Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi, miért vagytok...

Jehova Tanúi, miért vagytok ennyire rámenősek?

Figyelt kérdés
Miért kell zaklatni valakit az otthonában, leszólítani az utcán? Megkérdezték tőlem: Olvasom-e a Bibliát. Válaszoltam: igen. Ők: Nagyszerű. Én: De köszönöm, én református vagyok. Ők: Óóóó, nem sokban különbözünk ám. Otthagyom őket, erre átkozódva néznek utánam. Mi értelme van ennek?
2011. júl. 19. 12:10
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%

Nekem van egy teológiát végzett barátom, aki végül nem lett pap. Hozzá is becsöngettek egy szép, békés vasárnap délután, ezzel az "olvasod-e a Bibliát" szöveggel. Közölte, hogy igen. Van-e kedved beszélgetni róla? Igen!

A jehovák fél óra múlva a homlokukat törölgették, 2 óra múlva már igencsak mentek volna, 4 óra múlva az ismerősöm végre megkegyelmezett nekik. Azóta sem látta őket. :)

2011. júl. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Nekem is ezt kéne csinálnom legközelebb. :) Köszi a tippet :P
2011. júl. 19. 12:30
 3/32 anonim ***** válasza:
71%
12:28 :))))))))))))))))
2011. júl. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
79%
Én sem kedvelem őket, de a többi térítgetőt sem. Egyébként nekik előírja ezt a közösségük, ez a feladataik közé tartozik, hogy minél több embert begyűjtsenek a "klubba". Engem hiába, mert eleve nem vagyok hívő. De én is tapasztaltam már, amikor nemet mondok a szíves invitálásukra, hogy vagy teljesen ledöbbennek, vagy megsértődnek, vagy röhögnek/!/. Normális reakciót még nem láttam tőlük.
2011. júl. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező: egyébként, van egy hasonló topic itt a GYK-en, "Betiltanád a térítést" címen, nagyon jó hozzászólások vannak, érdemes szemezgetni!
2011. júl. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
36%
Nekem egyik rokonomat szólították le minden reggel a Kálvinon, míg egyszer megunta, és azt válaszolta, hogy "Elnézést, de én hithű sátánista vagyok, és minden más vallásban hívőt tűzön égetendő eretneknek tartok". Soha többé nem szólították le.
2011. júl. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
68%

A legjobb az egészben a logikai bukfenc.


Szerintük ugyanis az Úr fix számú jehovista ember számára tartja fenn az örök üdvösséget. Minél több embert térít meg Jehova tanúi közé egy jehovista, annál inkább megérdemli az üdvösséget. De ezzel ugye csökkenti is egyben a saját esélyeit, hiszen minél több a jehovista, annál többől kerül kiválasztásra a fix számú hívő.


Őrület, nem?!

2011. júl. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
61%

Egyszer nálunk is jártak /családi házban lakunk/.

Köszöntek, köszöntem, idáig rendben.

Elővették Őrtorony nevezetű igéjüket, mondtam köszönöm, nem érdekel. Elkezdték magyarázni, hogy a mai világban a Biblia... nagyjából itt szakadt a cérna, és megemlítettem nekik, hogy a kutyáimat próbálják megtéríteni. Itt picit megsértődött a két térítő öreg.

Egyszerűen nem értenek a szép szóból.

2011. júl. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
73%
Természetesen nem küldtem volna rájuk a kutyámat, csak valamivel el kellett zavarni őket.
2011. júl. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
85%
Én szívesen elbeszélgetek velük, bár nem sokra mennek velem. Sok dologban nem értünk egyet. Néhány beszélgetés után nem jöttek többet. (egy-két kérdés megizzasztotta őket) De szerintem ha elküldtem volna őket elsőre, akkor sem erősködtek volna. Két kedves öreg néni.
2011. júl. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!