Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Mi bizonyítaná...

Ateisták! Mi bizonyítaná számotokra egyértelműen Isten létezését?

Figyelt kérdés

Több válasszal, és kommentel találkoztam, ahol (bevallottan) ateisták azzal érveltek, hogy nem látják bizonyítva Isten létezését. Tehát: mit szeretnétek látni? Mit fogadnátok el egyértelmű bizonyítéknak? És utána, elhinnétek pl a Bibliát, annak ellenére, hogy az továbbra is illogikus lenne?

Fakultatív kérdés: HITnek neveznétek a bizonyítás utáni állapototokat?



2012. ápr. 20. 21:54
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
Ha az összes görög, germán isten, a keresztények Istene, Allah, Manitu és ki tudja még hányan összegyűlnek és mondjuk kő-papír-ollóval lejátszák, hogy ki az igazi!
2012. ápr. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:

Nem tudom, így csak annyit kérnék: tegyen olyat, ami maradéktalanul meggyőző.Ha mindenható, akkor ez nem okoz gondot számára.

Aminek pedig meggyőződtünk a létezéséről, abban már nem hinni kell. Az már tudás, tapasztalat.

2012. ápr. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:

Ezt a jupiteres dolgot fejtsd ki, ugyanis semelyik holdja sem lakható. Egyrészt, piszok hideg van ott: -200 fok körül szerintem te se lézengenél el. Mindenféle speckó felszerelésben meg a Hold is lakható...


Arról nem is beszélve, hogy a Jupiter sugárzása eléggé gyorsan végezne minden emberrel.


Tehát, hogyan is lakható a bolygó? :)


És kérnék az általam emlegetett "csodára" bizonyítékot. Állítólag én is mindenható vagyok, csak még nem próbáltam ki, mert nincs kedvem...

2012. ápr. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
54%

"Kapsz egy üveggolyót. Fekete, benne fényes pötyyök. Az egy üveggolyó, vagy egy másik univerzum? "

Nem, az egy üveggolyó, mint a neve is mutatja.


"Arra ébredsz, hogy lebegsz. Máris hiszel abban, hogy Isten létezik?"

Istenben nem feltétlenül, de elgondolkoznék.


"Egy hónap múlva, főcím az újságban: "Egy garázsban egy magányos zseni antigravitációs eszközt készített!" Még mindig hinnél Istenben?"

Nem.


"A Jupiter holdján a tudomány szerint nem lehet élet. De van, mert lehet, csak a tudományotok nem tart sehol!"

Te most a "mi" tudományunknak köszönheted, hogy ezt a sok agymenést közzé tudod tenni az interneten. Mit köszönhetünk az "istenednek"?


"Urunk nem pízt kért, hanem a harácsolás és az önzés megszűntetését! Nagy különbség!"

Persze, hogy nem kér, ugyanis ha létezik még akkor sem szólt soha senkihez.

2012. ápr. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
De talán Isten léte-nem léte túl nagy falat is egyszerre. Én már akkor boldog lennék, ha egyetlen morzsányi természetfelettit megtapasztalhatnék végre.
2012. ápr. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
46%

Tudom, hogy ateistáknak szól a kérdés, de egy szerintem fontos dolgot megemlítenék.

Tegyük fel, hogy jön egy valaki, aki mindenféle természetfeletti dolgot csinál. Amit csak akarsz megmutat neked. Repül veled az űrben, egy galambot szétmarcangol, aztán feltámasztja. Elintézi, hogy nyári hőségben essen a hó. Bemutat téged az egyszerre átlátszó a rózsaszín akárminek stb... Közben te nem alszol, nem szívtál semmit és matematika bizonyításokat is kapsz.

Szóval jönne egy lény, aminek hatalma van. jobb, mint mi vagyunk...Miért kellene, hogy ő legyen az Isten vagy az egyetlen, aki erre képes?

Ha neki teljhatalma lehetne felettünk, ti szolgálnátok őt? Ha azt parancsolná netek, hogy pusztítsatok, bántsátok egymást, megtennétek, csak mert hatalma van a "természetes" dolog felett?

Nem valószínű, hogy jönni fog egy ilyen, de nem szabad azonnal Istennel azonsítani az illetőt.

Ha neketek olyan Isten kell, aki jobb nálatok valamiben, akkor megértem, hogy elfogadjátok. De ki akar egy gonosz lényt szolgálni? Inkább a halál...

Ha pedig jó, az a tetteiben és szavaiból ki fog derülni. Vagy nem?

2012. ápr. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha valaki vagy valami bármire képes akkor gondolom ő Isten. Legalábbis nekem ezt jelentené.
2012. ápr. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
Igen-igen, de honnan tudjuk meg, hogy mi az a bármi? Mi az minden? Van-e ennél több? Mint amit tapasztalunk?
2012. ápr. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 Kisertet ***** válasza:

kerdseddel kapcsolatban lenne nekem is egy kerdesem. kereszteny isten letezesere kerdezel ra v altalanossagban.

a szkita nap kultus idejeben a napapat es a holdanyat tekintettek istenneknek es az o fiuk volt a megvalto fiu. attol hogy ez meg a biblia elotti vallas ezt eretneksegnek tartottak, tudomanyilag arra rajottek hogy a nap es a hold mukodese befolyasolja az eletet, ok valos dolgot imadtak, hittek a rinkarnacioban es ez megmagyarazza a dolgokat Alah, Istem ugyanaz Buddha, Jezus a fia vallasok ugyanarrol az aparol es fiurol szolnak annyi a kulonbseg hogy mas kor, kultura irta le a tanitasokat.

Energiak mozgatjakaz eletet vki ezt szimpla energianak nezi vki belekepzel egy hatalasabb erot. napenergia-->fotoszintezis-->novenyevo--> allatevo --> elhullas utan a fergek aramlik az energia.

Azt mondod az isterem teremt, mi tortenik ha kigondolsz egy rajzot, v barmit te teremted a szulotted


Bibliat elhinni erdekes kerdes.

na a modern bibliat tuti nem

a gnosztikus biblatval kulonosebben semmi bajom valami szintan ateizmus es a gnosztikus vallas kozt allok

2012. ápr. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
57%

"Mi bizonyítaná számotokra egyértelműen Isten létezését?"

Melyik Istenét? Yahweh? Krishna? Itzamná? Jah? Ahura Mazda? Devi? Ganesha?


"Tehát: mit szeretnétek látni?"

Semmit.


"Mit fogadnátok el egyértelmű bizonyítéknak?"

Halálom után találkoznék vele.


"És utána, elhinnétek pl a Bibliát, annak ellenére, hogy az továbbra is illogikus lenne?"

Miért pont a Bibliát? Az emberiség háromnegyede nem is hisz benne. Mi köze lehet egy esetleges Istennek a Bibliához? Ha létezik Isten(ek), akkor véleményem szerint annak semmi köze a vallások isteneihez. Máskülönben elég nehéz lenne összeegyeztetni azt, hogy egyes vallások szerint csak a híveik üdvözülnek. Mert e szerint, akkor egy Buddhista, aki semmilyen istenben nem hitt, de ezerszer jobb és tisztességesebb életet élt, mint mondjuk egy keresztény, a pokolra jut. Ez meg ugyebár abszurd és vicces.

2012. ápr. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!