Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Mi bizonyítaná...

Ateisták! Mi bizonyítaná számotokra egyértelműen Isten létezését?

Figyelt kérdés

Több válasszal, és kommentel találkoztam, ahol (bevallottan) ateisták azzal érveltek, hogy nem látják bizonyítva Isten létezését. Tehát: mit szeretnétek látni? Mit fogadnátok el egyértelmű bizonyítéknak? És utána, elhinnétek pl a Bibliát, annak ellenére, hogy az továbbra is illogikus lenne?

Fakultatív kérdés: HITnek neveznétek a bizonyítás utáni állapototokat?



2012. ápr. 20. 21:54
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
44%

Mondjuk :


Támassza fel Albert Einsteint ( főleg hogy őt elhamvasztották )

Tépje ki a szivemet de maradjak életben szegje meg az anyagmegmaradás törvényét . (de nem alakíthatja energiává mert a speciális relativitás elmélet szerint az anyag energiává az energia anyaggá alakítható . )

2012. ápr. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:

Ha nagy nyilvánosság előtt olyasmit tenne, ami ellentmond a fizika törvényeinek. És itt nem bűvésztrükkökre gondolok, de ha például feltámasztana egy több éve halott embert, akit tudósok, orvosok, biológusok exhumáltak, nos az elég meggyőző lenne.

Természetesen a Biblia (Korán, Tóra, attól függ melyikük jön) is hihetővé válna, hiszen a természetfeletti hatalom azt is jelenti, hogy nincs ellentmondás, nincs lehetetlen dolog.

2012. ápr. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 A kérdező kommentje:

Nagyon tanulságos lett számomra ez a kérdés. Úgy terveztem, hogy többé-kevésbé tételesen igyekszem válaszokat és ellenvetéseket adni minden válaszra, de meg gondoltam magam. Inkább elmondanám, hogy a válaszok alapján, az a kép alakult ki bennem, hogy az ateisták alapból 3 csoportba sorolhatóak:


1. A kommunista-ateisták. Itt nem a szélsőbalos világnézetre gondolok, hanem arra a divatra, amit a középeurópában kommunistának csúfolt rendszer teremtett. Ezek azok, akik hisznek, de hogy miben, az attól függ, hogy éppen mi a mérvadó. Imádkozni fogok, hogy Isten ne térítsen le titeket az ateizmus útjáról, mert akkor jajj lenne a világnak! Ugyanis Ti vagytok azok, akik 500 éve meggyújtottátok az inkvizíció mágjáit. Ti lennétek ma a kereszténység szégyenei, ha most a kereszténység lenne a divat.


2. Az elkeseredettek. A sok megpróbáltatás, az erőszakos térítés, stb miatt választottátok az ateizmust. Megértelek titeket, és veletek érzek, elhihetitek. És ha tetszik, ha nem, azt mondom: imádkozni fogok Értetek, hogy megláthassátok az igazi Isten igazi szeretetét!



És a 3. kategória: A Bölcsek. Ti, akik nyitott szemmel, és nyitott elmével járjátok a világot, és élitek az életet, értetek nem imádkozom. Mert ki vagyok én, hogy beleszóljak Isten terveibe? Mivel tőle függ, hogy megnyitja-e a szíveteket is, és hiszem, hogy akár megteszi, akár nem, azzal terve van.



Aki azzal bizonyítja elméletem helyességét, hogy most nekibőszülten anyázni kezd, kérem itt tegye, és ne privátban!



Köszönöm a válaszokat, és a segítséget!


Találkozunk egy másik kérdésben!

2012. ápr. 22. 13:19
 44/63 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, úgyis mindenki a "Bölcs" kategóriába fogja sorolni magát......:)
2012. ápr. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
46%

Ez a 3 kategória nem csak az ateistákra hanem a vallásosokra is igaz. Mondhatni mindenkire.


"Kommunista" akik azért vallásosak mert körülöttük mindenki az

elkeseredett: Akit annyi rossz ért,hogy a vallásba menekül.

Bölcs: Aki sok informálódás után választott egyet.


Lényegébe ez nem a: "Hogy lesz valakiből ateista!" című rész hanem a "Hogyan választják meg az emberek a hitüket".

2012. ápr. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:

Ill van egy negyedik akik csak lázadásból,hogy kilógjanak a sorból.


Egyébként érdekes míg az 2.-kért imádkozol a 3.-okért már nem mert ha akarja úgyis megváltoztatja őket. Ez azt jelenti isten nem térít senkit a 2. kategóriából, csak ha kérik tőle? A 2. pontban még isten ima által befolyásolható a 3.-ba már nem.

2012. ápr. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 Kisertet ***** válasza:

ha teritene megtetunk volna, az emberek teritenek csak.

nem erdekel ki melyik csoportba tartozik v en, nekem csak az a lenyeg hogy szabad szellem maradjak.

egyike imadkozol a masike nem, igaz nekunk ez mindegy , de logikusan nem ti mondjatok hogy szeressetek felebaratitokat, akkor miert beszelsz csoport megkulonboztetesrol. 2 olvass utana a taltos inkvizicionak

Istvan kiraly inditotta el, osi magyar napvallas volt, es a gnoszticizmus , kozepkorban nem az ateistak voltak tobbsegben az inkvizicios rem tettek halalozasi aranyaban

2012. ápr. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
59%
Soha nem hiszem el, hogy isten létezik. Ha idejönne most hozzám bemutatkozna mondjuk így hogy én vagyok az isten én vagyok akinek köszönthesz mindet amit látsz és csinál nekem egy rahedli csodát. Akkor már nem hinnék benne mert tudom hogy létezik. Amíg ez nem történik meg addig nem hiszem el, hogy létezik ha meg megtörténik akkor meg már nem kell hidjek benne.
2012. ápr. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 A kérdező kommentje:

Nem Vagyok

Sajnalom, hogy csak egy zöldet tudtam adni, (csakúgy, mint #41nek, aki miatt véglegesedett bennem ez a kategorizálás), mert nagyon igazat szóltál! Igen, a vallásosakra is érvényesek ugyanezek a kategóriák. Bár a 4. kategóriát is az 1.höz sorolnám, mivel mindkét esetben a külső körülmények az igazán meghatározóak.



A 3. csoportért azért nem imádkoznék, mert túlnő az átlagos emberen a csoportjuk. Ők azok, akiknek kicsiny lökés is elég lehet, és utána a legmélyebb hívők lesznek (de ez fordítva is igaz lehet!), viszont ez a lökés már túlnő az emberen. OKA van annak, hogy még nem kapták meg ezt a lökést (és talán sosem fogják megkapni). És mint mondtam, ki vagyok én, hogy Isten terveibe beleszóljak? A 2.csoport viszonylag könnyen megtéríthető lenne (Isten által), de ugyanilyen könnyen újra eltéríthetőek is lennének. Az első csoport pedig még könnyebben megtéríthető lenne, oda-vissza, csak a környezetüktől függ.

2012. ápr. 22. 17:28
 50/63 anonim ***** válasza:
71%

Én a vallásosakat az alábbi csoportba sorolom:

1. Fanatikus, bigott bolond, mint a kérdező, aki folyton bele akar szólni a mások dolgába. Tudjátok, ilyen Jehova tanújástérítő fikcó.

2. Hagyományból vallásos. A családban mindenki az, így ő is az lesz.

3. Életének alkonyán rájön, hogy fel fogja lassacskán dobni a lábikóját, ezért hirtelen keres valami vallást, amiben a legkönnyebb a "mennybe" kerülni, majd ezt követi. Roppant könnyen alakul át az első kategória tagjává.

4. Hosszú megfontolás után választ magának egy istent amiben hihet. Ez a legnormálisabb változat, de ilyenkor meg jön a kérdés. Ő most mitől hívő? Kiokoskodta melyik tetszik neki a legjobban és oda csatlakozik.

2012. ápr. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!