Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus hisz Istenben?

Jézus hisz Istenben?

Figyelt kérdés

Nem vagyok hívő de mikor megkérdeztem egy vallásostól ezt akkor az volt a válasza,hogy : Persze (és itt be is fejezte a válaszadást)


Az én meglátásom szerint Jézus nem hisz Istenben (ha létezik egyáltalán ez a két képzeletbeli barát) mivel Jézus tudja,hogy van Isten, látta, hallotta..stb.

Így a tudás a hit ellensége, miszerint ha tudsz valamit és az komolyan igaz akkor ott már nincs hit hanem a tudás váltja fel a dolgot.


Magyaránt én úgy gondolom,hogy ha van is Jézus akkor ő nem hisz Istenben.

Ti mit gondoltok?

(megjegyzem nem akarok ezzel senkit sem megsérteni, csak válaszokat várok, ennyi.)


2010. nov. 15. 09:50
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
0%

"akkor itt magadnak mondasz ellent

mert e szerint mindig az új elmélettel előállónak kell bizonyítani, tehát annak aki tagadja, hogy van Isten"


nem mondok ellen. az az elmélet volt előbb, hogy van isten. ennyi. Senki sem azzal kezdte, hogy felugrott "nincs isten!". nem azzal kezdődött minden, hogy valaki kitalálta, hogy van.


"ha nincs bizonyíték a létezésére, akkor az elegendő bizonyíték a nem létezésére


ez meg úgy, ahogy van, idétlenség"


igen, ismerem az ilyen érvelést, az ilyen "ez baromság..." félét :)

2010. nov. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:

*nem, azzal kezdődött minden, hogy valaki kitalálta, hogy van.


nem után vesszőt akartam tenni.

2010. nov. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:

ÁÁÁÁÁ!Ez már fájt!

Nos,annyit szerintem a leg ateistább embernek is illik tudnia,hogy Jézus Isten fia...Nem pedig a barátja.

Bővebben:Jézus az a szellemi lény,akit Isten elsőként teremtett,saját fiaként.Később Isten a földre küldte őt,így tudott emberi anyától megszületni és eldönthette,vállalja-e mindannyiunkért az áldozatot,melyre azért volt szükség,mivel csak egy teljesen tökéletes ember halála által nyerhettük el az örök élet lehetőségét Isten országában,a megbocsátást.És a lényeg:Jézus azért volt képes végrehajtani ezt a feladatot,hogy feláldozza földi életét,mert teljes mértéken hitt Istenben.És egészen biztos hogy hisz benne a mai napig is!


Igen,Jézus tudja,hogy Isten létezik,de emellett hisz abban,hogy Isten mindig beteljesíti ígéretét.Tehát a tudás és a hit Jézus esetében megfér egymással.

2010. nov. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
16%

Bocs hogy beugrom a vitába, de:


""ha nincs bizonyíték a létezésére, akkor az elegendő bizonyíték a nem létezésére


ez meg úgy, ahogy van, idétlenség"


igen, ismerem az ilyen érvelést, az ilyen "ez baromság..." félét :)"


Akkor én érvelek neked:

Kérlek, bizonyítsd be nekem, hogy minden ük-ük-üknagyapád ember volt, és egyik sem orangután!


(Remélem tudod hogy ha ez nem sikerül, akkor bizonyítékok hiányában orangutánoktól származol :D)

2010. nov. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:

hát az IQ-d nem éppen éri el a szintet.

Most te állítottál egy új dolgot megint. Neked kell bizonyítanod elsőnek, nem nekem azt, hogy te hülyeséget beszélsz.

2010. nov. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
értelmes "vitapartner" vagy, mindig a másik bizonyítson...
2010. nov. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

nehéz olyannal vitatkozni aki nem lát messzebb az orránál.

Vita pedig az lenne, ha válaszolnátok a kommentjeimre, ti nem tettéek meg, csak annyi, hogy "baromság, baromság" és "akkor bizonyíts te"


ennyire hülyék vagytok? most nem a hívőket kritizálom, hanem titeket asszem ketten vagytok ilyen okosak. Engem szóltok le, hogy én zavarlak titeket bizonyítani mikor a 4. komment már arról szól, h mivel mi nem bizonyítunk, ezért mi ostobák vagyunk. nézzetek már tükörbe kicsit!

2010. nov. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
0%

vedd már észre, te írod mindenre, hogy "de te bizonyítsd!"


de azt hiszem, veled felesleges vitázni

2010. nov. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
9%

"ha nincs bizonyíték a létezésére, akkor az elegendő bizonyíték a nem létezésére. ti mondtátok előbb, hogy "van", nektek kell bebizonyítani, hogy létezik.


Amikor aszondták, hogy a fold gömbölyű, akkor is az illetőnek kellett bebizonyítani, hogy nem lapos. És nem fordítva."


Butuska vagy Kamumail :-) 1.) Ha nincs bizonyíték a létezésére, az nem bizonyíték a létezésére. Logika alapjai, kb. általános iskola 5. osztály. 2.) A hívők nem állítják, hogy van, csak azt mondják, hogy hisznek benne, így nem kell bizonyítaniuk semmit. 3.) Én még csak azt sem állítottam, hogy hiszek, egyszerűen csak kinevettem egy gőgös, de buta kommentet.

2010. nov. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 pelgrim ***** válasza:
43%

Isten létezését minden ember bizonyíthatja, de csak saját magának azzal, hogy a tudatban vele azonosul. És ez az oka annak, hogy a hívők bármennyire is erőlködnek nem képesek azt senkinek se bizonyítani.


Jézus elérte a tudatnak azt az állapotát, melyen Istennel azonosult, hite tehát végeredményben tudattá vált. Jézus azzal bizonyította Isten létét, hogy az (ön-)tudatban vele azonosult, ez az egyetlen út, és az egyetlen lehetőség, de ezt mindenki megteheti magának, akkor látni fogja Istent min saját isteni kilétét, nem rajta kívül egy más valakit, hanem saját magát.


A tudat alapja a hit, nem ellenfele; amiben ma hiszünk az lesz a jövő valósága, vajon hol tartanánk azon nagyjaink nélkül, akik mertek hinni valamiben szilárd bizonyítékok nélkül ? Hol tartanánk Kolumbusz nélkül, aki szentül hitte, hogy körülhajózhatja a világot, vagy azon ábrándozók nélkül, akik hittek abban hogy az ember egykor röpülni fog ?

2010. nov. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!