100 billió sejtből áll. A legtöbb sejtnek van sejtmagja. Minden sejtmagban van 46 kis csomag: ezeket kromoszómáknak nevezik. Minden kromoszóma tartalmaz egy egyedülálló, szorosan feltekeredett, fonalszerű molekulát, a DNS-t. Becslések szerint a DNS akár 100 000 gént is tartalmazhat, amelyek úgy helyezkednek el, mint a főút mellett fekvő városok. A génjeink nagymértékben meghatározzák testünk minden tulajdonságát: a méhen belüli fejlődésünket, nemünket, fizikai jellemvonásainkat és felnőtté válásunkat. A tudósok véleménye szerint DNS-ünkben egy „óra” is működik, s ez határozza meg, hogy meddig élünk.

Az emberi és az állati DNS módfelett hasonló. A csimpánzok génkészlete például csak 1 százalékban tér el az emberekétől. Ez a szakadék mégis tízszer szélesebb, mint amennyire két ember DNS-e különbözik egymástól. Mégis ezek a parányi különbségek felelősek azért a rengeteg jellemvonásért, amely külön egyéniséggé tesz mindannyiunkat.

Nem egészen tíz évvel ezelőtt a tudósok összetett feladatra vállalkoztak, arra, hogy meghatározzák az emberi DNS kémiai egységeinek pontos sorrendjét. Ez a Humán Genom Program néven ismert vállalkozás igényes és hatalmas munka, ami dollármilliárdokba kerül. Az összegyűjtött adatmennyiséggel körülbelül 200 kötetet lehetne megtölteni, olyanokat, amelyek mindegyike egy 1000 oldalas telefonkönyv nagyságú lenne. Ahhoz, hogy az összes információt elolvassuk, a nap 24 órájában olvasnunk kellene 26 évig!

A hírközlő eszközök gyakran figyelmen kívül hagyják azt, hogy az összegyűjtött információt még meg is kellene fejteni. Az adatok elemzéséhez új eszközökre lesz szükség. Különbség van aközött, hogy azonosítják a géneket, illetve aközött, hogy rájönnek azok működésére, és arra, hogy milyen kölcsönhatások révén épül fel belőlük az ember. Egy kiváló biológus szerint a Humán Genom Program „a genetika számára a Szent Grál megszerzése”. Eric Lander genetikus azonban még reálisabban fogalmazott. Ezt mondta: „Ez egy alkatrészlista. Ha odaadnám Önnek a Boeing—777 alkatrészlistáját, amely százezer tételből állna, nem hiszem, hogy össze tudná szerelni a gépet, azt meg főleg nem értené, miért repül.”


zsömle/lány

2012. okt. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
17%

Majd oda adok nektek egy 4 GB méretű winchestert ami el van titkosítva teljesen. Kiváncsi vagyok, hogy ha előkapnátok egy hex editort, akkor mire mennétek vele.

Persze mondhatjátok, hogy az csak adat és nem nagyon lehet vele kísérletezni. Hát szerintem jobb ha inkább ezzel kísérleteztek, amint amazzal, az emberekkel.

Ugyan mi értelme van a klónnak?

Ez is biztos a hadsereg baromsága vagy valami őrült megszálott kitalációja, aki számítógépként akar élni vagy saját magát disznóvá változtatni.

2012. okt. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
0%
Itt fentebb a linkelt Új Emberes cikk jól leírja, az emberi méltóságnak ellentmond, ezen kívül veszélyes is, ki tudja mi fog a klónból születni. Hitünk szerint lelket nem tudunk beletenni, mert azt csak Isten tudja, tehát ez a klón inkább lenne egy állat, mint egy ember...
2012. okt. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
0%

Embereket akartok tömeggyártani?

Egyszer megkérdeztem, hogy az emlékek öröklődnek-e. Azt a választ kaptam, hogy nem. Hát akkor?


Tudom nagyon sokan ezt a beteg világnézetet vallják, hogy mi robotok vagyunk. Ja és akkor termeljük nyugodtan az emberekt, hogy legyen elég szerv a másiknak...

A haláltól senki nem menekülhet. Bármit csináltok...Bármilyen beteges, értelmetlen baromságot.

Én például nem szívesen lennék klón.

2012. okt. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!