Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha van isten az nem jó isten?!

Ha van isten az nem jó isten?!

Figyelt kérdés

Én ha jobban szemügyre veszem a nagyvilágban folyó eseményeket merem állítani hogy nincs isten de ha mégis létezik akkor az egy szadista nemtörődöm uraság. A sátán van beállítva rosszként hogy ő felel az összes rosszért ő az aki megvezeti az embereket és letéríti a helyes útról de isten mit tesz ez ellen?

A szabad akaratról meg ne is beszéljünk az is egy illúzió.


Komolyan hogy lehet hogy még 2024ben is ennyi vallásos ember van? oké hogy nől az ateisták száma de ahhoz képest hogy mennyire fejlődik a teknológia az emberi inteligencia stagnál. Vagy legalábbis a kritikus gondolkozás hiánya áll fent.



júl. 17. 08:57
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 101/129 A kérdező kommentje:

#100 Na de nem lenne jobb belátni az igazságot? És nem pedig ilyen hülyeségekkel etetni saját magunkat?


Sose értettem azokat akik annyira komolyan veszik az életet és itt nemcsak a vallásos emberekről van szó.

Annyira feleslegesen túlbonyolítják az életet minden féle fajta hülyeséggel. Nem lenne egyszerűbb elfogadni hogy milyen kis jelentéktelen porszemek vagyunk? És igen a sok gürizés meg a szenvedés nem hozza meg a várva várt eredményt nincs paradicsom meg mézes mázas mennyország csak villanyoltás és gatya.


Jónak lenni pedig nem éri meg főleg a mai világba azokat eltapossák kihasználják.


Sokan nem veszik észre de mai napig egy és ugyan az van mint régen. A gyengék elhullanak az erősebb kutya b.....

Csak persze manapság ez nem feltétlen fizikai értelemben hanem inkább anyagi egzisztenciális erőről van szó.

Állatok vagyunk ösztönlények hiába próbáljuk ezt leplezni a modern civilizáció a társadalmi normák stb. Ez mindig is így marad de hát ez látszik is hogy a rendszer sose lesz tökéletes a saját mivoltunkat akarjuk megtagadni.


Ha mi emberek nem ebbe az irányba "fejlődünk" akkor még talán elviselhetőnek lehetne nevezni az életünket. Nem erről a hülye játékról szólna az egész hogy kinek van több pénze meg ki milyen jól tudja játszani a szerepét.

aug. 12. 00:32
 102/129 anonim ***** válasza:
0%

"Jónak lenni pedig nem éri meg főleg a mai világba azokat eltapossák kihasználják."

Nem a jósága vagy a gonoszsága miatt taposnak el valakit, hanem a butasága miatt. Aki okosan gondolkozik, nem csinál hülyeségeket, az olyan embereket, akik számára nem kívánatosak, azokat mellőzi, ignorálja, azt nem tudják kihasználni és lehúzni.

Az ember irányítja a sorsát, csak valakik át is gondolják, hogy mit csinálnak, valakik nem gondolják át.

aug. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/129 anonim ***** válasza:
0%
Az ember gondolkodása, képességei nyilván ezeket meghatározzák a genetika és a külső tényezők is.
aug. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/129 anonim ***** válasza:
0%

Istent, ördögöt mennyországot és poklot, ezeket biztos, hogy azért találták ki, mert félnek egymástól is az emberek.

Gondoljatok bele, ha nem lenne Isten és a mennyország és pokol és mindenféle vallások kitalálva, milyen rendetlenség lenne a földön az emberektől, mind ahányan élünk ezen a bolygón, országokat, kontinenseket is vele együtt bele számolva.

Tuti, hogy ezeket azért találták ki, mert mind ahányan élünk a földön az emberek egymástól is félnek.

aug. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/129 anonim ***** válasza:
0%

"Na de nem lenne jobb belátni az igazságot? És nem pedig ilyen hülyeségekkel etetni saját magunkat?"


Neked ki mondta, hogy az általad elhitt igazság az igazság?

aug. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/129 A kérdező kommentje:

102#


Márpedig ha jó vagy akkor segítesz másnak és ha tényleg annyira jó vagy akkor olyannak is segítesz aki nem érdemli meg és ezt mind mind magadtól veszed el magadból adsz amit sok esetben viszonzatlanul hagynak sőt mégtöbbet kérnek.


104# szerintem így is elég nagy a rendetlenség akár milyen értelemben nézzük. Sőt valamilyen szempomtból jobb is lenne mindezek nélkül a világ.


#105 A józan ész. De ez az én ész járásom nem kell egyetérteni felőlem várhatod a mikulást is vagy a rozsaszin egyszarvút.

aug. 13. 17:57
 107/129 anonim ***** válasza:

"Márpedig ha jó vagy akkor segítesz másnak és ha tényleg annyira jó vagy akkor olyannak is segítesz aki nem érdemli meg és ezt mind mind magadtól veszed el magadból adsz amit sok esetben viszonzatlanul hagynak sőt mégtöbbet kérnek."


Mindenki többet kap vagy remél kapni ezekből.

Egy hívő esetében ott van remélt jutalom ami sokkal nagyobb mint amit ad.

Egy nem hívő esetén (de akár hívő esetén is) lehet ez akár önreklámozás miatt valamilyen céllal vagy lehet akár az is, hogy ő ettől jól érzi magát és neki ez az érzés többet ér mint az a pénz/idő mint amit erre áldoz.


Bárhogy is, bárki is de mindig a nagyobb haszonért áldoznak. Persze van amikor ez nem jön össze de a cél akkor is a haszon volt.

Mindenki csak magáért teszi azt amit tesz.

aug. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/129 A kérdező kommentje:

#107 nem feltétlen csak anyagi segíségről van szó hanem egyszerűen csak tönkre mész mentálisan ha nem magadra fókuszálsz nézd meg mennyi mentális beteg ember van a legtöbbjük más emberek végett a társadalom a mindennapi élet miatt lett olyan amilyen. Túl nagy jelentőséget tulajdonítanak másoknak és magukat semmibe nézik.


Persze ez egy sokoldalú dolog de én személy szerint mióta nem foglalkozok semmivel és senkivel csak saját magammal és nézem magam annyiba hogy azt csinálom ami nekem jó amit én akarok másokat pedig leszarok sokkal jobban erzem magam nincs annyi stressz szorongás meg hasonló finomságok amik régen úgy lehúztak hogy nemsokon múlt hogy ne írjak itt most (bár nembiztos hogy megbántam volna)

aug. 13. 18:13
 109/129 A kérdező kommentje:
Csak tudod mindig ugyan oda lyukadunk ki hogy az ember alapból is egy öznő lény mindenkiben ott lapul a gonosz és ösztönösen tesszük azt ami minket szolgál. Tehát ha isten a saját képmására teremtett minket akkor ő sem lehet különb egyikünknél sem az pedig még egy külön g*ci húzás hogy ő tudna ez ellen tenni egyedül mégse tesz.
aug. 13. 18:21
 110/129 anonim ***** válasza:

Ha nem a vallást nézzük, hanem a megszokott hétköznapi életet, kicsit gyanúsnak tűnik nekem, ugye mikkel táplálkozunk mi földön élő egyszerű hétköznapi emberek érzelmekkel, haraggal, gonoszsággal, vidámsággal, kedvességgel és még sorolhatnám milyen indulataink léteznek még nekünk embereknek és valamikor az szövődik le nekem, hogy Istent és a mennyországot és poklot, csak a papok prédikálják a templomban, holott csak azért találták ki, hogy egymástól is félnek az emberek.

Közben meg mindegy ki hogy élte le az életét, milyen sikereket ért el az életében, úgy sem fog senki kerülni sehova, se mennybe és se pokolra, hanem ez a kettő itt van a földön, hanem még rosszabb vár mindenkire a halál után, ugyanaz mint születés előtt, ugyanúgy nem lát, nem hall, nem érzi a testét az illető, se semmit nem tud magáról senki, aki meghalt.

Akkor mi van?

Mi van ha a mennyország és a pokol csak kamu álca és csak itt létezik a földön, halál után meg nem lesz semmi az még rosszabb.

Jó nem kell félni a mennyország és pokoltól, hogy ki hová kerül, mert úgysem kerül senki sehova, de ha nincs semmi a halál után, az az érzés is ijesztő.

Szóval mind két státusz ijesztő a vallási státusz is és a sima ateista ésszel felfogni a halált.

Meg az egész életét végig csinálni.

aug. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!