Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Pápa szerint is a papok...

A Pápa szerint is a papok nagy része homoszexuális és pedofil. Miért nem tesz ellene? Isten tud erről?

Figyelt kérdés
2011. febr. 22. 20:29
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
én is tudok kapásból több, mint kettőről :(
2011. ápr. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 anonim ***** válasza:
0%

Először talán tisztázni kellene, hogy mit is jelent a pedofília? Mit értünk a fogalom alatt? Mi számít pedofilgyanús cselekedetnek?


Ismerek olyan papot, aki imádja a gyerekeket, mindent meg is tesz értük. Ő meg szokta ölelni a gyerekeket, és meg is puszilja őket szeretetből. Az egyházgyűlölő csűrhe erre már azt mondja, hogy micsoda egy pap, mert "ölelgeti és csókolgatja" a gyerekeket, tehát pedofil.

2011. ápr. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 anonim ***** válasza:
Elnézést, azért mert egyházi személyek szépszámmal érintettek ilyen ügyekben, azért nem kellene az erre rámutatókat csürhének nevezni. Ha meg Ön gyengeelméjű akkor nyugodtan keverje össze az ártatlan gyermekszeretetet a szexuális zaklatással (soroljam?). Ja értem Önnek nincs gyermeke? Nekem 3 van és már 2 unokám is.
2011. ápr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:
Érdekes, állítólag nagy az "egyházgyűlölet", de a pedofil ügyeket általában eltitkolják, az általam ismert személyeket sem állították még elő... De persze minden a keresztény egyház lejáratása miatt történik, mert a sok gonosz ember... mit is akarna ezzel elérni?
2011. ápr. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 tabaki ***** válasza:

Kedves von Loska!

Örülök, hogy legalább név szerint megszólíthatom. Magázódjunk? Ám legyen! Nem véletlenül körülményeskedtem a legutóbbi megszólalásom elején, végülis mégsem találtam el, hogy melyik korábbi hozzászólásra hivatkozott. Mentségemre szolgáljon, hogy a skizma emlegetését kerestem a levelekben. Az, amelyikkel kapcsolatban az élesebb hangot megütöttem, a következő részletet tartalmazta:

>> Ez hibás és életszerűtlen dogma lett mára, de nem remélhető gyors áttörés, sajnos ez produkálja ezeket a beteg állatokat!<<

Lehet ezt túlreagálni? Mellesleg a dogma hibás vagy életszerűlen voltát nem akármilyen teológusok tagadják -- talán azért is megy olyan nehezen az áttörés. De a fő dolog persze nem ez, hanem, hogy az illető egy pillanat alatt megfeledkezik az ugyanezen vétekben ludas gépészmérnökökről, tornatanárokról, kertészekről, balett-táncosokról és kőfaragókról, ha az általa gyűlölt dogmára ezáltal rásütheti a szégyenbélyeget.

Bocsánat a melléfogásért, de a bosszankodásom talán érthető.

Egyelőre ennyit, ma nem sokáig vagyok a hálón, grafomán szösszeneteim (nemcsak paranoid vagyok ugyanis) létrehozása pedig nem kevés időt vesz el, merthogy elé gyatrán gépelek.


Kedves Nagymama, aki a gyermekeit, unokáit félti a sanda pedofil papok támadásától!

Miért is abnormális az, aki tisztázni szeretné, hogy mik is azok a vádak, amelyekkel a papságot illetik? Már az is elég gyanúsnak tűnik, hogy a legtöbb híradás éppen Amerikából jön, ahol már egy a köznapi munkatársi kapcsolatban elejtett fickós megjegyzésre is rámehet a meggondolatlan széptevő fél vagyona.

2011. ápr. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim ***** válasza:
...na tessék, pont most megy a tévében, hogy pedofil tanárt fogtak el. Ezeket nem tusolják el, de a papokat bezzeg a pápa is mentegeti!
2011. ápr. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 tabaki ***** válasza:

Kedves Előttem Szóló!

Hány pedofil tanárról és hány pedofil papról hallottál az utóbbi években, most anélkül, hogy a dolog igazságtartalmán eltöprengenénk? Nem tűnt fel, hogy szinte mindig a papokat vádolják? Miféle eltussolásról van akkor itt szó? És milyen módon mentegeti őket a Pápa?

Ej, be különös.


Ha már visszajöttem, elnézést kérek mindenkitől az iménti pongyola gépelésért.

2011. ápr. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 tabaki ***** válasza:

Kedves 20:49!

Tényleg nem vizsgálták ki a feljelentésedet? A bizonyítékok ellenére sem? Én ezt égbekiáltó gyalázatnak tartom, szerintem fordulj a sajtóhoz.

Köszönöm, hogy mindenkinek megmagyarázod, hogy gonosz emberek avagy ufók cselszövésének tartom az egész ügyet, végülis mi egyebet várhatnátok egy elmebetegtől... És a nagy csattanó a végén! Hát ettől a kérdéstől teljesen paff lettem, itt heverek a szőnyegen, csak hápogok a sikerrel bevitt találatod után, azért is válaszolok ilyen későn.

Eredeti gondolat, hogy a világ minden bajáért komisz szándékú, megnevezhető csoportok felelősek. Hm, nagyon ügyes...

2011. ápr. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 anonim ***** válasza:

Én írtam a "csűrhe" szót. Lehet kicsit tróger kifejezés volt, ezúton kérek elnézést érte !


Én tisztában vagyok a ténnyel, hogy vannak pedofil papok, ez tény. De messze nem olyan drasztikus a helyzet, mint ahogy a média beállítja. A napnál is világosabb, hogy az egyház lejáratása a cél.

Ha ma volt szó a tévében pedofil tanárról, akkor miért nem hangoztatják azt, hogy a tanárok nagy része pedofil?

2011. ápr. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 anonim ***** válasza:
23:19 - de végül is nem válaszoltál.
2011. ápr. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!