Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha van isten az nem jó isten?!

Ha van isten az nem jó isten?!

Figyelt kérdés

Én ha jobban szemügyre veszem a nagyvilágban folyó eseményeket merem állítani hogy nincs isten de ha mégis létezik akkor az egy szadista nemtörődöm uraság. A sátán van beállítva rosszként hogy ő felel az összes rosszért ő az aki megvezeti az embereket és letéríti a helyes útról de isten mit tesz ez ellen?

A szabad akaratról meg ne is beszéljünk az is egy illúzió.


Komolyan hogy lehet hogy még 2024ben is ennyi vallásos ember van? oké hogy nől az ateisták száma de ahhoz képest hogy mennyire fejlődik a teknológia az emberi inteligencia stagnál. Vagy legalábbis a kritikus gondolkozás hiánya áll fent.



júl. 17. 08:57
 81/129 anonim ***** válasza:
80%

"Nem minden embernek kell szenvedni a földön, én mindig is jó ember módjára éltem az életemet, a jó emberek nem szenvednek annyit, mint a rossz emberek."


Tehát az akit például megerőszakolnak vagy meghal a családja az az ő hibájuk mert rossz emberek?

Az akit csecsemő korábban elhagy az anyja az is biztosan rossz ember volt, ugye?

Az aki születése óta szenved valamilyen betegségtől és akár már gyerekként el is veszti az életét ő is rossz ember volt és azért szenvedett?

aug. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/129 anonim ***** válasza:
21%
Kérdező te melyik bűnnek hódolsz, hogy így ki vagy Istenre? Biztos vagyok benne, hogy ez az oka.
aug. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/129 anonim ***** válasza:
10%

A lehetőségek minden embernek adottak az életben.

Figyelembe kell venni mindenkinek a körülményeket, milyen családba született, hol lakik, hol, hogy él, miket tehet meg.

aug. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/129 anonim ***** válasza:
10%
#83 így igaz.
aug. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/129 A kérdező kommentje:

Az hogy vannak lehetőségei mindenkinek ahhoz h jobb legyen az mind szép és jó viszont ettől függetlenül nagyon sok ember hiába próbálkozik nemfog soha olyan életet élni amire azt lehet mondani na ezért megérte megszületni.


Énis elég rendesen teszek azért hogy nekem jó legyen de sajnos ez nemcsak rajtam múlik eleve megvan határozva az egész életem hogy hova születtem milyennek születtem milyen volt a gyerekkorom stb.


És ráadásul hiába vannak lehetőségeim és akarat erőm hogyha az élet közbe szól megy minden a levesbe..

aug. 4. 12:27
 86/129 anonim ***** válasza:
13%

Figyelj van olyan, hogy amit vagy amiket most jelenleg elérsz, lehet most úgy érzékeled, hogy ez nem olyan dolog, amivel nagyot kaszáltál, de van olyan, ahogy idősödsz, majd hálás leszel a múlt beli fiatalabb énednek, azért amiket régebben elértél, lehet a jövőben majd később fogsz neki örülni. Ha nem most azonnal.

A korral és idővel változik az ember, változnak a korral az emberek gondolatai is.

És valaki, amit régen elért, lehet majd a jövőben nagyon örülni fog neki.

Azaz lehet, hogy a jövőben hálás leszel a múltbeli énednek, azért amid most van.

aug. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/129 A kérdező kommentje:

#86 értem én hogy mit mondasz viszont azt egyszerűen nemtudom figyelmen kívül hagyni hogy milyen igazságtalan az élet. Ami másnak megvan alapból nekem az soha nem lesz meg ha ledolgozom az egész életem akkor se. Én nem tudok azért hálát adni ami van mert nemsok minden van oké másnak még ennyi sincs de leszarom mert nekem ez nem elég.


És itt nemcsak a pénzről van szó mert el lennék én simán nemkéne milliomosnak lennem csak baszki a szabadságom és az hogy tényleg azt tudjam csinálni amit szeretek meg hogy legalább elviselhetőek legyenek a mindennapjaim.


Nincs nagy igényem pénzügyileg de van még ezen kívül sokminden más is ami miatt egyszerűen nem jön be nekem az élet.


A kemény munka nem kifizetődő sőt csak még több kemény munkát szül.


Ha csak a pénzen múlna az egész hidd el megoldanám okosba mindegy hogy hogy de tudnék pénzt csinálni csak szerintem rajtam az nemsokat segítene azon kívül hogy több mindent tudnék venni minőségibb dolgokat.


Lenne pénzem oké de hol marad a szabadság a szabad akarat holvannak a normális emberi kapcsolatok hol van az hogy azt csinálok amit akarok nem azt amit mondanak hol van a kontroll az életem felett hol van az egészség és még sokminden más ami nem feltétlen a pénzen múlik.


Ez az egész rendszer a társadalom a kötelezettségek a törvények ezek akkor is ottvannak ha van pénzem.



Persze tudom csak egy megoldás van ha behódolok valamelyik istennek a sok közül és akkor jó lesz minden ha nem is itt de majd az örök paradicsomban😆

aug. 4. 13:07
 88/129 anonim ***** válasza:
6%

Na látod, tudod te, hódolj hát neki, légy hálás mindenért, és élj úgy, hogy majd örökké boldog leszel, nem csak ezen a pillanatnyi földi életben. Az örök élet olyan hosszú, hogy szemléltessem is, képzeld el, a világ legnagyobb hegyét gránitból . Minden 100000 évben odarepül a világ legpuhább csőrű madárkája, és egyszer belefeni a csőrét. Amikor elkopik a hegy, akkor telik el az örökkévalóságból egy pillanat.

Érzed immáron mennyire nem ez az élet a lényeg? Azt tanácsolom, hogy kezd el kíváncsiságból olvasni a Bibliából a János evangéliumát, úgy mintha még nem olvastad volna, és úgy mintha igaz lenne, majd vond le a konklúziót.

aug. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/129 anonim ***** válasza:
Bár tényleg tuti biztos lenne Isten létezése, bár ugyanolyan biztosan létező személy lenne Isten, akivel beszélni lehetne ténylegesen, annyi kérdésem lenne hozzá, hogy neki hogy esnek az emberek gonoszságai, ő hogy tűri a látványát a földön történő dolgoknak.
aug. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/129 anonim ***** válasza:
13%
Az ember irányítja a sorsát a viselkedésével.
aug. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!