Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Pápa szerint is a papok...

A Pápa szerint is a papok nagy része homoszexuális és pedofil. Miért nem tesz ellene? Isten tud erről?

Figyelt kérdés
2011. febr. 22. 20:29
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:

Az elmebeteg, perverz rabbikról miért nem kérdezel hasonlót?

Lehet, hogy jobban érintettek a témában, mint bárki más.

2011. márc. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:

Itt egyetlen cél van sajnos: a katolikus egyház lejáratása.

Millió fontos dolog történik az egyházban, de sose hallani semmiről. Bezzeg ha a világ másik végén, mondjuk Ausztráliában történik egy pedofil eset, azt rögtön címlapra teszik a szennylapok meg a csatornák. A sok buta (vagy éppen egyházgyűlölő) ember meg elhiszi.

2011. márc. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 dudiska ***** válasza:
Az a nagy baj,hogy habár teljesen annak szentelik az életüket Istennek,de nem cselekednek azzal összhangban.Ha valaki olvassa nap mint nap a bibliát sőt prédikálja is illene aszerint is élnie.Sajnos mindenhol tapasztalható,hogy nem értik meg azt amit olvasnak,tanulnak,nem tudják átültetni a mindennapi életükbe,amiről tudják is,hogy helytelen az amit tesz.A szentírásban sehol nincsen leírva az,hogy nem lehet nősülni,férjhez menni.Pál apostol levele nagyon jól le írja a házasságra,szüzességre vonatkozó alapelveket,1Kor.7.fejezete ezzel foglalkozik.Persze lehet csűrni-csavarni úgy a szentírást,hogy ami tetszik azt betartom ami nem tetszik azt nem tartom be,úgy vélekedve magában,senki se látja.A helytelen gondolkodásmód az amin kéne változtatni.
2011. márc. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
Engem az dühít a legjobban, h a papoknál ha ilyen kiderül, leginkább elhallgatják, amiért más "rendes" embert már rég bilincsben vinnének el. Nézd meg az aktuális pécsi botrányt. Ott is szépen elhallgattak a pedofil-ügyekről, és csak a gazdasági dolgokat vizsgálgatják. Szóval ez sokkal durvább sztem, de egyébként nekem is így felnőttként állt csak össze a kép, hogy az én papom is, aki hittant tartott kisebb koromban, direkt kettesben el akart mindig vinni kirándulni meg különböző programokra, még az iskolából is kikért több alkalommal, és csak így utólag esett le nekem, hogy miért is simogatott meg miért is akart velem lenni ennyire. De szerencsére a simogatásnál tovább nem ment.
2011. márc. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 anonim ***** válasza:
Connectcare jól leírta a lényeget, nincs semmi csoda abban, h a papok közt a homokosok aránya kirívóan magas, sőt, törvényszerű, csak az már más kérdés, hogy egyben miért pedofil is elég sok ... tudok én olyanról is, amit le se szeretnék írni, mert aztán megkapom, h rágalmazok
2011. márc. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 anonim ***** válasza:
Egyház lejáratása így meg úgy, de ez akkor is így van. RENGETEG pedofil pap van a katolikusok között. Még én is ismerek párat (!), pedig nem is járok templomba... És nem is fáradozok azon, hogy gyűlöletet keltsek, de egy ilyen komoly probléma mellett nem lehet csak úgy elmenni, és ráfogni, hogy "jaj hát mindenhol van ilyen". Nem véletlen jönnek sorozatban a hírek, hogy milyen botrányok történtek éppen. Nyilván ha a te gyerekedet molesztálnák, akkor nem lennél ilyen szemellenzős. Engem nem érdekel, hogy vallásos-e az illető, vagy éppen ateista, ha pedofil, akkor börtönbe vele. És nem kezdek el rinyálni, hogy bántják a vallásomat, mert képes vagyok belátni, hogy a támadás nem a hitem ellen irányul. Az meg, hogy a botrányokat eltussolják, ritka aljas dolog...
2011. márc. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
na de utolsó, ez a botrány ebben, hogy vannak esetek, és mégis, a rendőrség még csak vizsgálatot is vonakodik indítani, csak mert csak, és hallottál már olyanról, h egy papot lecsuktak ?? pedig ahogy mondod, én is tudok pedofil papról ...
2011. márc. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim ***** válasza:

Egyértelműen provokatív kérdés- és az első válaszoló le is rendezte jól.

NEM IGAZ hogy sok a perverz köztük - és mérhetetlenül több rajtuk kívül. Ha normális, nem dühöst egyházellenes kimutatást nézünk ez egyértelműen kiderül.

De kár erről vitatkozni- az egyre jobban elállatiasodó, elmaterializálódó világban ez sokaknak jól jön, szuper önigazolás, hogy ő miért olyan!

A bűnös meg fogja kapni büntetését. Ezt mindenki érzi. A földön is és azon túl is. Aki méltatlan , bitorol valami címet,hogy pap -mikor NEM AZ - akkor még nagyobb lesz a büntetése!!!! Mert nagyobb a pusztítás is, amit tett.

Ugyanazért próbálja belül megoldani a méltatlanok büntetését az egyház, amiért nem mondják, hogy egy gyilkos pl: c igány. Ez teljesen jogos. Miért is kellene? Bünözött - büntetik. Az, hogy most ezen örjöngjenek a rasszisták - hogy c igány, az nem kell! Mert nem az a baj, hanem az, hogy bűnözött!!! Ugyanez érvényes itt is. Hidjétek el, v.éresszájú ateisták!

Nem kell mást büntetni, csak a bűnt elkövetőt! És az meglesz. Ezerszeresen is.

2011. márc. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
Atyámfiai, ne legyetek sokan tanítók, tudván azt, hogy súlyosabb ítéletünk lészen. (Jak 3,1)
2011. márc. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:

13:53

nincs igzad!

1, igenis arányaiban nagyobb a papok között a pedofilia

2, a büntetés viszont rendszerint elmarad ... még nem hallottam volna, h X botrány esetén bilincsben vitték volna el a papot, inkább elmosták az ügyet a frászba


Akkor erre mit mondasz? nem egészen stimmel a párhuzam a cigány-kérdéssel kapcsolatban!!

2011. márc. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!