Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az, hogy Jézus feláldozta...

Az, hogy Jézus feláldozta magát az emberiségért, azért számít különleges cselekedetnek, mert az átlagemberek negyedekkora áldozatot nem hoznának másokért?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés ihletett:


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1275..


júl. 28. 12:55
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
100%

De, az első sértegetésedre is normálisan válaszoltam.

Viszont úgy nézem, hogy te másra nem vagy képes, csak sértegetni. Normális, emberi válaszokat hiába is várok tőled.

Nem is igazán értem, hogy miért kérdezel Jézusról, hiszen semmiben sem hasonítasz rá, és nem is követed őt.

júl. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
100%

"Nyilván nem ismerhetem a pont a te gondolataidat, de elég sok tapasztalatom volt már ilyen ügyben, és az emberek 99 százalékának tetteiben nyomokban se lehet erkölcsi indíttatást felfedezni. Lehet, hogy te az 1 százalékba tartozol, van rá 1 százalék esély. És van 99 százalék esély arra, hogy te is a tucatemberek táborát gyarapítod, aki csak felháborodni tud, ha közlöm vele, hogy még életében semmit se csinált kizárólag erkölcsi megfontolásból."


Teljesen irreleváns.

Hitler borzalmas tettei nem attól lesznek borzalmasak mert egy önfeláldozó ember mondja azt. Ahogyan ahhoz sem kell önfeláldozó jó cselekedetekkel teli életet élni, hogy megállapíthassuk egy cselekedetről, hogy jó volt.

júl. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 A kérdező kommentje:

#21


Eddig senkit nem sértegettem itt. Az, hogy te a tenyeket sértésnek veszed, az azért van, mert valószínűleg saját magadat is erkölcstelennek tartod.

júl. 28. 21:00
 24/60 A kérdező kommentje:

#22


Egy kukkot nem értek abból, amit írsz. Hogy jön ez ide?

júl. 28. 21:00
 25/60 A kérdező kommentje:
Ha Hitlerrel vitatkozok és megemlítem neki, hogy ő egy szar ember, akkor Hitler felháborodna, hogy személyeskedek, és ti még igazat is adnátok neki, mert nem lehet leírni, hogy a vitapartner szar ember, akkor se, ha az.
júl. 28. 21:34
 26/60 anonim ***** válasza:
100%

De, le lehet írni.

Mi azért háborodtunk fel, mert ok nélkül írtad le, most már sokadszorra.


"valószínűleg saját magadat is erkölcstelennek tartod"

Te ugye érted itt, amit írtál?

Pont azért háborodtam fel, mert magamat ennél sokkal erkölcsösebbnek tartom!

Veled valami nagyon fura dolog van. Valami rosszul van huzalozva a fejedben, és ez nem sértés, ez tény. Nem tudom pontosan megállapítani, hogy micsoda, de hogy valamit rosszul látsz, az bizonyos.

júl. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 A kérdező kommentje:

"Mi azért háborodtunk fel, mert ok nélkül írtad le, most már sokadszorra."


Egyáltalán nem ok nélkül írtam le, csak ti nem látjátok az okát. Ahogy Hitler se látná, és totál erkölcsösnek gondolná magát.


"Pont azért háborodtam fel, mert magamat ennél sokkal erkölcsösebbnek tartom!"


Jó, akkor leírom pontosabban. Nyilván erkölcsösnek tartod magad, hisz pont erről szól a vitánk, hogy nem érted miért vagy erkölcstelen. De amit itt művelsz, hogy gyakorlatilag nem is próbálod megindokolni, hogy miért vagy erkölcsös, hanem elkezdesz azzal jönni, hogy személyeskedek meg hogy honnan veszem, amit írok, ez nagyon arra utal, hogy te magad se rendelkezel olyan gondolatmenettel, amiből legalább saját magad számára bebizonyíthatnád, hogy erkölcsös vagy.

júl. 28. 21:52
 28/60 anonim ***** válasza:
100%

Azért tartasz minket erkölcstelenek, mert Jézus tettét nem értékeljük NAGYON kiemelkedőnek.

Leírnád, hogy szerinted mitől lesz Jézus tette ennyire erősen kiemelkedő a hasonló emberi cselekedetek közül, mint amilyennek tartod?

júl. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 A kérdező kommentje:

#28


Nem, nem ezért tartalak titeket erkölcstelennek. Hatezer érvem van, hogy miért tartalak titeket erkölcstelennek, de mindegyikre csak azt mondanátok, hogy honnan veszem, hogy az rátok igaz.

júl. 28. 22:00
 30/60 anonim ***** válasza:
100%

Ja, értem, tehát vetted az összes létező erkölcstelenséget, és mindegyikre azt mondod, hogy mi követtük el.

Értem.


Elmondanád, hogy miért írtad ki ezt a kérdést?

Értelmes ember tudja, hogy Jézus áldozata egyáltalán nem volt nagy. Nem akarom kicsinyíteni, mert azért áldozat volt, csak nem kiemelkedő.

Egy átlagnál csak kicsivel jobb ember ennél sokkal nagyobb áldozatokat is hoz, sokkal kevesebb jutalomért.

júl. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!