Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi, miért vagytok...

Jehova Tanúi, miért vagytok ennyire rámenősek?

Figyelt kérdés
Miért kell zaklatni valakit az otthonában, leszólítani az utcán? Megkérdezték tőlem: Olvasom-e a Bibliát. Válaszoltam: igen. Ők: Nagyszerű. Én: De köszönöm, én református vagyok. Ők: Óóóó, nem sokban különbözünk ám. Otthagyom őket, erre átkozódva néznek utánam. Mi értelme van ennek?
2011. júl. 19. 12:10
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok én Kárpátalján élek.A szovjetunió bukása után amikor végre szabadon lehetett gyakorolni a vallást egy vasárnap délután hozzánk is eljöttek. Hozták az őrtornyukat és magyarárztak hogy így meg úgy. Akkor még fogalmunk sem volt róla mifán terem a szektájuk (református vagyok). Búcsúzóul hagytak nekünk egy néhány őrtornyot, amit ki is fizettettek velünk, a szomszédokba meg ingyen osztogatták.
2011. júl. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

"A másik: hogy mennek Tanúk az emberekhez? Felkészületlenül, úgy hogy semmi ismeretük a vallásos hazugságokról, tévedésekről, ferdítésekről? Tehát igaz-e, hogy nincs semmi ismeretük mások nézeteiről???!!!"


Tudod, sokszor beszélgettem tanúkkal más vallásokról. Való igaz hogy tudják mik a többi vallás tantételei, ismerik is valamilyen szinten őket. Én máshogy értettem amit írtam. Úgy értettem hogy az ő tanaikon kívül semmi mást nem tartanak igaznak, mindent elvetnek ami nem őrtorony tanítás, és a vallásokat nem akarják még csak meg ismerni sem, nehogy "félrevezessék őket". Vmien szinten persze hogy ismerik, de hogy azzal a céllal nem érdeklődnének egyik vallás iránt sem hogy áttérjenek vagy hasonló, az egyszer biztos. Ez a "saját magamé az igaz, senki másé" ez egy tipikus szektás dolog szerintem. Szerintem.

2011. júl. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!