Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Mi bizonyítaná...

Ateisták! Mi bizonyítaná számotokra egyértelműen Isten létezését?

Figyelt kérdés

Több válasszal, és kommentel találkoztam, ahol (bevallottan) ateisták azzal érveltek, hogy nem látják bizonyítva Isten létezését. Tehát: mit szeretnétek látni? Mit fogadnátok el egyértelmű bizonyítéknak? És utána, elhinnétek pl a Bibliát, annak ellenére, hogy az továbbra is illogikus lenne?

Fakultatív kérdés: HITnek neveznétek a bizonyítás utáni állapototokat?



2012. ápr. 20. 21:54
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 A kérdező kommentje:

Pontosítanom kell, mert talán még mindig nem teljesen világos, a 2. és a 3. kategória közötti különbségtételem. Tehát: a 3. kat. tagjanál minden megvan a hithez (maradok ennél a szempontnál), ami csak emberileg lehetséges. Ezért mondom, hogy innentől már Isten dönt róluk!

A 2. kat. viszont, nem elég, hogy jelet kap, de azt észre is kell vennie, és neki is akarnia kell! Azért pedig lehet imádkozni, hogy ne menjenek el a nekik szánt jelek mellett.

Habár, aki jól olvasta, azt nem azt mondtam, hogy azért imádkoznék, hogy megtérjenek, hanem azért, hogy jobb legyen nekik. Nem téríteni akarok, hanem csak kíváncsi voltam.



Nemvagyok, és uránium-238: elnézést a figyelmetlenségemért, hogy nem, vagy rosszul írtam ki a neveteket! Mea culpa!

2012. ápr. 22. 17:48
 52/63 A kérdező kommentje:

#50

Köszönöm, hogy legalább azt a kerésemet teljesítetted, hogy itt kezdtél neki a szapulásomnak.

Amúgy: igen! Ebben a hitben élek és halok. Katolikus vagyok!

Katolikus családban nevelkedtem, 20 éven átt kerestem válaszokat, amiket végül az eredeti egyháamban találtam meg. Sok tézisét és dogmáját vitattam az egyháznak, és ez egycsapásra változott meg. Ma mélyen hívőnek tartom magam, igyekszem jó katolikusnak lenni, de nem térítek, nem szeretem ha téríteni akarnak, és nem tartom magam sem bigottnak, sem fanatikusnak. De kiállok hitem és egyházam mellett! Nem zavar, hogy miben hiszel (válaszodból ítélve cseppetsem) kedves #50, mindenki a maga bőrét viszi a vásárra. De, mivel a kategóriák, amiket alkottam, nem hinném, hogy sértőek, ezért elvárnám, hogy Te se sértegess se engem, se másokat, akik hisznek. Sértegetésedet pedig nem ateista mivoltodnak tudom be, hanem emberiességed hiányának.

2012. ápr. 22. 18:12
 53/63 anonim ***** válasza:
59%

Semmi. Miért kéne bizonyítani? Hol érdekel engem? Honnan veszed, hogy létezik, és nem egy másik isten, akit a keresztény istennek néztek?


Akinek már van bizonyítéka, annak a továbbiakban nincs szüksége hitre.

2012. ápr. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 Kisertet ***** válasza:
56%

nekem kifejezetten a keresztenyseg van a bogyomben, a tobbi vallas nem izgat, meg az iszlamistak sem zavarnak, de predikaltok a jorol, hm.. taltosok, es gnoszticistak helyett a papokat kellett volna tuzre dobni, nezd hiszel benne te dolgod nem teged vetlek meg az egyhazat, es egy kerdes Istvan kiralyt szente oronaztak mikor megolte Koppany vezert, hogy is van ez, tudtommal a testvergyilkossagot tiltja a vallasotok.

ja es mellekesen i.u. 451 okt 8 an atirta a bibliat a goreny egyhaz es meg ebben hisztek, ha netalan abba a csoportba kerultem amiert imadkozol,oda kivanj ahova tuti hogy nem mentek, bekeben szeretnek majd ujjaszuletni es nem egy elmeosztalyon ahova kerultok

2012. ápr. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 Kisertet ***** válasza:

u.i.

Elore is koszi

2012. ápr. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:

Bármilyen csodát is tenne a fizika ellen, ti akkor is azt mondanátok, hogy az eddigi tudomány a hibás.

És ez a lényeg! Ha kicsit visszamennénk az időben én is isten lennék, ha egy repülőgépből szállnék ki.

A lényeg, hogy ne zavarjon, hogy ateista vagy, vagy hívő. Én elhiszem, hogy mindenki máshogy gondolkodik.

2012. ápr. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
46%

Számomra azzal tudná a legjobban bebizonytani, ha vissza tudna vinni az időben. Jelenleg nem tudunk olyan fizikai elvet, ami alapján ez lehetséges lenne. Ha erre képes lenne, és vissza tudnék menni gimibe meghúzni azt a helyes csak a 2B-ből a szallagavató után, akit annó elszalasztottam. Na, akkor elhinném, hogy van isten. :-D


"Fakultatív kérdés: HITnek neveznétek a bizonyítás utáni állapototokat?"

Igen. Továbbra sem érteném, nem tudnám megmagyarázni. Senkinek nem tudnám bizonyítani, logikus érvekkel alátámasztani, hogy igazam van. Valószínűleg inkább nem is mondanám el senkinek.


A bibliát semiképpen nem hinném el. Egyszerűen nem logikus, semmi nem támasztja alá,, hogy a bibliában leírt történeteknek bármi alapja lenne. A biblia nem több a zsidó nép mitológiájánál.+ újszövetség.

2012. ápr. 26. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
59%

nekem semmi, Isten nincs és kész! És ha valaki megkérdezi tőlem hogy honnan tudom hogy nincs, az a válaszom, mért azt honnét tudod hogy van? :D

Egyszerűen csak nincs szükségem képzeletbeli barátokra:)

2012. ápr. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
Hát ha ideállna és megmutatná mire képes, akkor elhinném hogy létezik. De az után sem hódolnék neki.
2012. ápr. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
Nos en nem teljesen ateista vagyok de erdekelne egy ket kerdes az Urtol.Espedig ki teremtette Satant es miert ha tudta hogy gonosz lesz?Azert hogy az embereket tesztelje? Miert nem bizott meg az emberekben hisz sajat teremtmenyei ezaltal magaban nem bizott? Kiszurt sajat magaval unalmaban? Ja hogy elkurta....hat kerem szepen akkor en nem vagyok hibas.Mert ha egy pedofilt beengedek a jatszoterre mikoris elmagyarazta a gyerekemnem hogy ne aljon szoba idegennel nem biztos hogy a rendorseg nem rohogne ki a magyarazatomat miszerint hat elmondtam es figyelmeztettem ,sokkal inkabb vad ala helyezne bunreszeskent.Szova;l errol enyit de ha meg tudod cafolni szivesen varom.A rohej az hogy az emberek anyira nem gondoloznak hogy eszrevegyek mar hazugsaggal indit a Biblia es elhiszik Hofeherket a het torpevel ha a pap modja.De hat az ember buta, vezetheto, es inkabb az ember teremtette Istent a sajat kepere hisz emberi tualjodnsagai vannak ha olvassuk a bibliat rajovunk.
2012. máj. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!