Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az, hogy Jézus feláldozta...

Az, hogy Jézus feláldozta magát az emberiségért, azért számít különleges cselekedetnek, mert az átlagemberek negyedekkora áldozatot nem hoznának másokért?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés ihletett:


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1275..


júl. 28. 12:55
1 2 3 4 5 6
 31/60 A kérdező kommentje:

"Elmondanád, hogy miért írtad ki ezt a kérdést?"


Mert azt gondoltam, hogy az emberek olyan példaképet választanak maguknak, és olyan embereket tisztelnek, akik hozzájuk képest erkölcsi piedesztálon állnak. És egy átlagos vallásoshoz képest Jézus valóban erkölcsi piedesztálon áll a szenvedéseivel.


Aztán rájöttem, hogy hülyeséget gondolok, mert az embereket zavarja ha valaki náluk sokkal erkölcsösebb. Mert tudatosul bennük, hogy jelentősen csökkenteni kellene az életszínvonalukon, ha nem kívánnak szar emberek lenni. Itt vagytok ti pl.

júl. 28. 22:16
 32/60 A kérdező kommentje:
Ezért választanak maguknak az emberek híres focistákat meg színészeket példaképnek, mert akkor nem bántja a csőrüket az erkölcs.
júl. 28. 22:20
 33/60 anonim ***** válasza:
100%

Tévedsz.

Jézust én példaképnek tartom - DE nem az áldozata miatt, hanem a jelleme és a gondolkodása miatt.

Az áldozata ehhez képest nem jelentős.

És örülnék, ha nem mocskolnál magadon kívül mindenkit, aki le meri írni a véleményét, és az nem pontosan egyezik a tiéddel.


Amúgy nem tudom, hogy feltűnt-e, de egyáltalán nem követed a tanításait. Túl nagy hangsúlyt fektetsz az áldozatára, miközben elsikkadnak mellette a tanításai, pedig elsősorban ezért jött!

júl. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 A kérdező kommentje:

#33


"És örülnék, ha nem mocskolnál magadon kívül mindenkit, aki ..."


En meg örülnék, ha egyszer képes lennél valami változatosabb dologgal alátámasztani, hogy erkölcsös vagy. Eddig annyira futotta tőled, hogy minden állítást, ami a te erkölcsödről szólt, mocskolódásnak vagy személyeskedésnek neveztél.


"Amúgy nem tudom, hogy feltűnt-e, de egyáltalán nem követed a tanításait"


Feltűnt. Ezért nem vagyok hívő.

júl. 28. 22:57
 35/60 anonim ***** válasza:
100%
Ha mégcsak hívő sem vagy, akkor neked miért böki a csőrödet, hogy egyesek nem tartanak sokra egy áldozatot? Nevetséges, egyszerű provokáció.
júl. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy hívő, akkor is értékelned kéne őt.

Például azzal, hogy az embertársaidat nem gyalázod ok nélkül. Nem csak engem, hanem úgy általánosságban nagyon sok embert.

De ebből most már elegem van, mert úgy látom, hogy te igazából ezért írtad ki ezt a kérdést. Én meg nem ezért járok ide.

júl. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 A kérdező kommentje:
Nem is gyalázok senkit ok nélkül. Egy papagájt gyalázok, aki csak azt tudja ismételgetni, hogy ok nélkül, ok nélkül.
júl. 28. 23:42
 38/60 A kérdező kommentje:

"miért böki a csőrödet, hogy egyesek nem tartanak sokra egy áldozatot"


Ömmm, most akkor kibújt a szög a zsákból, hogy ti valóban nem tisztelitek az önfeláldozást?

júl. 28. 23:43
 39/60 anonim ***** válasza:
100%
Hűha, ha ennyire nem tudsz mondatot értelmezni, pláne úgy, hogy bőven van hozzá kontextusod a korábbi hozzászólások alapján, akkor ülj vissza az iskolapadba mások sértegetése helyett.
júl. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
100%

"Mert azt gondoltam, hogy az emberek olyan példaképet választanak maguknak, és olyan embereket tisztelnek, akik hozzájuk képest erkölcsi piedesztálon állnak. És egy átlagos vallásoshoz képest Jézus valóban erkölcsi piedesztálon áll a szenvedéseivel."


Én részemről Jézusnak sem a halálában sem pedig az életében nem láttok semmilyen kiemelkedő erkölcsöséget. Pont ellenkezőleg.


"Aztán rájöttem, hogy hülyeséget gondolok, mert az embereket zavarja ha valaki náluk sokkal erkölcsösebb. Mert tudatosul bennük, hogy jelentősen csökkenteni kellene az életszínvonalukon, ha nem kívánnak szar emberek lenni. Itt vagytok ti pl."

Azt jól látod, hogy hülyeséget gondolsz. De a hiba a következtetésben van. Mint írtam is korábban rengeteg erkölcsös és nálam jobb ember él/élt akik megérdemlik a megbecsülést azért amit tettek. Ha a légből kapott hipotézised igaz lenne akkor ezeket az embereket is rossznak, erkölcstelenek kéne tartanunk. De nem így van.


Jézust nem azért nem tartom erkölcsösnek mert akkor változtatnom kéne az életemen hanem mert az ahogyan élte az életét az nem össze egyeztethető a szememben egy erkölcsös, jó emberrel.


"Ezért választanak maguknak az emberek híres focistákat meg színészeket példaképnek, mert akkor nem bántja a csőrüket az erkölcs."

Egy ilyen példaképem sincs és nem is volt soha.


Arra gondoltál már, hogy a légből kapott feltételezések helyet inkább többet kérdezzél?



Kérdés szempontjából pedig teljesen lényegtelen, hogy én vagy bármelyik másik válaszoló mennyire erkölcsös.


"Ömmm, most akkor kibújt a szög a zsákból, hogy ti valóban nem tisztelitek az önfeláldozást?"

Amennyiben ez szándékos provokáció akkor volt akkor nincs értelme veled semmiről sem beszélni. Akkor csak egy szánalmas provokátor vagy.

Ha pedig komolyan gondoltad ezt a mondatot akkor a szövegértésed egy óvodás szintjét sem éri el. Így megint csak nincs értelme veled beszélni mert nem vagy képes értelmezni azt amit neked mondanak.

júl. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!