Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus hisz Istenben?

Jézus hisz Istenben?

Figyelt kérdés

Nem vagyok hívő de mikor megkérdeztem egy vallásostól ezt akkor az volt a válasza,hogy : Persze (és itt be is fejezte a válaszadást)


Az én meglátásom szerint Jézus nem hisz Istenben (ha létezik egyáltalán ez a két képzeletbeli barát) mivel Jézus tudja,hogy van Isten, látta, hallotta..stb.

Így a tudás a hit ellensége, miszerint ha tudsz valamit és az komolyan igaz akkor ott már nincs hit hanem a tudás váltja fel a dolgot.


Magyaránt én úgy gondolom,hogy ha van is Jézus akkor ő nem hisz Istenben.

Ti mit gondoltok?

(megjegyzem nem akarok ezzel senkit sem megsérteni, csak válaszokat várok, ennyi.)


2010. nov. 15. 09:50
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
58%
ennek kb. annyi értelme van, mint hogy valami savanyú vagy nem szögletes...
2010. nov. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
79%

Meg tudja csalni az embert ez a levezetés, volt egy idő, amikor én is így gondoltam...mármint, hogy a tudás felváltja a hitet...de...hiába tudod valamiről hogy létező, ha képtelen vagy elhinni...és hiába hiszed el valamiről hogy létezik, ha gőzöd sincs micsoda...ez így elég karcsú...s, hogy Einstein szavait használjam megreformálva, azt mondom, hogy a Tudás hit nélkül sánta, és a Hit tudás nélkül vak. Ésszel tudsz, szívvel hiszel...ezeknek egymással harmóniában kellene működnie, hogy teljes legyen a dolog. Tehát Jézus hiszi és tudja is, hogy Isten van és micsoda igazából. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
31%

Én ateista vagyok, szóval sem Istenben, sem pedig Jézusban, de még a Sátán létezésében sem hiszek, viszont úgy tudom, hogy Isten Jézus faterja a nagy mesekönyvben.


Isten, Jézus, meg a többi ilyen cucc a felnőttek Télapója... Maradjunk ennyiben. :)

2010. nov. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
56%
Az ostobák kiváltsága tudományos bizonyíték nélkül kijelenteni, hogy nincs Isten - maradjunk ennyiben :)
2010. nov. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
50%

"Az ostobák kiváltsága tudományos bizonyíték nélkül kijelenteni, hogy nincs Isten"


ha nincs bizonyíték a létezésére, akkor az elegendő bizonyíték a nem létezésére. ti mondtátok előbb, hogy "van", nektek kell bebizonyítani, hogy létezik.


Amikor aszondták, hogy a fold gömbölyű, akkor is az illetőnek kellett bebizonyítani, hogy nem lapos. És nem fordítva.

2010. nov. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
36%

akkor itt magadnak mondasz ellent

mert e szerint mindig az új elmélettel előállónak kell bizonyítani, tehát annak aki tagadja, hogy van Isten

2010. nov. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
56%

ha nincs bizonyíték a létezésére, akkor az elegendő bizonyíték a nem létezésére


ez meg úgy, ahogy van, idétlenség

2010. nov. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
72%

Mélyedjünk el egy kicsit a keresztény mitológiában.

Tegyük fel, hogy Isten létezik, és Jézus akinek mondta magát.


Ez esetben, mivel a három isteni személy (atya, fiú, szentlélek) együtt Isten, így Jézus maga is az, vagy legalábbis egy része, tehát önmagában kell hinnie ahhoz, hogy hihessen istenben.

És mivel a végtelen tudás és hatalom harmada is végtelen, így tényleg nem hihet, hanem tudnia kell.

2010. nov. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:

"legyen eros hited!"

Az eros hit, es a szivbol jovo ima fog elvezetni a tudashoz!

Jezust elfogadom, mint tanitot, nagyon egyszeru modszerrel tanitott, de ahhoz, hogy megertsem a szavait, elotte nagyon sokat kellett tanulmanyozni es kutatni, mire elertem azt, hogy felfogjam azt, amit tanitott.

Hit nelkul soha nem fogod elerni a tudast. Hiszen ha nem hiszel, es nincs meg az az osveny ahol haladnod kell, akkor honnan es kitol varod a tudast?

Jezus nagyon jol tanitotta azt, hogy hogyan lehet tiszta lelekkel elni,

Termeszettorvenyei szerint, a szellemvilag torvenyei szerint. Tehat megadta azokat a modokat, hogy eljuss a tudasig, de elotte tenni kell erte.

Mindent a maga idejeben, mindennek eljon az ideje, de Aki kopog, annak megnyitattatik...

Nagyon igaza volt, mivel ez igy van. Nagyon sokan nem hiszuk el ezt a tanitast, mivel tul egyszerunek tunik, es inkabb elkezdunk kutatni es mas utakat jarunk be, de aztan mar rajovunk arra, hogy mennyire egyszeru ez, s valoban Jezus erre tanitott, de vannak feltetelek, s amikor azokat elvegezted, akkor fogsz eljutni a tudashoz.

Azt hiszem, hogy a vallasi szokasok azok, amik megnehezitik azt, hogy nem figyelunk elegge a tanito szavara, tanitasara!

2010. nov. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:

3 dolog jutott eszembe:


1: a kérdésedre válaszolva: igazából csak a szavakon lovagolsz. Ilyen alapon: "nem hiszem hogy amit feldobunk a földön az leesik" (hiszen tudom) - szerintem ez sántít.


2: Gyakori hiba az ateistáknál hogy azt mondják, hiszem ha látom. "mivel Jézus tudja,hogy van Isten, látta, hallotta..stb."

Tegyük fel, hogy megjelenik neked Isten. Maga Isten. Honnan tudod hogy ő az? Mivan, ha csak egy nagy hatalmú űrutazó játszik veled? Aki mindenféle "csodákra" képes, fényszerű a teste, és mennydörgő a hangja, amit nem a füleiddel hallasz, hanem rögtön az agyadban jelennek meg a szavai.

Ekkor azt mondanád hogy tudod, közbe igazából tévedsz. A délibábot is látod, mégsem létezik.


Másik nézőpontból viszont, Istent minden nap látjuk, csak nem tudjuk mi az. Az egész világ Isten energiája, és anyagi testünkben ez a maximum, amit képesek vagyunk érzékelni Istenből. Ezért mondják, hogy egy hívőnek mindenhol ott vannak a bizonyítékok Isten létezésére, egy ateistának pedig mindenhol ott vannak a bizonyítékok a nemlétezésére.


3: Jézus hite megremegett, amikor a kereszten volt. Ami nem csoda, hiszen a keresztre feszítés fájdalma a lehető legfájdalmasabb, állítólag. Az idegfájdalom. Amikor a szögek a csuklódba vannak verve, és ránehezedsz. A csuklódban futnak a legnagyobb idegek vagy valami ilyesmi. Azt mondta: "Istenem, miért hagytál el"

2010. nov. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!