Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi, miért vagytok...

Jehova Tanúi, miért vagytok ennyire rámenősek?

Figyelt kérdés
Miért kell zaklatni valakit az otthonában, leszólítani az utcán? Megkérdezték tőlem: Olvasom-e a Bibliát. Válaszoltam: igen. Ők: Nagyszerű. Én: De köszönöm, én református vagyok. Ők: Óóóó, nem sokban különbözünk ám. Otthagyom őket, erre átkozódva néznek utánam. Mi értelme van ennek?
2011. júl. 19. 12:10
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
69%

"a tanúk egyáltalán nem térítenek, és nem is rámenősek ők csak azt teszik, ami a biblia (Isten szava) mond:Máté 24:14 és máté 28:19=menjetek hát és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében"


Az én szókészletemben ez térítés, nem tudom mi más lenne?

2011. júl. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
79%
21:29! Nem akarom leírni melyik gyülekezetbe voltam és hogy hová valósi vagyok. Ide ugyanis ha leírnám, akkor sokmindenki látná. Egyébként nyugat magyarországon lakom.:)
2011. júl. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
82%

"rockerboy800 válasza:


Kedvel előző!


Az általad megszólított Jehova legbőszebb tanúja, több hozzászólását olvastam, nem semmi. Az az igaz, amit ő és az Őrtorony állít, minden más hazugság, sátáni manipuláció.

2011. júl. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez-az kedves előző kommentáló. Minden más tanítás számukra sátáni, hazug... De arra nem gondolnak ám, hogy miért is zárja el a többi tanítástól őket az őrtorony. Ha pedig tényleg sátáni és hazug a többi tanítás, akkor mitől fél az őrtorony? Hiszen ha a tagok tudják hogy hazug minden ami nem őrtorony tanítás akkor nincs mitől tartaniuk, nyugodtan belenézhetnének más vallások tanaiba is. De ők nem tudják, hanem egyszerűen beléjük ültette az őrtorony hogy őnáluk van az igazság, minden más pedig sátáni.
2011. júl. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
78%
Nekem is volt már tapasztalatom velük.Reggelente amikor mentem bevásárolni ezek szinte minden nap leszólítottak, én mindig mondtam nekik hogy nem érdekel,de ők mindig egyre és egyre rámenősebbek lettek.Egyik nap meg elégeltem ezt és leálltam velük.Két idősebb férfi volt kérdezték tőlem hogy hiszek-e a világvégében meg ilyen baromságok meghát ugye a bibliával jöttek.Elkezdtünk beszélgetni, szóba került a "mennyország" én kérdeztem tőlük hogy az holvan azt mondták hogy az égben.Erre én mondtam hogy dehát az égben felhők vannak a fölött a stratoszféra,troposzféra stb és végül a világűr.A legnagyobb az volt amikor elkezdtem megemlíteni nekik a földönkívűlieket.Látnotok kellett volna azt a két pofát kár hogy nem volt nálam a fényképezőm.Utána persze soha többet nem szólítottak meg.
2011. júl. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
87%

Hiába is írunk itt le akármit is. Amikor megsértik az embereket és azok elmesélik, az számukra hazugság és elferdített szó. Amely embernek más hite van mint nekik, az már sátáni és félrevezetett ember számukra, akit meg kell téríteni, ha nem áll be közéjük akkor őrá úgy néznek mint aki úgyis elpusztul armageddonkor. És azt meg nagyon nembírom hogy "mi is tökéletlen emberek vagyunk".


Ennyit erről. Most majd biztos leoltanak, de hát inkább nem is szólok mert biztos nekik van igazuk, mert másnak nem lehet csak nekik, hisz engem is sátán félrevezetett...

2011. júl. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
0%

"És ő csak javasolná valószínűleg, nem pedig rámenőse, erőszakosan akarná rámnyomni, a tesómra meg főleg nem, akihez annyi köze sincs mint hozzám!!!"



Ne túlozz! Írhattam volna, hogy "ne hazudj", mert tudod a szándékos túlzás is hazug manipuláció.

Ha megkérdezném a másik oldalt is, érdekes dolgok derülnének ki.


Egyébként meg, ahogy írtam, aki az ilyenekre hallgat, az olyan, mint az az ember, aki a hamis pénzt a hamisakkal hasonlítja össze, hogy felismerje melyik a hamis.

Amíg te is ezzel a módszerrel bizonygatod az "igazad", addig nyilvánvalóan nem lehetsz hiteles, hiszen az eredetivel eszedben sincs összehasonlítani azt, amit állítólag tanultál.

2011. júl. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
0%

"Amely embernek más hite van mint nekik, az már sátáni és félrevezetett ember számukra, akit meg kell téríteni"



Tényleg "téríteni" mennek az emberekhez? Neked tudnod kell, ha ott voltál? Na mit mondasz? Miért?!


A másik: hogy mennek Tanúk az emberekhez? Felkészületlenül, úgy hogy semmi ismeretük a vallásos hazugságokról, tévedésekről, ferdítésekről? Tehát igaz-e, hogy nincs semmi ismeretük mások nézeteiről???!!!

2011. júl. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásotokat! Kedves utolsó hozzászóló! Gondolom Te is Jehova Tanúja vagy, mert jó szokásotok szerint nem a kérdésre válaszoltál, hanem egy másik ember véleményében kerested a hibát! Kérlek válaszolj nekem!
2011. júl. 21. 16:00
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszik, hogy ha minél több embert megtérítenek, akkor bekerülnek a 144 ezer közé, akik a mennybe kerülnek. És ez nagyon erős késztetés, az értelem nélküli hit pedig vakon vezeti őket.


tegnapelőtt 21:02 43% - aki meg van keresztelve, azt miért kell újrakeresztelmi?

2011. júl. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!