Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A JT. Prédikátorainak ki van...

A JT. Prédikátorainak ki van adva, hogy a gyakori kérdések valláskritika és vallás oldalain is terjeszteni kell a "jó hírt"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:49
❮❮ ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... ❯❯
 701/803 Adonaielohim ***** válasza:
Az a ti bajotok tanúk, hogy rakatszor lebuktok, tagadtok, hazudoztok és képmutatóskodtok, és mikor lebuktok egy hazugsággal, mint pl h valaki abbahagyott valamit amit nyilvánvalóan nem tett akkor elfelejtődik. Az egész biblia be lett nektek másolva szinte, a sátáni okoskodásotokkal még jó, hogy mindet cáfoljátok, hiszen egyebet sem tanítanak nektek mint a Szentírás cáfolatát. Nem vagytok testvéreim mert nyilvánvalóan más a szellemi atyátok, nem gyűlöllek hanem imádkozom értetek, de közösséget sohasem vállalnék veletek. A cáfolás mesterei vagytok, a kiforgatás és hitetés bajnokai. Az Atya az akit mi is dicsőítűnk, nem Jézus krisztushoz sem pedig a Szent lélekhez nem imádkozunk. Ezzel is be vagytok csapva mint mindennel. Igaz keresztyének pedig semmilyen háborúba nem küldik a gyerekeiket. Mindig is voltak és lesznek képmutatók akik templomba járnak közben a gyerekeiket háborúba küldik. Ildikó is egy hazug képmutató, ráadásul eléggé alul tájékozott és felszínes bibliaismeretek terén is mégsem mondjuk azt, hogy minden tanú pont olyan mint ő. Tudom, hogy nagyon sok tiszta szívű és normális tanú is van köztetek, de ugyanakkor ott is vannak bőven Ildikó félék, na meg a magadfajtából is aki tagadja a nyilvánvaló igazságot, miszerint Ildikó abbahagyta e vagy sem. A következetlenséged vagy a rosszindulatú sunyi hazugságod a bűnös ebben is. Mégsem belőletek általánosítva gondoljuk azt, hogy mind ilyenek vagytok. Ellentétben veletek. Igen vannak történelmi példák a történelmi egyházakban amikor biztos, hogy nem Isten akaratát teljesítették és ma is vannak olyanok. De nem mind és nem mindenki olyan! Ostobaság ezt így becumizni. Ha ti kedves tanúk, bemásoltok egy igét ahhoz rendszerint jár 10 sortól több oldalig tartó belemagyarázás, csűrés csavarás. Már az ige amit bemásoltok a szabadkőműves fordításból már az nem igaz. Ami igéket bemásoltam a Szentírásból, semmi szükségük magyarázatra mert érthetőek! De ti azt is meg tudjátok csűrni-csavarni és torzítani, csak kell hozzá elég hely, hogy kiférjen az a több oldal csűrés csavarás amivel vádoljátok és kiforgatjátok az igazságot. Szégyen lenne számomra ha testvéreimnek neveznélek benneteket akik a nyilvánvaló igazságot is látván és hallván továbbra is kitartanak a hazugságok mellett. Ti azzal foglalkoztok kinek adott hálát Jézus. Hát elárulom, mi is az Atyának adunk hálát hadovatestvér! De mi továbblépünk ezen és megértjük és teljesítjük az Atya parancsait azokat amiket ti megtagadtok abban a "szellemben" hogy az Atya az Isten és semmi más nem érdekel titeket a Bibliából. Mi is tudjuk ki az Isten, és mit tett értünk Jézusban, de az Atya parancsa az volt: Jézus tanúi legyünk, Jézus nevében cselekedjünk, Jézus nevében higyjünk! Mi ezt tesszük veletek ellentétben mert ugye ti az Atyát dicsőítitek de nem a fia nevében cselekedtek, nem hisztek a fia nevében, és nem a fiának vagytok a tanúi. Szépen, szimplán, csendben és sunyi módon ez felett valahogy elsiklik a tanúbrigád pedig ezek nélkül a "jelentéktelen" dolgok nélkül sajnos nem mehettek imádott Atyánkhoz. Nem a testből való cselekedetek fognak titeket Isten országába helyezni hanem a fentebb leírt "jelentéktelenségek". Az ítéletre azért vagyok méltó mert szóba állok Atyánk parancsa ellenére olyan eretnekekkel és hamis tanítókkal mint ti vagytok.
2011. jún. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 702/803 Adonaielohim ***** válasza:

Aki pedig langyos keresztény és "Svájcot" játszik, sem ide sem oda nem áll és testvéreinek nevezi az eretnek hamis tanítókat, gondolkodjon el azon Isten mit üzent a Laodiczeabeli gyülekezetnek:


Jelenések 3:15. Tudom a te dolgaidat, hogy te sem hideg nem vagy, sem hév; vajha hideg volnál, vagy hév.

16. Így mivel lágymeleg vagy, sem hideg, sem hév, kivetlek téged az én számból.


Mindazonáltal a békesség a legfontosabb, erre kell törekedni de Istenért én hév vagyok és nem langyos keresztyén. Ha ezért bűnhődnöm kell majd az Úr megítél de ha az Ő nevében cselekszem, ki az az ember aki megítélhet engem és méltónak találhat engem az Ő ítéletére?


A Szentlélek tapodásáért sem nekem kell rettegnem hanem azoknak akik tagadják a létezését!


Zsid 10,29 Gondoljátok meg, mennyivel súlyosabb büntetésre méltónak ítéltetik az, a ki az Isten Fiát megtapodja, és a szövetségnek vérét, melylyel megszenteltetett, tisztátalannak tartja, és a kegyelemnek Lelkét bántalmazza?


Aki ezt a hármat mocskolja és ferdíti sokkal inkább retteghet de Istennek hála ezt is az Úr dönti majd el nem mi!


Hála köszönet és dicsőség a mindenható, erős és egyedül bölcs, láthatatlan és halhatatlan Istennek a Jézus Krisztus által mindörökké!!! Ámen, ámen és ámen testvérek!!!

2011. jún. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 703/803 anonim ***** válasza:
0%

Tehát a hablattyal elismered, hogy gőzöd sincs, mi az igazság? Mert ha annyira fontos lenne neked a bibliai igazság és dicsőséget adni általa Istennek, akkor egész biztos, hogy arról írnál, nem mellébeszélnél.

No, de ezt én már régen láttam, nem ért meglepetés.


Mi a nyilvánvaló bibliai igazságot erősítjük, mikor a hazugságokat leleplezzük.


"Az Atya az, akit mi dicsőitünk..."


Ezt mondták a fariezusok is Jézusnak, mégsem vót igaz.


Nem Jézushoz imádkoztok? Nem fedted fel, hogy ki vagy. Mindenesetre sok magát kereszténynek valló teszi ezt. Könnyű úgy okoskodni, hogy rólad semmit sem tudni.

Ildikóról pedig nem lehet állítani, amit írsz.


Hazugság az is, hogy a versek nem lennének igazak! Nálad azok ugyanúgy szólnak.

Számtalan olyan vers van, ami magában teljesen félreérthető, és te főleg ezen értelmezéssel érvelsz - nyilván szándékosan, mert különben bezavarna.


Miben léptek tovább? Teljesítitek az Atya parancsát? És mi lenne az? Hinni a Fiában? Itt is elbukik az érvelésed, hiszen az a jó kérdés, hogy mit jelent hinni Jézusban?! Erről már semmi konkrét nincs a szövegedben - erre mondják, hogy üres szöveg?

Azt teszitek, amit Jézus mondott? Jézus azt mondta, hogy Isten nagyobb nála. Akkor miért hisztek a háromságban, ami azt hazudja, egyenlőek?


Isten parancsa nem az volt, hogy Jézus tanúi legyünk, hiszen Jézus volt a legnagyobb tanú - vagy tagadod, hogy folyton tanúságot tett róla??? Jézus közbenjáró Istennél, akitől Ő is mindent kapott, még a tudományát is.

Nekünk Jézusban hinnünk kell, valamint követnünk Öt, de rajta keresztül Jehova tanúi vagyunk, mivel Ő van mindenek mögött!

2011. jún. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 704/803 Adonaielohim ***** válasza:
100%

Hazudsz tanú, hazudsz, hazudsz és hazudsz valamint ferdítesz.


"""Isten parancsa nem az volt, hogy Jézus tanúi legyünk"""


Valóban? Akkor ez mi hazugtanú?:

Apcsel 1:8. Hanem vesztek erőt, minekutána a Szent Lélek eljő reátok: és lesztek nékem (((Jézusnak))) tanúim úgy Jeruzsálemben, mint az egész Júdeában és Samariában és a földnek mind végső határáig.


Aha ez valóban a hazugságodat támasztja alá ugye?.-)))


"""Hazugság az is, hogy a versek nem lennének igazak! Nálad azok ugyanúgy szólnak"""


Az igazság az, hogy egyáltalán nem ugyanúgy szólnak a Szentírás kulcsigéi és a szabadkőműves ferdítésetek ugyanazon igéi. itt is hazudsz csak pár példa oké?:


Szentírás: János 1:1 – „Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt és Isten volt az Ige.”


Új világ Ferdített fordítás: János 1:1 – „Kezdetben volt a Szó és a Szó az Istennél volt, és a Szó isten volt.”


Szentírás: Kolossé 1:16 – Mert benne [Jézusban] teremtetett minden ... minden általa és reá nézve teremtetett.


Új világ ferdített fordítás: Kolossé 1:16 – mert általa teremtetett minden más az egekben és a földön. ... Minden más őáltala és érte teremtetett


Szentírás: Zsidók 1:8 – „de a Fiúról így szól: A te trónusod örökké megáll, ó Isten.”


Új világ ferdített fordítás: Zsidók 1:8 – „De a Fiúra vonatkozóan: Az Isten a trónod örökkön-örökké...”


Szentírás: Mózes 1:2. A föld pedig kietlen és puszta vala, és setétség vala a mélység színén, és az Isten Lelke lebeg vala a vizek felett.


Új világ ferdített fordítás: 1 Mózes A föld ekkor még kietlen és puszta volt, és sötétség volt a mély vizek színén. És Isten tevékeny ereje lebegett a vizek felett.


Ez csak nagyon kevés ige amit betettem ide ennél jóval de jóval több szennyferdítésetek van.


"""Tehát a hablattyal elismered, hogy gőzöd sincs, mi az igazság""" Ezt írhattam volna én is hiszen minden amit írtam az az igazság, de számodra sosem lesz az mert tagadod így akármennyi igazságot írhatok azt te nem veszed észre mert vak maradsz rá.


Igen, Isten van mindenek mögött, de nem törődtök azzal mit mondott, parancsolt csak azzal vagytok elfoglalva ki mondta. De hogy mit azt magasról letojjátok.


Na. Csak az utolsó kommentedben kettő darab hazugságodat cáfoltam meg a töméntelen többit számon se tartottam, innentől kezdve akármit írsz hazugság és métely marad számomra mint ahoogy eddig is az volt...

Hazug vagy, és az is maradsz mert a füleid süketek, a szemed vakok a látásra, az elméd csukva az igazságra.


Ezt most én írom neked:

"""No, de ezt én már régen láttam, nem ért meglepetés."""

:-)))


Ha olvastad volna a kommenteket vagy odafigyeltél volna tudhatnád, hogy egy szimpla János vagyok, és Isten szolgája nem pedig egy szekta szolgája. Szolgája az Istennek, az Atyának, testvéreimnek és az embereknek.


Békesség, minden áldás.


Na ha csak a fenti kommentedben 2 hazugságodat lepleztem le, és a többiről nem is beszélek már akkor is hiteltelen vagy mindenki szemében és érdemtelen a további figyelemre.

2011. jún. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 705/803 anonim ***** válasza:
0%

Tisztában vagyunk azzal, hogy mit mondott Jézus, nem tagadtam én sem! Látod ezt teszi veled a szűklátókörűség, mely rosszindulattal párosulva katasztrofális.

Az előző válaszom utolsó mondata szerintem világossá teszi, hogy mit írtam. Te pedig - mint általában - most is egy kiragadott mondattal akartál rágalmazni engem. Éppen az előző hozzászólásomban utaltam rá, hogy te is gyakran a szövegkörnyezetéből kiragadott taktikával érvelsz - nem tagadtad meg magad.


A másik: én azokról a versekról beszéltem, amik most kerültek szóba! Tisztában vagyunk azzal, hogy pl. a korábban ebben a kérdésben is tárgyalt - és szokás szerint figyelmen kívül hagyott - János 1:1, 2 versek egyes fordításokban nincsenek összhangban a szövegkörnyezettel és a teljes Biblia, Jézusról szóló tanításával. Ellenben az Új Világ fordítással összhangban, sok más fordítás ugyanúgy adja vissza, ahogy helyes. Ez a legtöbb érintett verse igaz.

Hol az egyértelmű igazság akkor? Elárulom, a szövegösszefüggésben, a részletekben! És te általában ezt hagyod figyelmen kívül.

2011. jún. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 706/803 Adonaielohim ***** válasza:
100%

A te félremagyarázásaidat és kommentjeidet hagyom figyelmen kívül ezek után. Hazudsz, lebuksz, sarat dobálsz, majd megint hazudsz, lebuksz, sarat dobálsz majd megint, megint és megint és ez így megy már oldalakon keresztül. Nekem semmi szükségem magyarázkodásra ellenben te folyton magyarázkodsz, kimagyarázkodsz. Nem nekem kell bizonyítanod. Nézz a tükörbe és próbáld nem leköpni azt amit benne látsz, mert én a helyedben már rég eljutottam volna odáig de hát ezen nem csodálkozom, szemrebbenés nélkül tereled a figyelmet, hadoválsz és hazudozol ha nem jön be, bedobsz újat. Csodálkozom milyen vastag bőr van egyes emberek képén és még utána sem hagyják abba, nem veszik észre magukat....


Veled ellentétben én egyetlen egyszer sem hazudtam, sőt, kínos helyzetből sem kellett még kimagyaráznom magam, hogy nem így gondoltam, hanem úgy, nem erre értettem hanem arra, nem ezekre az igékre gondoltam hanem más igékre...


Jól van persze... Hagyjuk ezt jó? A testvérkéidet nézzed hülyének még felesebarátom...

Már rég nem hitelesek a kommentjeid mert Isten Igéje valamint a tények és az igazság rég legyőzte a hazugságaidat.

2011. jún. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 707/803 Adonaielohim ***** válasza:
100%

"""Hol az egyértelmű igazság akkor? Elárulom, a szövegösszefüggésben, a részletekben!"""


Elárulom a te új világferdítésed részleteiben az ördög rejlik!

"Az ördög a részletekben rejlik!":-)))


Isten áldjon!

2011. jún. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 708/803 anonim ***** válasza:
100%

Mint keresztyén ember tudom,hogy az az ember akiben nem Krisztus Szelleme van,nem érheti meg a bibliát,az eredeti üzenetét, mivel az csak a Szent Szellem álltal lesz világos .

A tanúk ban nem Krisztus Szelleme van,erért kát is velük vitatkozni,lásd az előző írásokat.Őkcsak mondják a magukét.amit betanúltak,és bele magyaráztak az agyukba,és semmi Szellemi látásuk nincs,vagyis a Bűn rabszolgái.a sátán emberei,de erről sincs fogalmuk,csak ismételgetik,és ismételgetik :Isten neve,Jehova,Isten neve,Jehova,.....Vagyis a törvény által akarnak megfelelni!Akkor viszont körűlkéne metélkedni minden tanúnak, hogy Jehova elfogadja őket,mivel ez a szövezség jele!!!! Hány tanú van körűlmetélve???Na pontosan itt buktok meg ,kedves tanúk!! Úgy hogy könyöröghettek bún bocsánatért amíg nem késő.Mert rettenetes az élő Isten kezébe kerűlni,a mi Istenünk megemésztő tűz!!!

2011. jún. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 709/803 anonim ***** válasza:
0%

Krisztus szelleme? Bennetek az van? Tényleg?

Mi az Jézusban, ami azért az övé, mert nem kapta Jehovától? A háromság bálványimádóvá tesz.

2011. jún. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 710/803 Adonaielohim ***** válasza:

"""Krisztus szelleme? Bennetek az van? Tényleg?"""


Jobban jársz ha csendben maradsz mert egyre inkább csak lejáratod magad te szerencsétlen agymosott. Még annál is lehet lejjebb süllyedni ahol most vagy.


"Nincs tehát most már semmiféle kárhoztató ítélet azok ellen, akik a Krisztus Jézusban vannak, mivel az Élet Szellemének törvénye megszabadított téged Krisztus Jézusban a bűn és a halál törvényétől. Amire ugyanis képtelen volt a törvény, mert erőtlen volt a test miatt, azt tette meg az Isten, amikor a bűn miatt tulajdon Fiát küldte el a bűnös testhez hasonló formában, és kárhozatra ítélte a bűnt a testben, hogy a törvény követelése teljesüljön bennünk, akik nem test szerint járunk, hanem Szellem szerint. Mert akik test szerint élnek, a test dolgaival törődnek, akik pedig Szellem szerint, a Szellem dolgaival. A test törekvése a halál, a Szellem törekvése pedig élet és békesség, minthogy a test törekvése ellenségeskedés Istennel, mert az Isten törvényének nem veti alá magát, és nem is tudja magát alávetni. Akik pedig test szerint élnek, nem lehetnek kedvesek Isten előtt. Ti azonban nem test szerint éltek, hanem Szellem szerint, ha Isten Szelleme lakik bennetek. De akiben nincs meg a Krisztus Szelleme, az nem az övé. Ha pedig Krisztus bennetek van, bár a test a bűn miatt halott, a Szellem életet ad az igazság által. Ha pedig annak Szelleme lakik bennetek, aki feltámasztotta Jézust a halottak közül, akkor az, aki feltámasztotta a Krisztus Jézust a halottak közül, életre kelti halandó testeteket is a bennetek lakó Szelleme által. Ezért, testvéreim, adósok vagyunk, de nem a testnek, hogy test szerint éljünk. Mert ha test szerint éltek, meg kell halnotok, de ha a Szellem által megölitek a test cselekedeteit, élni fogtok. Akiket pedig Isten Szelleme vezérel, azok Isten fiai. Mert nem a szolgaság szellemét kaptátok, hogy ismét féljetek, hanem a fiúság Szellemét kaptátok, aki által kiáltjuk: "Abbá, Atyám! (Apu)" Maga a Szellem tesz bizonyságot a mi szellemünkkel együtt arról, hogy valóban Isten gyermekei vagyunk. Ha pedig gyermekek, akkor örökösök is: örökösei Istennek és örököstársai Krisztusnak, ha vele együtt szenvedünk, hogy vele együtt meg is dicsőüljünk."


Rm 8,9 De ti nem vagytok testben, hanem lélekben, ha ugyan az Isten Lelke lakik bennetek. A kiben pedig nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé


Fil 1,19 Mert tudom, hogy ez nékem idvességemre lesz a ti könyörgéstek által és a Jézus Krisztus Lelkének segedelme által,


1Pt 1,11 Nyomozódván, hogy mely vagy milyen időre jelenté azt ki a Krisztusnak ő bennök levő Lelke, a ki eleve bizonyságot tett a Krisztus szenvedéseiről és az azok után való dicsőségről.


Nem ártana néha a figyelőtorony szabadkőműves agyzsugorítás helyett néha a Szentírást is elővenni és azt forgatni, valamint kérni Istentől a bölcsességet nem pedig emberektől való bölcsességet zabálni a fejetekbe...


Az őrtorony színművész-komédiás jehova tanúi szektatársulat pedig agymosott, önálló gondolatok nélküli pénztermelő rabszolga robotokká tesz. Ha elhasználódsz mert kiszolgáltad a szabadkőműves uraid: mehetsz a pokolba aminek szintén tagadjátok a létezését...

2011. jún. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!