Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Olvastam a katolikus teológiát...

Olvastam a katolikus teológiát és bőven ráfért egy jó kis reformáció. Az miféle felfogás és politika a katolikusoknál hogy hátat lehet ordítani a hitemnek és pokolra kerülök? Reformátusoknál a hit Isten ajándéka és nem lehet elveszíteni. Ébresztő

Figyelt kérdés

okt. 11. 08:21
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Fordítani#
okt. 11. 08:22
 2/24 szp72 ***** válasza:
100%

Mi a bajod? Hogy nem lehet elveszíteni a hitet? Nos el lehet.


Hogy ezért nem vagy felelős? Nos lehet ilyen eset is, de amennyiben felelős vagy érte akár el is kárhozhatsz. Isten dolga elbírálni, hogy ki mennyire felelős a hitetlenségért.

okt. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
gondolkozz egy kicsit, vezet azon az úton ahol megtérsz majd engedi hogy hátat fordíts neki, ez egy katolikus ostobaság és nem más sugalmazta a teologiát ennek az elképzelésnek mint az öreg belzebub
okt. 11. 09:33
 4/24 anonim ***** válasza:
77%

"miféle agyatlan Istenre vallana az, hogy egyszer megtérít majd engedi hogy hátat fordíts neki"

Ugye megvan, hogy a te hozzáállásod nullázza a szabad akarat fogalmát? Ha Isten "erővel" magánál tartja azt, aki egyszer már arra járt, akkor az azt jelenti, hogy nekik többé nincs lehetőségük elfordulni tőle, tehát korlátozva van a szabad akaratuk. Te azt gondolod, hogy a szabad akarat nem annyira fontos Istennek? Mert ennyi erővel miért csak azt tartja ott, aki elkezdett hinni? Maga felé fordíthatna mindenkit, akár akarja, akár nem, utána úgyis akarni fogja, és készen is vagyunk.


Nagyon sok ember van (például én is), aki régen hitt, de elvesztette a hitét. Na most akkor ezek az emberek vagy nem léteznek, vagy azt állítod, hogy hazudnak. Az utóbbi pedig azt jelenti, hogy te jobban tudod, hogy mi van az én fejemben, mint én magam. Remélem, látod a problémát ezzel a dologgal.

okt. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
igen kedves barátom Istennek nem annyira fontos a szabad akarat, hogy aki egyszer megtért hozzá azt elengedje, mert az már Krisztus testében él és ahhoz hogy eltudja engedni ki kellene szakadnia belőle. Igen korlátozva vana szabad akarat azoknak az embereknek akik őszintén Istenhez fordultak felvették a keresztjüket megtagadták saját magukat és Krisztus testével eggyé váltak. Te valószínűleg azért vesztetted el a hitedet mert soha nem fordultál tiszta szívből Istenhez
okt. 11. 10:13
 6/24 anonim ***** válasza:

Én régebben hittem aztán már nem hiszek Istenben.


Akkor Isten elvette tőlem a hitem?

Mi a magyarázat arra, hogy sokan voltak hívők és már nem azok vagy másik vallás tanításában hisznek?

Esetleg Isten terelte őket és engem más útra, hogy aztán pokolba kerüljünk?


Bár az az isten aki a hit hiánya miatt pokolra küld elég mocsok. Különösen mert nem az én döntésem volt, hogy nem fogok benne hinni.

okt. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
66%

"Te valószínűleg azért vesztetted el a hitedet mert soha nem fordultál tiszta szívből Istenhez"


Sejtettem, hogy ez a degradáló érv következik.

Olyan sablonos mellébeszélés ez, hogy már külön neve is van:

[link]

okt. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
45%

Nem Istennek van szüksége a hitre, hanem az embernek.

ha Isten "bemutatkozik" valakinek és megismerik Őt, akkor azt is megismerik, hogy Isten hogyan viszonyul ehhez.


Hátra arcot is lehet csinálni. A szabad akaratra van mindez bízva. Isten megengedi ezt, bár ő mutatott egy járható utat. A hátraarc nem biztos, hogy járható, de bárki megteheti, a következményeit saját maga tapasztalja meg.


Isten pedig nem azt mondja, hogy higgy a vallásban. Hanem azt, hogy higgy Isten létében.

A Biblia egyfajta bemutatkozás. Isten bemutatkozik az embernek. nyitva hagyja az utat, amely hozzá vezet. De be is lehet csukni a könyvet és egyedül járni az úton.


Én is csalódtam a vallásban. Csalódtam a hitemmel. De a hiba bennem volt és a hitemben. Egyszerűbb azt akarni, amit az Isten is akar betartva a szabályokat és akkor nem kell csalódni.


Ami megtörtént, azt Isten megengedte. Jó okkal engedte meg. Mi nem látjuk, hogy mi fog történni vagy mi történhetett volna. Ő látja.

Amire mi csak következtetünk a jövővel kapcsolatban, Ő azt pontosan tudja.

Ahol Isten van, ott nincs se szerencse, sem pedig véletlen.

okt. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
68%

"Hátra arcot is lehet csinálni. A szabad akaratra van mindez bízva. Isten megengedi ezt, bár ő mutatott egy járható utat. "


Az a probléma továbbra is fennáll, hogy a hit nem döntés kérdése ahogyan sok minden más sem.

okt. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

"Reformátusoknál a hit Isten ajándéka és nem lehet elveszíteni."

Ilyen nem tanít a református teológia és a Bibliában is számos példa van arra, hogy valaki kételkedik vagy hátat fordított hitének.

okt. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!