Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az, hogy Jézus feláldozta...

Az, hogy Jézus feláldozta magát az emberiségért, azért számít különleges cselekedetnek, mert az átlagemberek negyedekkora áldozatot nem hoznának másokért?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés ihletett:


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1275..


júl. 28. 12:55
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
100%

Én részemről nem tartom nagy áldozatnak Jézus tettét.

Egyrészről ott volt neki az a tudat ami az emberek esetén nincs, hogy mi lesz utána. (ellentétben az emberrel aki retteghet az ismeretlentől)

"Halála" után nem ítéletet kapott hanem a világ leghatalmasabb lényévé vált újra.

Amikor csak kedve tartja akkor képes magának egy új akármilyen testet készíteni és azt csinálhat amit csak akar.

Az egész azért kellett mert kollektívan megbüntette az embereket majd utána fel kellett áldoznia magát önmagának ahhoz, hogy megtudjon bocsátani azoknak akik nem is voltak vétkesek az eredeti bűnben a saját vétkeiket pedig nagyrészt el sem követték volna ha eleve nem egy ilyen világba, nem ilyen embereket teremtett volna.

Eleve ostoba az a büntetés ami még több bűnt eredményez.


Össze sem lehet Jézus bohóckodását hasonlítani egy ember igazi áldozatával.


"Ők negyedakkora áldozatot nem vállalnának, mint Jézus, de úgy érzik jogosultak Jézus szenvedését három nap kellemetlenségnek nevezni."

Azonos helyzetben? Pár órányi szenvedésért cserébe mindenhatóságot kapnál. Szerintem elég sok ember bevállalná ezt a "hatalmas" áldozatot.


"Sok ember ennél sokkal többet szenvedett, és nyilván rájuk is oly megvetően és pökhendien gondolsz, mint Jézusra"

A válaszom erre a légből kapott vádra az ami feltehetően az összes többi itteni válaszolónak is: NEM!


Azok az emberek akik feláldozták az életüket azért, hogy másokon segítsenek hatalmas dolgot tettek és becsületet érdemelnek.

júl. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
100%
A kérdezővel lehet valami probléma, ahogy látom.
júl. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 A kérdező kommentje:

#10


Nehéz lenne idézni tőled, miközben kettő kivételével minden eddigi válasz három és fél pipás.

júl. 28. 20:03
 14/60 A kérdező kommentje:

"A válaszom erre a légből kapott vádra az ami feltehetően az összes többi itteni válaszolónak is: NEM!"


Nyilván nem ismerhetem a pont a te gondolataidat, de elég sok tapasztalatom volt már ilyen ügyben, és az emberek 99 százalékának tetteiben nyomokban se lehet erkölcsi indíttatást felfedezni. Lehet, hogy te az 1 százalékba tartozol, van rá 1 százalék esély. És van 99 százalék esély arra, hogy te is a tucatemberek táborát gyarapítod, aki csak felháborodni tud, ha közlöm vele, hogy még életében semmit se csinált kizárólag erkölcsi megfontolásból.

júl. 28. 20:14
 15/60 anonim ***** válasza:
100%

"Nehéz lenne idézni tőled"

Akkor viszont mire alapozod a 7-es írásod?

Amúgy nyugodt lehetsz: mi is használjuk az erkölcsünket. Még akkor is, ha Jézusról beszélünk.

Mondjuk ez nem egyszerű feladat, de pl. ha Jézust embernek tekintem, akkor igazából csak a a fügefa fölösleges legyilkolását kérhetem számon rajta.

júl. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 A kérdező kommentje:

#15


Szóval akkor nem is kívánsz az állításom tartalmára reflektálni, kizárólag az eredete érdekel?

júl. 28. 20:32
 17/60 anonim ***** válasza:
100%

A #3-ban már válaszoltam.

Te mikor fogsz válaszolni, hogy miért írtad a #7-et?

júl. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 A kérdező kommentje:
Semmikor, prolik ostobaságaira nem kívánok válaszolni. Értelmes ember az állításaim igazságtartalmával vitatkozik.
júl. 28. 20:42
 19/60 anonim ***** válasza:
100%

MINT EMLÍTETTEM: válaszoltam.

Erre kezdtél el sértegetni.

Ezt próbáltam tisztázni, miért tetted, és erre csak további sértésekkel válaszoltál.

júl. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 A kérdező kommentje:
Nem, nem válaszoltál. Te a legelső kérdésemre válaszoltál, semmi másra.
júl. 28. 20:49
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!