Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Pápa szerint is a papok...

A Pápa szerint is a papok nagy része homoszexuális és pedofil. Miért nem tesz ellene? Isten tud erről?

Figyelt kérdés
2011. febr. 22. 20:29
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:
És mégis ki mondta, hogy az összes pap pedofil? Én ilyen megállapítást nem láttam sehol...
2011. ápr. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 tabaki ***** válasza:
0%

A sokak által sziklaszilárd hivatkozási alapnak tekintett pécsi ügyről:

"A teológus a Klubrádiónak elmondta azt is, a pedofília gyanúra vonatkozó bizonyítékai sajnos időközben elévültek, ráadásul Wildmann János hiába kapta meg szülőktől a neveket, amikor névtelenül kellett volna nyilatkozni, visszakoztak, mivel féltek."

Jaaa... hogy még semmi sem bizonyítható? Miről is beszélgetünk? Persze, ettől még minden igaz lehet. Jut is eszembe, a brutális pap akár mindenkit megfélemlíthetett maga körül, mint erről hitelesen beszámol a...

Jaaa... hogy a Klub Rádió?

Szóval, miről is beszélgetünk? Csak nem arról, hogy van egy halom "szegény, kicsi, megvadított ember" (Ady: Üzenet Költőcske Mihálynak), aki rest a gondolkodásra, de boldog, ha belerúghat abba, akibe mondják neki? Olvassátok át, szegénykék, az eddigi hozzászólásaitokat, hátha nektek is feltűnik, mennyire laposan és gépiesen adjátok elő a szátokba rágott kész véleményt!

Az, hogy ez a nóta hamis, nem jelenti azt, hogy ezek a bűnök nem fordulnak elő a katolikus (illetve bármely egyéb) egyházban, mint minden egyéb közösségben vagy területen. Ez így nincs jól, és mindent meg kell tenni ellene. Erre azonban nem alkalmas semmiféle szellemi vagy fizikai lincselés, csakis a jelenség mélyebb elemzése, okainak megértése.Egy ilyen kis kérdezz-felelelek, amelyben ráadásul már a kérdés is egy megalapozatlan és tendenciózus _állítás_, aligha fogja megoldani ezt a gyötrő problémát. Eddig csak az egyházat védő oldalról olvastam érveket, amelyek érvek, ismereteket, amelyek ismeretek, találtam emberhez méltó szándékot és véleményeket -- a többi a bulvár által beültetett agyprotézis. Javaslom tehát, hogy ez már maradjon is az acsargók gumiszobája, a jobbító szándékú vitázók pedig nyissanak valahol egy fórumot, ahol épeszű érvek mérkőzhetnek egymással. Ami engem illet, már nem áll szándékomban ide visszatérni. Pá!

2011. ápr. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:
mert képtelen , hisz az ördög nem uralja őket. De amúgy a pápa szerinted hetero vagy nem normális??
2011. ápr. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 anonim ***** válasza:

"tabaki válasza" Kedves úr, szégyellhetnéd, hogy így elragadtattad magad. Valószínűleg a jelenlegi politika mintájára gyakorlod a türelmet embertársaiddal szemben. Én vallástörténeti tényként említettem meg a szkizma szerepét, és szándékosan nem a níceai-zsinatra toltam ezt a problémát.

Ami pedig a jelenlegi helyzetet illeti a katolikus egyház hatalmas kártérítési összegeket fizet és fizetett ki világszerte. Jobb lenne ezzel szembenézni, mint a Pápa teszi (nagyon helyesen), mint ez a primitív rikácsolás "magyar módra"... Várunk vissza válaszoddal!

2011. ápr. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 anonim ***** válasza:
dehogy hamis a nóta, egy dolog vmit tényekkel bizonyítanbi és más dolog annak létezése
2011. ápr. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 tabaki ***** válasza:
40%

Kedves Előttem Szóló!


Kétségtelenül mély igazság rejtőzik a szavaidban, csak nem tudom, hogy mi...


Ítélkezéskor -- és kivált büntetéskor -- csakugyan hagyatkozhatunk tényekkel alá nem támasztott állításokra? Hm, ízlés dolga, én mindenesetre másképp látom. Ettől függetlenül még lehet a pécsi pap a legnagyobb gazember, akit a föld a hátán hordott, fogalmam sincs arról, hogy mi az igazság. Azt azonban aligha a médiafelhajtás mértékéből fogjuk megtudni, hanem csakis az általad annyira lesajnált tényekből. Ha bűnös, lakoljon meg érte példásan, de a koncepciós pereknek eléggé sötét hagyományai vannak errefelé ahhoz, hogy viszolyogjak az efféle gondolatoktól.



Kedves Kettővel Előttem Szóló!


Meglehetős értetlenséggel olvastam soraidat, és, mivel én nem tudlak egyértelműen azonosítani, meglehet, hogy a válaszomat sem jó helyre címzem. Az egyházszakadás valóban egyháztörténeti tény, mint ahogy az is, hogy annak során a katolikus egyház kötött ki a cölibátus mellett. Azt azonban sem egyháztörténeti-, sem egyéb tényként nem fogadom el, hogy az automatikusan pedofil állatok kitermelődését váltaná ki, míg a nősülés megnyugtatóan rendezné ezt a súlyos problémát. Ezt alátámasztandó említettem meg, hogy a nős papokkal működő egyházakban is fordultak elő hasonló bűnesetek. Nyitva hagyván azt a kérdést, hogy a pedofília milyen arányban oszlik meg a különféle vallások illetve felekezetek között (nincs kizárva, hogy csakugyan a katolikus egyház vezet), szeretném áttekinthetőbben összefoglalni illetve kiegészíteni az álláspontomat:


1. A keresztény egyházak, főként a katolikus egyház ellen módszeres lejárató kampány zajlik.


2. Ennek során az egyházon belül elkövetett bűnök arányát sokkal nagyobbnak mutatják azok általános társadalmi előfordulásánál, holott az arány éppen fordított.


3. A pedofília jóval gyakrabban fordul elő családon, nevelési intézményeken és legfőképpen segélyszervezeteken belül, erről azonban a média nem ad hírt.


4. A cölibátus könnyen befogadható, primitív magyarázatot ad a megtévesztő módon feltálalt bűnesetekre, ezzel útjába állítható a jelenség mélyebb elemzésének.


5. A cölibátus kérdése ezenkívül alkalmas arra, hogy az "oszd meg és uralkodj" elve alapján egymás ellen fordítsa az egyébként közös szellemi alapokon épült egyházak tagjait, és elterelje figyelmüket a közös veszélyről.


6. A Pápa mind most, mind pedig bíboros-tanácsadó korában élen járt az esetek kivizsgálásában, nem pedig az eltussolásukra törekedett, mint azt a sajtó sejteti.


7. A kérdés -- a fentiek alapján -- valójában nem kérdés, hanem provokatív és prejudikáló állítás, amely méltatlan arra, hogy a hozzánk hasonlóan okos emberek komolyan vegyék ;)


8. Az agymosásnak köszönhetően a hozzászólók többsége tényként fogadja el a média által sugallt képet, a statisztikák figyelembe vétele nélkül.


Bármelyik állításom vitatható, azonban nem látom bennük a lepontozásra méltó botrányos eretnekséget...


Továbbá:


Éppenséggel nem ártana tisztázni, hogy mit is értünk a papok által elkövetett pedofil eseteken, ezt ugyanis a média tapintatosan elhallgatja. Illetlen tapogatózást? Puszilkodást? Csak azért feszegetem a kérdést, mert amikor nemrégiben egy virtigli perverz barom az oltárra döntve fajtalankodásra kényszerített egy 12 éves kislányt, a híradás nem fukarkodott a részletekkel, nyilván a normális nemiségű olvasók igényeihez igazodva -- mint ahogy a hangsúlyozottan lelkészként aposztrofált Pándy András cselekedetiből is szaftos epizódokat tudhattunk meg anno. Gyanítom tehát, hogy az esetek többségének súlya messze nem ekkora. Árnyalja a képet, hogy a pedofília kérdése csupán az utóbbi egy-két évtizedben (néhol évben) került reflektorfénybe, azelőtt jogilag tisztázatlan helyzetet jelentett -- az ifjú Kohn-Bendit például még polgárpukkasztásként tehetett olyan kijelentéseket, amelyekért ma börtön járna, és ezt a kor értelmiségének egy része is védhetőnek látta.


Az, hogy a katolikus egyház -- más, esetleg erősebben érintett intézményektől eltérően -- anyagi felelősséget is vállal a bűnökért, nekem nem "úgy jön le", hogy félvállról veszi a kérdést, hanem éppen ellenkezőleg.


Ami a magyarosan primitív rikácsolást illeti, hát igen, a magamfajtától ennyi telik... Mellesleg nem állt szándékomban éppen ezen a téren türelmet gyakorolni, szégyent érezni még kevésbé. Ha jogosnak érzem az indulatot, oly könnyedén bocsátok meg magamnak...

2011. ápr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:

Kedves előttem Szóló!


Ha már így. Nos én csak azért válaszoltam, mert egy korábbi, hasonlóan visszafogott reakciómat cseppet túlreagálta.

Sajnos, nem értem Önt. Kik nyomják a katolikus egyházat?

Minden szempontból kiemelten kedvező helyzetben vannak hazánkban.

Szerintem -bocsásson meg- ez valami beidegződött paranoia.

Amivel egyetértek, hogy nem bizonyított a két korántsem antipódikus fogalom (cölibátus-pedofília) ilyetén összefüggése. Bár engem elgondolkodtat, hogy Krisztus egyházának ma oly megbecsült tagjai évtizedekig gyakorolhatták kétes praktikáikat.

Kedves Úr, a bűn az nem lesz könnyebb (JA), ha másra mutogatunk.

Sincerelly: von Loska

2011. ápr. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 anonim ***** válasza:
Érdekes módon, én eléggé "benne élek" a katolikus egyházban, rendszeresen gyakorlom a vallásomat, több pappal is beszélőviszonyban vagyok. Elég sok "pletykát" tudok az egyházmegyém papjairól (pl ha meghal egy pap, vagy kórházba kerül, esetleg kivel milyen balhé van, nőügyek, konfliktusok stb.), de érdekes módon pedofil esetről még soha nem hallottam. Pedig ha a "papok nagy része" pedofil lenne, biztos tudnék ilyen papokról nemde? Érdekes, hogy pedofil esetről csak és kizárólag a tv-ben hallottam. Ez is bizonyítja, hogy a média milyen aljas módon akarja lejáratni a katolikus egyházat.
2011. ápr. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 anonim ***** válasza:
Magyarul ha te nem ismersz pedofil papop (egyébként meg honnan tudnád biztosra?), akkor nincsenek is sokan? Öcsém, ezt a következtetést... és akkor az hogy van, hogy én kettőről is tudok? Őket mondjuk nem mutogatták a tévében.
2011. ápr. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:

Én nem azt mondtam hogy nincsenek pedofil papok, mindenki tudja hogy vannak, de messze sem olyan gyakori ez, mint ahogy a média, illetve az egyházgyűlölők beállítják. Az én egyházmegyém 3 megyényi területet foglal magába, ami az országnak kb 1/5-e, és ezen a területen nem hallottam még pedofil papokról.

Itt csupán arról van szó, hogy az elvétve előforduló pedofil eseteket kiemeli a média. Lásd: bárhol a világon előfordul egy pedofil eset, azt tuti hogy közölni fogják a híradókban, legyen az Amerikában vagy éppen Ausztráliában. Semmi fontos és szép dolog nem történik az Egyházban, amit ki lehetne emelni? Csak éppen egy amerikai kisváros pedofilgyanús esete? Akkor ilyen erővel azt is lehetne mondani, hogy a tanárok nagy része pedofil, hiszen sok pedofil tanárról hallani, őket mégse szekálja senki, pedig nekik is jó életpéldát kellene mutatniuk, hiszen a tanítás is egy hivatás....

2011. ápr. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!