Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyesek úgy gondolják, hogy...

Egyesek úgy gondolják, hogy több száz millió Református egy eretnekséget követ a kálvini teológiával. Mit mondjunk mi reformátusok ezeknek az embereknek? Hogyan védjem meg a hitem?

Figyelt kérdés

Kezdeném ott a hitem védelme érdekében kedves katolikus barátaim, azért, hogy jó színben tűnjön fel féltet " Szent atyátok több milliárd fehér keresztény embert tévesztett meg a pápátok azzal hogy Isten szavával szembe megy és elbizonytalanítja még a hívőket is azzal a felfogással,miszerint az ember evolúcióval egy tüdős halból később egy csimpánzból fejlődött ki. Ez az eretnekség kedves Isten gyermeke nem pedig a református teológia., Mert Isten bizony kijelenti az alábbit.

„Aztán azt mondta Isten: 'Hozzon a föld élő lényt az ő faja szerint: haszonállatokat, csúszómászókat és vadállatokat, mind az ő faja szerint.' És úgy lett. És megteremtette Isten a vadállatokat az ő faja szerint, és a haszonállatokat, és minden csúszómászót a földön, MIND AZ Ő FAJA szerint,." (Teremtés 1:24-25)

Kérdésem kedves Isten gyermeke te mint katolikus lelkész tudnod kéne, hogy ez a vers pont hogy az evolúcióval szembe megy és a pápád egy hazugságban Isten szava ellen hergeli az embereket. Szégyelld magad te is és a Szent Atyátok is, hogy ezt a verset figyelmen kívül hagyjátok és nyomjátok az emberekben az iskolában tanítottakat. Ez kedves barátom az eretnekség mivel Isten kijelenti, hogy minden állatot a saját NEME és FAJA ismétlem FAJA szerint teremtett meg és nem egymásból.



ma 09:16
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem mondta a Pápa, hogy csimpánzból fejlödtunk ki de nem is cáfolta tehát egy hazug és nem Isten szavát közvetíti
ma 09:18
 2/7 Krampusz1 ***** válasza:
Szerintem az Unitáriusok tudják a tutit, de a többi is biztos jó
ma 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hollófernyiges ***** válasza:
Ha jól értem te meg a sok száz millió katolikust tartod eretneknek, úgyhogy kvittek vagytok.
ma 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Krampusz1 ***** válasza:
Szerintem szkanderezve kellene eldönteni, hogy kié Jézus :)
ma 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs több száz millió református.


Másrészt meg nem tudom milyen drogot szívsz, de le kéne állni a szerrel.

ma 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdező! Barátom!


Gondoltál már arra, hogy Istennek milyen képességei vannak, melyekről a Biblia is tanúskodik?

Például képes manipulálni az időt.


Zsoltáros ezt így szemlélteti:

"Mert ezer esztendő annyi előtted, mint a tegnapi nap, amely elmúlt, és mint egy őrjárási idő éjjel." (zsoltárok 90:4)


Én elhiszem, hogy 6 nap alatt teremtette Isten a világot. De a 6. napig, amíg ember nem volt csak Isten érzékeli az időt, ő pedig úgy érzékeli, ahogyan akarja. Ő 6 napot szánt a teremtésre.

Isten szólt és a dolgok megtörténtek. De azt nem részletezi az írás, hogy hogyan.

Olyan elképzelhetetlen, hogy Isten szavára, amikor azt mondta, hogy "Teremtsünk embert a képmásunkra" működésbe lépett az evolúció?


Az valóban egy nap volt és valóságosan Isten szavára történt az ember teremtése. De abban az egy napban évmilliók tömörültek.


Ha pedig azt gondolnád, hogy évmilliók tömörítése egy napba hatalmas tett volt Istentől, akkor gondolj az első napjára, mert abba évmilliárdokat tömörített bele.


Zsoltáros ezen mondatára hivatkozik Péter is a második levelében:


"Az az egy azonban ne legyen rejtve előttetek, szeretteim, hogy az Úr előtt egy nap annyi, mint ezer esztendő, és ezer esztendő annyi, mint egy nap. Nem késlekedik az Úr az ígérettel, amint egyesek gondolják, hanem türelmes hozzátok, mert nem azt akarja, hogy némelyek elvesszenek, hanem azt, hogy mindenki megtérjen." (Péter2. 3:8-9)


Hihetsz a Bibliában és elfogadhatod az evolúciót is egyszerre.

Péter leírja az Úr akaratát.

Kérdéseddel pedig Barátom nem az úr akaratát szolgálod. A mi feladatunk az, hogy a tudományok és felfedezéseket összhangba hozzuk a Bibliával, anélkül, hogy egyiket vagy másikat elferdítenénk. Ehhez pedig Isten végtelen hatalma és képességeinek korlátlan száma áll a rendelkezésünkre.


emlékezz Pál szavaira:

"Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten." (1 Korintus 13:12)


S bár engem katolikusba kereszteltek kisbabaként, mégsem vetem el más felekezetek tanításait, amely segíti a megismerést és a tisztánlátást, ahogy nem vetem el az ősrobbanás vagy az evolúció elméletét sem. Összhang hozom magamban Isten végtelen képességeivel és hatalmával.


Egyébként néhány ember tényleg állat módjára képes viselkedni. lehet valami ebben, hogy távoli őseink állatok vagy halak voltak. De Isten kiválasztotta onnan az embert és tette ezt az evolúcióval. Nem Darwin az isten, mert ő csak leírta Isten egyik képességét és, ahogyan az ember elnevezte az állatokat kezdetben, úgy nevezte el Darwin is, amit felfedezett.


Istennek bármi lehetséges.

ma 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A kiindulópont egy kicsit téves.

A kálvini teológiát nem csak a katolikusok nem vallják, de az ortodoxok és nagyjából az összes többi protestáns sem. A kálvini teológia egy nagyon sajátos, kifejezetten református teológia. Az össz keresztény vallást nézve, igazából egy kisebbségi vélemény. Maga Luther sem értett egyett Kalvi kettös predesztinációs tanával, de a református berkeken belül is igen hamar ellenállást váltott ki, Arminianus és társai személyeben. A protestansok többsége manapság arminiánus.

A kalvinizmus 5 pontjából jó, ha kettőt elfogadnak vagy egyet elfogadnak. De még a reformátusok se szoktak 5 pontos kálvinisták lenni, egy csomó 4 pontos kalvinista van. Egy másik részük meg szinte teljesen elveti kálvin nézeteit.

Te pl. 5 pontos kálvinista vagy?

ma 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!