Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi, miért vagytok...

Jehova Tanúi, miért vagytok ennyire rámenősek?

Figyelt kérdés
Miért kell zaklatni valakit az otthonában, leszólítani az utcán? Megkérdezték tőlem: Olvasom-e a Bibliát. Válaszoltam: igen. Ők: Nagyszerű. Én: De köszönöm, én református vagyok. Ők: Óóóó, nem sokban különbözünk ám. Otthagyom őket, erre átkozódva néznek utánam. Mi értelme van ennek?
2011. júl. 19. 12:10
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
11%

"átkozódva utánad nézni" :)))

Nem semmi vagy, kedves drága kérdező!

Ennyit a kérdés és a probléma komolyságáról...

2011. júl. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
73%

egyszer egy lelkész mondta, hogy megkérdezte tőlük, hogy: Mikor születtek újjá?

A pofa azt se tudta miről van szó

2011. júl. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim válasza:
10%
a tanúk egyáltalán nem térítenek, és nem is rámenősek ők csak azt teszik, ami a biblia (Isten szava) mond:Máté 24:14 és máté 28:19=menjetek hát és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében
2011. júl. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
80%

Nekem vannak rossza tapasztalataim ezekkel a JT-ival. Egy évig tanulmányoztam velük a Bibliát. Sokszor szókonfliktusba kerültünk, mert mertem kérdezni róluk és mert észrevettem hogy olyan dolgokat mondanak aminek nem sok köze van a Bibliához. És vége lett, mondtam hogy ne jöjjenek többet mert inkább egyedül olvasom a Bibliát.


Sok ilyen nyomulós, erőszakos viselkedést érzékeltem tőlük. Elmesélek két esetet.


1. Egyszer jöttek szokásosan, Bibliatanulmányozásra szerdán. Üdvözöltem őket szépen, ahogy szoktam. Bejöttek szobánkba és látták hogy a kistesóm egy lövöldözős számítógépes játékkal játszik (COD2). Erre mondták hogy inkább menjünk ki a konyhánkba hogy ott tanulmányozzunk, mert zavarja őket a játék hangja. (Persze nem szívesen mentem volna ki konyhába mert hát szüleim ha fölkelnek, azért szeretnének ott mászkálni, tenni a teendőiket, és hát mégsem olyan jó ha ott tanulmányozunk. De végül kimentünk, szüleim meg szerencsére tovább aludtak és akkor ébredtek föl miután ők már elmentek.) Ki is mentünk szépen, leültünk az asztalhoz. Ekkor következett valami. Az következett hogy elkezdtek engem szavakkal támadni hogy milyen dolog hogy megengedem tesómnak hogy ilyeneken játszon, miért telepítek ilyeneket föl a gépre, holott tudom hogy ez sátán módszere, meg hogy ez erőszakossá teszi az embereket, agresszív lesz tőle meg ilyenek. Ekkor nagyon nyomultak szavakkal, erőszakosan és szigorúan mondták hogy ilyent nem szabad csinálni hogy ilyeneken játszik tesóm. Én erre le voltam döbbenve mint állat. Én tanulmányozom velük, de ne haragudjanak már meg, az én tesómnak semmi köze hozzájuk és semmi joguk nincs beleszólni hogy ő mivel játszik a gépen, meg abszolút semmi közük hozzá. Felháborodtam persze, de nem szóltam semmit, csak hallgattam. Ez is egy olyan eset volt amikor szektás vonásokat találtam bennük...


2. Szilvesztert ők nem ünneplik, de én sosem voltam tanú, csak tanulmányoztam velük és eljártam velük gyülekezetbe. Szóval az volt hogy szilveszter után elmeséltem osztálytársaimnak hogy milyen jót buliztam egyik ismerősömmel meg hogy piáltam is, mert szilveszterkor mindig iszok(persze azért annyit nem hogy hullarészeg legyek, csak amennyi éppen normális). Egyik oszt.társam meg tanú és ő is abba a gyülekezetbe járt amibe én is néha elmentem a tanúkkal hogy meghallgassam az előadásaikat. Miután befejeződött az előadás és az őrtoronytanulmányozás is, jön oda hozzám a tanú oszt.társam hogy milyen dolog az hogy én szilveszterkor ittam, meg hogy ünnepeltem a szilvesztert meg ilyenek. Nagyon nyomulós és erőszakos módon mondta nekem, asse tuttam mit mondjak. Erre montam neki hogy figyu, mi baj van abba ha iszik egy kicsit az ember egyszer egy évbe? Erre ő mondta hogy ez részegeskedés. Mondtam neki hogy a Bibliában olvastam róla hogy Isten emberei is fogyasztottak alkoholt és részegek lettek, természetesen ők is mérsékelt szinten, ahogy egy normális ember. De én akkor is részeges voltam neki. Ekkor mondtam én magamban: "Ez egy kib*szott nagy szekta!". És utána pár héttel meg mondtam nekik hogy köszönöm, én abbahagyom velük a Bibliatanulmányozást.


És nem csak ilyen eseteim vannak, van sok más is. Nem csak ilyen fajta. Volt pl olyan is amikor kivettem könyvtárból egy könyvet ami a szektákról szólt. És meg akartam nekik mutatni benn hogy az ő vallásuk tipikus szektás vonásokat mutat, erre fölháborodtak hogy miaz hogy én ilyeneket olvasok, meg hogy engem megvezet sátán, és hogy ne olvassak többé ilyeneket stb... Persze nem engedték hogy megmutassam nekik a könyvből, azt mondták hogy ők ilyent nem olvashatnak el. Miért is nem? Hát mert így vannak tanítva, hogy csak az őrtorony által készített információkat olvassák. Vajon miért van ez? Csak nem azért mert különben az őrtorony tanítások hitelessége lelepleződne? Hát, nagyon valószínű hogy azért, sőt... És ez is egy szektás vonás, hogy elzárkóznak az információktól, csak a saját közösségük tantételeit tartják igaznak, minden mást sátáninak mondanak, és még csak meg sem nézik, még csak bele se olvasnak semmibe ami nem őrtorony által kiadott...


Nah, Jehova Tanúi, mit szóltok ezekhez??? Válaszoljatok kérlek titeket, hogy okuljon belőle a kedves kérdező. Ezek saját tapasztalatok, és ez még semmi. Csomó mindent írhatnék ide, de azt hiszem hogy nem olvasná végig mindenki... Rengeteg szektás vonásotok van, amit hiába tagadtok meg hiába próbáltok magyarázni, elferdíteni, attól az még az ami. A zöld labdára is mondhatom hogy piros, attól még az nem piros...

2011. júl. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim válasza:
19%

Kedves 21:15

Tudod az emberek nem tökéletesek, senki sem..

Sajnálom, hogy ez így ért téged. de a tesvérek/tesvérnők biztos nem azért mondták mert, hogy rosszat akartak neked.

Ők csak a javadat akarják és a kistestvéred javát is biztosan nem azért mondták, hogy neked rossz legyen, de ha voltál már a gyülekezetben és rendszeresen tanulmányoztad a Bibliát, akkor biztosan tudsz arról, hogy mik lesznek az utolsó napok jelei...

Én csak arra tudlak buzdítani mindezek ellenére, hogy folytasd amit elkezdtél, mert míg van időd rá...rohamosan közeledik az a nap!

Én imádkozni fogok érted :)

2011. júl. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim válasza:
5%
hova valósi vagy? melyikbe voltál?
2011. júl. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ezzel a rámenőségükkel szerintem sokkal roszzabbat tesznek, mint gondolnák.


Ha felteszel nekik egy frappáns kérdést, amire nem tudják csípőből és a 'Hogyan érveljünk a bibliából' című könyvükből a választ, és nem tágítasz a kérdéstől akkor talán békén hagynak. Habár szinte kivétel nélkül félre, és bele tudnak magyarázni akármibe akármit...

2011. júl. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem is annyira rámenősek.Nálam 2-szer voltak.Mindig jól "elbeszélgettem" velük a Könyv eredetéről,szervezetükről.Még a kiadványukat is bsszák bedobni azóta.
2011. júl. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
0%

rockerboy800-nak


Az első pont marhaságaira, ahogy kiszínezted (ha igaz egyáltalán) volna egy néhány kérdésem:

vallja-e Jehova Tanúin kívül más is, aki tán még nem is hívő, hogy ezek a játékok nem építőek, hanem inkább rombolóak?

Mit szolnál, ha ezt a megjegyzést egy munkatársad tenné neked, aki nem vallásos, nem hívő, csak aggódik?

Őt is egy barom "szektásnak" minősítenéd?


Nem vagy te túlságosan felfuvalkodott a saját "tudományoddal"?


Az egész szövegelésed süket duma, még akkor is, ha feltesszük, megtörtént valamilyen formában, amiről írsz.


Aljas húzás, hogy olyanokkal vádolsz embereket a gyülekezetben, amit senki, de SENKI nem tud ellenőrizni. Egész biztos ugyanis, hogy egy ÉRDEKLŐDŐTŐL nem kérnek számon olyanokat, amit egy megkeresztelt Tanútól már igen. Egész biztos, hogy egy kis italozásért nem esik neked senki és nem minősít alkoholistának úgy, ahogy előadtad!!!


Én erre csak annyit mondok, hogy aki az ilyenekre hallgat, mint te és az ilyenektől akar pontos információt nyerni, az nagyon megvezeti magát. Eleve, ha egy egyházat elhagyó embertől vár valaki pontos tájékoztatást, az olyan, mintha a hamis dollárokat más hamisakkal vetné össze, azért, hogy megtalálja a hamisat.


Mi a megoldás? Az eredeti tanulmányozása, majd azzal való összevetése már megmutatja, hogy hol a hiba. De erről az ilyen áskálódóknál esély sincs, hiszen minek érvelnének, elég ha neki hisznek. Kik akarnak ilyen módszerekkel manipulálni másokat? Kik hivatkoznak a "saját tapasztalataik" által valójában saját magukra?!!

2011. júl. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedvel előző! Ha egy munkatársam tenne javaslatot hogy nem jó az efajta játék, akkor valószínűleg nem menne rámenős. Engem nagyon keményen bíráltak, mindha valami vallatás lett volna. És ő csak javasolná valószínűleg, nem pedig rámenőse, erőszakosan akarná rámnyomni, a tesómra meg főleg nem, akihez annyi köze sincs mint hozzám!!!


És aljas módon hazudok??? Nem bíráskodnak olyannal aki még meg nem keresztelt? Kezdővel lehet nem, de egy évig tanulmányoztam velük és úgy néztek rám mindha már közéjük tartoznék valamilyen szinten. Nem hazudok kedves előző, tudod, ezek mind szó szerint úgy történtek ahogyan leírtam, nem tettem hozzá egy fikarcnyit sem, pontosan azt írtam le ami velem történt. Aki meg nem hiszi, az járjon utána saját maga. Persze most a tanúk szemében sátáni meg hazug vagyok, mert hát ők sosem hazudnak.


És még valami! Utálom mikor azt mondják nekem hogy a tanúk is csak tökéletlen emberek. MINDENT RÁFOGNI A TÖKÉLETLENSÉGRE, AZ AZTÁN KÖNNYŰ!!! Ennyi erővel megvernék egy rendőrt az utcán és azt mondanám a bíróságon hogy sajnálom, én is tökéletlen vagyok, bocsássanak meg kérem. Mi lenne? Hát megkapnám a büntetésemet, le kellene ülnöm kb 1évet. De persze a tanúk akármit tesznek, nekik egyszerűen semmi büntetés nincs, sőt még az a hibás aki a szemükre veti amiket műveltek!

2011. júl. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!