Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha van isten az nem jó isten?!

Ha van isten az nem jó isten?!

Figyelt kérdés

Én ha jobban szemügyre veszem a nagyvilágban folyó eseményeket merem állítani hogy nincs isten de ha mégis létezik akkor az egy szadista nemtörődöm uraság. A sátán van beállítva rosszként hogy ő felel az összes rosszért ő az aki megvezeti az embereket és letéríti a helyes útról de isten mit tesz ez ellen?

A szabad akaratról meg ne is beszéljünk az is egy illúzió.


Komolyan hogy lehet hogy még 2024ben is ennyi vallásos ember van? oké hogy nől az ateisták száma de ahhoz képest hogy mennyire fejlődik a teknológia az emberi inteligencia stagnál. Vagy legalábbis a kritikus gondolkozás hiánya áll fent.



júl. 17. 08:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/129 anonim ***** válasza:
7%
Nem Isten és Jézus tehetnek a földön történő dolgokról, hanem az emberek csak magukkal foglalkoznak, más bajait leszarják. Csak önzőek az emberek. (Énközpontúak)
júl. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/129 anonim ***** válasza:
8%

"Valóban, Sok isten van, mert egy nem tudna ennyire kibäszni velünk..."



Akkor sz@r egy életed leget komám.



"milyen igaz de én valahol remélem hogy van isten sok kérdésem lenne hozzá. Ha igaz lenne ez a menny-pokol mese biztos nem azt választanám hogy ott ücsörögjek szakállas jézussal és mégszakálasabb apjával a paradicsomba de azert jo lenne számon kérni ezt a sok sz@rt amit teremtett. Hisz még mindig jobb az a tudat hogy valaki kib@szik velünk mintsem az hogy ez a téboly csak a véletlen műve."



Nincs itt semmilyen kib@szás. Az ember úgy döntött jobban Isten nélkül, ezt választotta az ember. Olyan világot amilyenben Isten csak megfigyelőként van jelen, a többit nekünk kell nélküle rendbe hozni.

Az ember ezt választotta ezt kapta, kész.


Ez viszont kicseszés lenne azokkal akik amúgy Istennel értenek egyet.

Nekik még van lehetőségük a halál után Istennel lenni.


Kérdező, ha te meg eleve így állsz Istenhez, hogy na majd számon kérem így nem biztos, hogy lesz rá lehetőséged. De ha lesz is azonnal a földre fogsz borulni magatehetetlenül sírva, és rögtön belátod, hogy Istennek volt igaza egészvégig.


Ezt a szakállas bácsi Istenképet meg már jó lenne elfelejteni. Eleve nincs is teste Istennek.

júl. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/129 anonim ***** válasza:
30%

"Nem Isten és Jézus tehetnek a földön történő dolgokról, hanem az emberek csak magukkal foglalkoznak, más bajait leszarják. Csak önzőek az emberek. (Énközpontúak)"



Igazad van. Én nemrég tértem vissza Franciaországi nyaralásomból.

Az a pazarlás ami ott ment.....


A svédasztalról leszedtek 10-15 db süteményt, abból megettek kettőt a többi meg már repült is a szemétbe.

Kutya legyek ha ott napi 1000kg élelmiszer nem megy ki.....


Közben meg az ateisták hőbörögnek az éhező gyerekekkel kapcsolatban.

Jajjjjj miért engedi Isten.......

júl. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/129 anonim ***** válasza:
20%

Nem Isten tehet az ember gonoszságáról, hanem az ember a felelős a saját cselekedeteiért, csak vannak emberek, akiknek nincs akkora gerincük bevallani, hogy bocsánat sajnálom, hibáztam, rosszat cselekedtem, sajnálom.

Nincs akkora gerincük az embernek felvállalni a saját cselekedeteiket és bocsánatot kérni.

júl. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/129 anonim ***** válasza:
20%

Az ember mivel gondolkodni tud, hamar rá jön, hogy az ateista gondolkodás az öngyilkosságot tartja legjobb megoldásnak a legtöbb ember számára. Mivel a legtöbb ember nyomorban, stresszben, betegségben stb.

él, sokkal jobb számára a nemlétezés. Igazából azok az ateisták akiknek jó dolguk van, különben a logika nem egyeztethető össze az ateizmussal.

A hívő emberben benne van az élet értelmének a keresése, és reméli, hogy lesz végső igazságszolgáltatás , mint ahogyan az ateista is reméli, hogy nem lesz. A Biblia világosan leírja, hogy miért van szenvedés, nyomor, gyász, és azt is, hogy nem ez a Földi élet az ami jó, hanem a halál utáni. Aki pedig a kis beszűkült agyával próbálja megérteni a végtelen hatalmas Isten cselekedeteit, az így jár mint a kedves kérdező.

júl. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/129 A kérdező kommentje:

#35 amikor úgy láttam a világot ahogy te akkor még minimaxot néztem.

Mondjuk nem a te hibád ha későn érő vagy.

Isten létezésében semmi logika nincs de tegyük fel van oké.

Ettől függetlenül még mindig nem éri meg sőt egyenest felesleges ez a földi szenvedés hogy majd utána jó legyen annak aki "jó"

Persze aki eleve gnosznak születik az már eleve a kárhozatra van itélve márpedig vannak olyanok ez nem mindig döntés kérdése.


Érdekes a ferde hajlamúak elfogadottak de aki pdzichopata, nárcisztikus, pedofil és stb. azok roh@djanak meg.

persze nem azt mondom hogy elfogadható ahogy viselkednek másokkal de ez még mindig nem az ő döntésük nem kérvényezték hogy ilyennek szülessenek.


bármit fel lehet hozni isten ellen hisz mindenhol jelen a káosz de persze az aki a szent sorokkal kel fekszik az bele magyaráz mindent hogy fenntartsa a hitét.

júl. 21. 15:18
 37/129 A kérdező kommentje:
ha van isten én nem kérek belőle inkább pörkölődjek a pokolban időtlen időkig. Ennél az életnél úgysem lehet rosszabb amit a szülészeten isteni ajándéknak neveznek.
júl. 21. 15:23
 38/129 anonim ***** válasza:
14%

Nem lehet rosszabb? Képzeld el iszonyú bűzben, férgek rágják a tested, tűz éget és szomjúság gyötör legsúlyosabb depresszióban örökké olyan emberekkel és ördögökkel akik ellenségeid és gyűlölnek. Ezt kívánod te? Normális vagy?

Vagy örök esküvőn öröm, boldogság, mindennél finomabb gyümölcsök, ételek, italok, semmi rosszindulat senkiben csak szeretet, és mindig

valami újdonság. Gyönyörű ének és zene. Ma még dönthetsz, hogy hol szeretnél lenni halálod után.

júl. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/129 anonim ***** válasza:
11%

"amikor úgy láttam a világot ahogy te akkor még minimaxot néztem.


Mondjuk nem a te hibád ha későn érő vagy.


Isten létezésében semmi logika nincs"



Uncsik vagytok már ezzel a nincs Istenben logika. Hogyan lehet, hogy az olyan nagy filozófzusok mint William Lane Craig, Alvin Plantinga, C.S. Lewis, Stanley Hauerwas, Charles Taylor stb.stb. Maximálisan logikusnak látja Isten létezését feltételezni és hinni benne.


De a te logikai képségeidhez képest a nagy mester filozófusok logikai, analitikus és elemző képessége csak pipafüst. Nem gondolod, hogy túlértékeled magad?

júl. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/129 A kérdező kommentje:
#39 akkor fogalmazzuk úgy hogy neked megfeleljen. abban nincs semmi logika hogy ha isten van akkor miért teremtette ilyennek a világot és az itt előket ilyennek.
júl. 22. 11:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!