Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az, hogy Jézus feláldozta...

Az, hogy Jézus feláldozta magát az emberiségért, azért számít különleges cselekedetnek, mert az átlagemberek negyedekkora áldozatot nem hoznának másokért?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés ihletett:


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1275..


júl. 28. 12:55
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
100%

"S ez nem tévedés?"

Ha csak a saját érveidet hajtogatod és mások érvei el sem jutnak a tudatodig akkor soha nem fogod megtudni, hogy vajon te tévedsz-e vagy mindenki más.

júl. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos vannak ilyen egydimenziós emberek.

Képtelenek különbséget tenni például a tevékenység, és annak jutalma között.

Egyszerre csak egyetlen szempontot tudnak figyelembe venni. Olyanok, mint a 4 éves kisgyerek, aki nem érti azt, hogy a magasabb üvegbe miért nem fér több víz, mint az alacsonyba. Azért, mert keskeny... de ez ugye már KETTŐ szempont lenne EGYSZERRE, amihez 7 éves kisgyerek kell, ennél fiatalabb nem érti.


VISZONT van akkora arca, hogy tényleg elhiszi, hogy minden más ember téved, és csak ő tudja jól.

júl. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:

Nem tudom, h állnak most a válaszok, én a kérdésre válasznolnék: szerintem igen, azért.

És nemcsak meghalt a kereszten, hanem elhagyta az Atyával való közösséget, abban az értelemben, hogy lejött a mennyből. Én nemrég kezdek rájönni, hogy ez sokkal nagyobb áldozat volt, mint gondoljuk. A kereszthalakor, amikor felkiált: "Én Istenem, én Istenem, miért hagytál el engem?", akkor nemcsak a bűneset utáni földi teste miatt volt távolabb a dicsőségétől, hanem az Atya teljesen elhagyta Őt.

Nem azt mondom, hogy a test felvétele miatt bűnössé vált, mert nem, de képes volt fáradtságra, fájdalmat érezni, stb.

De mi nem tudjuk elképzelni, hogy az Atya és Jézus mennyire szeretik egymást. Ilyen szeretetet mi nem tapasztalaunk, vagy ha igen, az természetfölötti.

Lehet, hogy csapongtam, ezért leírom egy mondatban: igen, Jézus hatalmas áldozatot tett az emberért, amikor felvette az emberi testet, amikor meghalt az emberekért, és amikor véglegesen elhagyta Őt az Atya. Ez nemcsak azért fontos az embereknek, mert nagy és jó tett volt, hanem mert eltörölte az összes gyengeségünket, gonoszságunkat és a saját jóságát, a bűn nélkül leélt éltetét adta nekünk.

aug. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
100%

"véglegesen elhagyta Őt az Atya"

Tessék?

Lehetett vagy 3 perc? Vagy 3 nap?

aug. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
63%

Teljesen igaz!

Rossz szót használtam, nem véglegesen, hanem teljesen.

Elnézést.

aug. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:

Hát, látod ez érdekes szempont.

Néha az ember is érez hasonlót - de az biztos, hogy teljesen ezt csak Jézus volt képes átérezni.

De jó lett volna, ha ezzel tényleg eltörli a gonoszságot...

aug. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:

55

Mi a Bibliai alapja annak, hogy Isten elhagyta teljesen Jézust egy időre?

aug. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
Egyel feljebbi válaszomban írtam: "Én Istenem, én Istenem, miért hagytál el engem?" Itt olvashatsz erről bővebben: [link]
aug. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
100%

58

Tehát ezt lényegében arra alapozák, hogy nem volt jobb magyarázat.


Nekem fura, hogy Jézus aki Isten része hogyan képes elszakadni tőle.

aug. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:

Jézus azt vette magára, hogy az emberek elszakadtak Istentől.

Magára vette: Ő Maga szakadt el.


Arra, hogy fura, ezt a bekezdést másolom:

"Amikor Krisztust elhagyta az Atya, nem váltak szét természetükben, lényegükben vagy lényükben. Krisztus semmilyen mértékben nem szűnt meg Isten lenni vagy a Szentháromság tagja lenni. Nem szűnt meg a Fiú lenni, mint ahogy az emberi apja ellen súlyosan vétkező gyermek sem szűnik meg a gyermeke lenni. Viszont Jézusnak igenis megszakadt a mennyei Atyjával való közösségében tapasztalt bensőséges kapcsolata – akárcsak egy engedetlen gyermeknek is megszakad egy időre a bensőséges, megszokott, szerető közössége az emberi apjával."

aug. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!