Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vajon Isten miért nem leckézte...

Vajon Isten miért nem leckézteti meg a kételkedőket?

Figyelt kérdés

Ugyebár Isten mindenható, tehát nincs olyan, ami meghaladja a tudását.

Ha látja, mi folyik a Földön, miért nem demonstrálja a hatalmát? Példának okáért az Alföldön (mert hazafinak kell lenni) hirtelen megjelenne egy rózsaszín, elpusztíthatatlan tábla, valamilyen ismeretlen, meghatározhatatlan anyagból, amin csupán ennyi állna: "Létezek. Isten".


Egy kételkedő


2012. jan. 18. 01:19
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
56%

Nem olvastam végig a válaszokat...


Kedves kérdező, ha lenne egy ilyen tábla akkor te elhinnéd a 6 napos teremtést? Hinnéd, hogy a teremtő Atya elküldte egyszülött fiát , és halála után feltámasztotta, és el fog jönni másodszor is, hogy ítéletet hozzon?


Sejtésem szerint te, és még sokan mások sem hinnék el akkor sem, ha megmagyarázhatatlan anyagú "rózsaszín, elpusztíthatatlan tábla" előtt álnál. Vagy igen?


Szerintem esetleg bekerülne a hírekbe, de csak valami érdekesség szintjén, de még abban sem vagyok biztos. Sőt, a sok szkeptikus azt mondaná, hogy valamiféle UFO tette oda, vagy valamilyen új találmány, amivel a fanatikusok próbálkoznak téríteni.


De az is lehet, hogy mindjárt neki esnének a hitetlenek, mint ahogy te is írtad (vagy tennéd?), hogy "elpusztítsák". A hitetleneknek akkor sem lenne hite.


Erről ez a biblia vers jut eszembe: "Ha Mózesre és a prófétákra nem hallgatnak, az sem győzi meg őket, ha valaki a halottak közül feltámad."

2012. jan. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

#8:


„Erre a tudósok megvizsgálnák és azt mondanák, ez bizony gránitból/márványból/műanyagból stb. van. Tehát természetes. Tehát nem Isten rakta oda hanem valami fanatikus. „ – leírtam, hogy ismeretlen, meghatározhatatlan anyagból volna.

„Ha jelek lennének […] álom volt az egész. És szépen elfeledkeznél róla. „ – ez talán így lenne, talán nem, a kérdés nem erről szólt.


„Hirtelen szerzetesnek állnál” – nem. De bizonyosságot nyernék abban, hogy van Isten és nem mitológia az a sok csoda, amit leírtak a Bibliában.

„Vagy a kényelmesebb utat választanád, és bemagyaráznád magadnak hogy valami paranormális jelenség” – ó, kérlek. Van valóság és van a fantázia. A paranormális jelenségek legjobban felépítettjei huszadannyira nem állják meg a helyüket, mint a Biblia bármely mondata…

„és az első ijedelem után élnéd tovább a kisstílű életedet” – amennyiben az általam hőn áhított „jel” után így tennék, megérdemelném.


„De még tovább megyek,[…] szekta lenne, […] újabb "jelért" imádkozva. Márpedig ez totálisan ellenkezik a bibliai (vagy más normális vallású) Isten-képpel. „ – a legnagyobb szekta tudtommal a keresztény hívőkből áll, csak sikerült a világ nagyrészével elhitetni valamit, ami szép és jó. Ami reményt ad. Ezért nem szekta, hanem egyház lett belőle.


„az a tévtanítás terjedne el hogy Isten magyar, tehát a magyar a kiválasztott nép jajjj!” – úgy látszik, az irónia fogalma távol áll tőled. Az a rész, hogy „mert hazafinak kell lenni” nem véletlenül lett leírva. De ha már itt tartunk, a zsidók (Ószövetség követői, ugye) mit csináltak? Pont ezt. Ebből lett a vallásuk, a hagyományaik és a kereszténység is. Persze kiegészítve Jézussal és ami a születése után történt.

„Nagyon komplikált dolog a jel és az önmagába vett csoda, Isten tartsa távol őket tőlünk.” – a túl sokáig kitartott reménykedés csalódásba fordul. Ha Isten csak olyan embereket akarna, akik vakon követik, én úgy gondolom, nem jó isten és nem szereti a „gyermekeit”. Máshogy viszont nem magyarázható, hogy miért nem ad jelet mindenki számára egyértelmű módon, vagy miért nem jár köztünk. Vajon ha Szenteste meglátogatja személyesen a legerősebb hitközösséget, azzal kinek ártana? Elvégre a saját gyerekét ünnepelné, a többi gyermeke társaságában. És igen, öltsön anyagi testet és világítson és lebegjen, hogy ne nézzék bolondnak!

2012. jan. 18. 13:31
 13/33 anonim ***** válasza:

Márpedig pont attól néznék bolondnak, ha világítva lebegne a templomban. A tábla anyagáról azért írtam első körben természetes anyagot, mert ne feledjük hogy Isten teremtette a természetes világot, tehát ez az ő stílusa. Istent a természettől el lehet választani, de felesleges.


Ami a hazafiságot illeti, bocs, ha nem vettem a humort, de itt a fórumon olyan sok turulmadaras lelkületű ősmagyar írogat, hogy nem lehet tudni,mi az irónia. Persze, értékelem.


A hit azonban nem vakhit. Isten ugyanis kijelentést tesz a szívedben, ha állhatatosan keresed, és folyamatosan vezet az életben, ha követed. Ez nehezebb, mint aminek látszik, mert az egó mindig beleszól és mindig a kényelmesebb utat választja. Tehát ha Istennel kapcsolatba akarsz kerülni, lehet. Nem lesznek vízióid, de hozzám már szólt Isten. Mondhatnám, hogy a tudatalattim volt, de nem mondom, mert pontosan tudom, hogy mi történt. Megfogadtam a szavát és az életem nem várt fordulatot vett. Itt a fórumon, ha találkozol a kommentjeimmel, azt is láthatod, hogy ne hiszek el kritika nélkül mindent, használom az eszemet. Mindez megfér a hittel.


Én Istent mint élményt nem keresztényként tapasztaltam meg először, hanem ateistaként. Tehát az út mindenki előtt nyitva áll.


Nem a kételkedéssel van baj hanem a cinizmussal. Ha csak kételkedsz, az nem baj.


Freya

2012. jan. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

Akinek a kereszt nem bizonyíték, annak a rózsaszín elpusztíthatatlan valami sem lesz az. Nem csak a mai világban, 2000 év után vannak kételkedők, hanem azok között is voltak, akik végignézték Jézus kivégzését és feltámadását.

Egyébként nekem is kedvencem a Zakariás 4:6

"Nem hatalommal és nem erőszakkal, hanem az én lelkemmel!"

Isten nagy szeretete és kegyelme, amit a kereszten tanusított irántunk fog meggyőzni minket és nem az erőszak. Ha mondjuk Isten demonstrálná a hatalmát rajtad, mondjuk úgy, hogy fejedre dob egy téglát, hogy megmutassa neked, hogy Ő létezik, akkor meghalnál és sajnos a pokolra jutnál. De Ő pont azt nem akarja. Azt demonstrálná vele, hogy mindenható, akkor veszi el az életed, amikor csak akarja. De te ettől nem üdvözülnél, sőt halálod után már nem is lenne esélyed sem ezen gondolkodni. Isten úgy mutatja ki a szeretetét, hatalmát, hogy Jézus meghalt a bűneinkért a kereszten és feltámadt.

2012. jan. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Kedves #9


"Kedves kérdező[...] ítéletet hozzon? " - a termetéstörténet kontra evolúció vitában számomra az a legnagyobb érv a Biblia mellett, hogy van még hiányzó láncszem. Saját gondolatként annyit lehetne mondani, hogy "Isten úgy teremtette meg a világot, hogy aki őt kétségbe vonja, ne találhasson rá" és minden C14 dolog hamis. De az a probléma, hogy a tudomány már oly sokszor bizonyított az egyház, vagy Biblia által állított tényeket, hogy úgymond minden istenhit hiteltelen. Mire gondolok? Hogy a világegyetem középpontjában nem a Föld áll. Hogy a Föld nem lapos.


"Sejtésem [...] Vagy igen?" - Sejtésem szerint te és még sok más hívő akkor sem gondolná, hogy esetleg hamis dolgokban hisz, ha a tudósok minden egyes mondatot meg tudnak cáfolni. Vagy igen?


"Szerintem esetleg [...] próbálkoznak téríteni." - nem erről szól a vita. Talán így lenne, talán nem.


"De az is lehet, hogy mindjárt neki esnének a hitetlenek, mint ahogy te is írtad (vagy tennéd?), hogy "elpusztítsák". A hitetleneknek akkor sem lenne hite." - Egy általam játszott szerepjáték (M.A.G.U.S.) világában a papok által megáldott tárgyak nem porosodnak, nem karcolódnak, stb. Természetesen minden ismert eszközzel azon lennének jópáran, hogy kárt tegyenek benne - anélkül ugye mintát se nagyon lehet venni belőle - de ha minden befuccsol, megerősödne az emberek hite, új életre kelne a kereszténység és Isten miért ne akarná ezt?


"Erről ez a biblia vers jut eszembe: "Ha Mózesre és a prófétákra nem hallgatnak, az sem győzi meg őket, ha valaki a halottak közül feltámad."" - más (nem keresztény) mitológiákban említést tesznek cifrább dolgokról is. Hányan és meddig hittek a görög, vagy római, vagy északi istenvilágban?


Köszönöm mindenki válaszát, úgy látom, sikerült megmozgatni az értelmes vitát folytatni vágyókat!


Ha úgy hangzik, hogy mindenbe bele akarok kötni, jusson eszetekbe, hogy a keresztények önmagukban egyetlen egy könyvet tudnak felmutatni és azzal magyaráznak mindent, a tudomány ezt vagy igazolja, vagy cáfolja. Úgy tudom, valahol a hegyekben találtak egy nagy hajót és ráfogták, hogy akár Noé bárkája is lehetett. Ugyanazok a régészek pedig több millió éves fosszíliákat találnak időről időre, a vízmolekulák Indiában és Londonban ugyanúgy néznek ki, a kísérletek megismételhetőek. Tehát empirista felfogással igen nehéz valóságalapot adni láthatatlan dolgoknak.

2012. jan. 18. 13:59
 16/33 A kérdező kommentje:
(nem #9, #11, bocsi)
2012. jan. 18. 14:02
 17/33 anonim ***** válasza:

Figyelmedbe ajánlom Brátán János Bibliaoktató írását, aki maga is ateista családban nőtt fel:


[link]

2012. jan. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

# 14:

Hol a kereszt és ki beszélt neked halálról?


Amikor farkasok marják egymást és a vesztésre álló a hátán feküdve hátraszegi fejét, ezzel a torkát szabadon hagyva ellenfelének, az nem harapja át. Amíg a vesztes fél mozdulatlan, csak áll fölötte. Valami ilyesmi lehet a béke és szeretet tanítása, aki nem végtelenül és velejéig romlottan gonosz, az a mosolygó, fegyvertelen öregembert nem bántja, ahogy a győztes farkas sem a vesztest.


Isten a mindenhatóságát például úgy is demonstrálhatná, hogy ugyanabban a pillanatban mindenki szeme megvakul és csak Őt látja maga előtt, lehet párbeszédet folytatni vele és hasonlók.

Ha erre valaki azt mondaná, nem az Ő stílusa, akkor válaszként Saulus (Paulus->Pál) esetét említeném. A rózsaszín tábla elég idétlennek hangzik ehhez képest, ez tény.

2012. jan. 18. 14:11
 19/33 anonim ***** válasza:

Ha Pált veszed alapul, akkor miért nincs hited?


"Boldogok akik nem látnak, mégis hisznek..."

2012. jan. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Mily nagy igazság van a Hegyi beszédben: "Boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyek országa" - ez az én fordításomban annyit tesz, hogy aki nem képes a tudomány szemével nézni, annak jó lesz a Biblia. Az egyszerű emberekkel - akik 99% valószínűséggel nem állnak le vitatkozni, hanem elintézik 1-2 mondattal - könnyű elhitetni elég sok hamis dolgot.
2012. jan. 18. 14:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!