Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus hisz Istenben?

Jézus hisz Istenben?

Figyelt kérdés

Nem vagyok hívő de mikor megkérdeztem egy vallásostól ezt akkor az volt a válasza,hogy : Persze (és itt be is fejezte a válaszadást)


Az én meglátásom szerint Jézus nem hisz Istenben (ha létezik egyáltalán ez a két képzeletbeli barát) mivel Jézus tudja,hogy van Isten, látta, hallotta..stb.

Így a tudás a hit ellensége, miszerint ha tudsz valamit és az komolyan igaz akkor ott már nincs hit hanem a tudás váltja fel a dolgot.


Magyaránt én úgy gondolom,hogy ha van is Jézus akkor ő nem hisz Istenben.

Ti mit gondoltok?

(megjegyzem nem akarok ezzel senkit sem megsérteni, csak válaszokat várok, ennyi.)


2010. nov. 15. 09:50
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
Nem semmi mi ki nem alakul egy egyszerű kérdésből:)
2010. nov. 15. 16:28
 22/38 anonim ***** válasza:
Jézus maga volt Isten,és egyben Isten fia is.Nem ellentmondás 2 külön személy,és mégis 1 ek ,ez a szeretet által,szeretetben lehetséges.Szóval Jézusnak tudni kellett hogy van Isten,tapasztalata volt Istenről,az atyjáról.Ugyanakkor hitt is benne ,mivel a hit az bizodalmat is jelent,és Jézus mindvégig bízott Istenben.A tudás és a hit nem zárja ki egymást.Sőt szoros összefüggésben vannak,kiegészítik egymást.
2010. nov. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
53%

A hívők feltétel nélkül hisznek a hitükben, ott nincs tudás. Jézus hívő volt, mivel a bibliai leírásokban így van dokumentálva, tehát hitt istenben. Időnként, a nagy fájdalomtól ez a hit gyengült, ez is bizonyítja emberi mivoltát, tehát csak "félisten" lehetettt.


Egyes hívő csoportokkal az a baj, hogy a Bibliában leírt és megjelenített isteni fiuk közül csak Jézust ismerik el valódinak. De mi van Salamonnal, Sámsonnal, hiszen isten azt mondta, hogy ők is a fiai? Itt kezdődik a baj, mert a saját hitük alapjait kérdőjelezik meg. Hiszen Jézust visszavezetik egészen Ádámig, akkor az ó-szövetségi iratokat is hitelesnek kellene tekinteni. Másik érdekesség, hogy a hit világában az egyes gyülekezeti csoportok sem tudnak a részletekben megegyezni, mert mindegyik a maga igazát tartja valódinak. Amikor érvelni kellene, akkor jön az általános, a szellemi, a visszautalásos (írás magyarázása az írással) és a "nem úgy kell értelmezni" szöveg. Pedig a Bibliában világosan minden meg van fogalmazva és csak egyféleképpen lehet értelmezni.


Másik példa, amire ma sem tudnak érdemben választ adni: Jézus megváltotta és elvitte az emberiség bűneit az Atyához, akkor Jézus halála óta az emberiségnek nincs bűne, főleg azoknak akik hisznek benne - de a papok mai is úgy tálalják, hogy vétkezem és gyónjak meg. Ha meggyónom mi a garancia arra, hogy valóban Istenhez jut a megbánásom és bocsánatot nyerek.


Én sem akarom megbántani a hívőket, mert mindenkinek szíve-joga, hogy miben hisz.

2010. nov. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
18:17-es ,a szívemből szóltál.
2010. nov. 15. 19:01
 25/38 anonim ***** válasza:
31%

18:17.

igen igy van, de Jezus ugy vitte el a bunt, hogy megmutatta, megtanitotta azt, hogy hogyan tudunk bun nelkul elni, tehat tiszta lelekkel. Azt tanitotta meg, hogy a leleknek milyen lehetosegei vannak arra, hogy tisztan eljen.

Igen a vallasi szokasok nem erre tanitjak a hiveit, mivel mindig maga a Jezus szemelyisegere figyel es nem a tanitasara, s igy vannak a szentekkel is. Tehat Jezushoz imadkoznak es a szentekhez, s ezektol varjak a megvilagosodast, de nem arra figyelnek, hogy a szentek vagy Jezus is a szenvedeseivel mutatta be azt, hogy elerjuk a szivbol jovo imat, amikor kiuresitett elmevel fogunk az Atyahoz fordulni, tehat ennek a lenyeget nem fogjak fel.

A tudatos eletmod is a jogaban is, a Buddhaban is megtalaljuk ezeket a tanitasokat, tehat Jezus is igy tanitotta a tudatos eletetmodot. Jezus a bunoket sorolja fel, az osi jogaban es a buddhaban mar lelkitisztitaskent ugyanezt a tanitast megtalaljuk.

Tehat itt a hangsuly nem a Jezus szuletese es elete, mivel O egy szemelyiseg volt, Akinek ez volt a feladata, ezt a karmat vallalta fel, s ezert jott, hogy tanitson es elvigye a bunt, de En igy ertelmezem, s nem ugy, hogy bunben elek, s varom a Jezustol, hogy megmentsen es nem a szentekhez fogok konyorogni azert, hogy megoldodjon a problemam, vagy megszunjon a betegsegem, mivel a sajat eros hitem fog segiteni akkor, amikor megtalalom azt az utat, amit Jezus mutatott.

Amikor vegig megyunk azokon a peldazatokon, amiket O hasonlattal be mutatott, akkor ez mar vilagos is lesz, legalabb is Nekem igy az.

A tudatos eletmodra tanitott!

2010. nov. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

"Jézus megváltotta és elvitte az emberiség bűneit az Atyához, akkor Jézus halála óta az emberiségnek nincs bűne, főleg azoknak akik hisznek benne - de a papok mai is úgy tálalják, hogy vétkezem és gyónjak meg. Ha meggyónom mi a garancia arra, hogy valóban Istenhez jut a megbánásom és bocsánatot nyerek."


Szerintem egy kicsit félreértettél valamit. Jézus által a hívők a bűnbocsánatot és a kegyelmet kapták, a bűn attól még megmaradt.


Pl. Ha a gyereked eltör egy lámpát, akkor ő baromi rosszul fogja magát érezni miatta, de te tudod, hogy ez nem változtat azon, hogy szereted. Tehát megbocsátod. De attól még a lámpa eltört és valakinek újat kell vennie, tehát következménye van.

Átvezetve ezt Istenre és Rád: Jézus a Megváltó. Ha őt befogadod szívedbe, akkor bűnbocsánatot nyersz, de attól még ember maradsz és bűnöket követsz el.


A gyónásban én sem hiszek. A bűneidet neked kell Isten elé vinned, és ő megbocsát, hisz feltétel nélkül szeret. Ha meggyőződéssel és hittel imádkozol akkor pedig 100%, hogy meghallgat. Amúgy meg Isten a Szentlélek által fedi fel előtted bűneidet, Ő éleszti benned a vágyat a megvallásukra.


"Jézus hisz Istenben?" Jézus maga az Isten!!! Ezt többször ki is jelenti, pont ezért üldözték.


Nagyon tudom mindenkinek ajánlani Josh McDowell: Több mint ács c. művét: tiszta logikával, tudományos érvekkel vezeti le Jézus isteni mivoltát.


18/L

2010. nov. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

"Nem semmi mi ki nem alakul egy egyszerű kérdésből:)"

Ne csodálkozz, ha politikai, vagy vallási kérdést teszel fel. :) Csak néhány idióta kell, mint kamumail :P



"Pedig a Bibliában világosan minden meg van fogalmazva és csak egyféleképpen lehet értelmezni.


Másik példa, amire ma sem tudnak érdemben választ adni: Jézus megváltotta és elvitte az emberiség bűneit az Atyához, akkor Jézus halála óta az emberiségnek nincs bűne, főleg azoknak akik hisznek benne - de a papok mai is úgy tálalják, hogy vétkezem és gyónjak meg. Ha meggyónom mi a garancia arra, hogy valóban Istenhez jut a megbánásom és bocsánatot nyerek."


Látod, máris sikerült félreértelmezned a Bibliát. Sokkal könnyebb félreértelmezni az írott tudást, mintha egy hiteles tanítóval való beszélgetés során sajátítanád el.

A kereszténység nagy "átka", hogy kevés hiteles tanítójuk van, ez köszönhető a politikának, és a korrupciónak.


Jézus nem "elvitte" az emberek bűneit. Ahogy előttem is már leírták. Azzal én is egyet értek hogy gyónáshoz nincs szükség papra, a pap az a tanuláshoz kell. De szerintem nincs is benne ilyen a bibliába, ezt már a katolikusok találták ki, mint sok más dolgot.


A garancia, hogy a gyónás eljut Istenhez, az az, hogy Isten nem egy ősszakállú alien, a föld körül keringő űrhajóban. Isten nem is télapó, aki hozzá írott leveleket olvas. Isten mindenhol ott van, mindent lát, és mindent tud. Ő nem materiális, és minden materiális dolog az ő energiája.

2010. nov. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

"Ne csodálkozz, ha politikai, vagy vallási kérdést teszel fel. :) Csak néhány idióta kell, mint kamumail :P "


szerintem itt az idióta pont nem én vagyok, nézz magadba kicsit...

2010. nov. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

Hoho...gyűlölködést nem kértem.


Visszatérve, Jézus és Isten egyek......akkor ha más vallásokat nézünk meg.....Jézus Isten Földi Avatárja?

2010. nov. 16. 13:51
 30/38 anonim ***** válasza:
0%

mondhatjuk annak, de hivatalosan csak Isten létezik, szóval minden az Ő avatárja...de nem minden tudat van oly módon azonosulva Vele, mint Jézus Krisztus. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!