Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha van isten az nem jó isten?!

Ha van isten az nem jó isten?!

Figyelt kérdés

Én ha jobban szemügyre veszem a nagyvilágban folyó eseményeket merem állítani hogy nincs isten de ha mégis létezik akkor az egy szadista nemtörődöm uraság. A sátán van beállítva rosszként hogy ő felel az összes rosszért ő az aki megvezeti az embereket és letéríti a helyes útról de isten mit tesz ez ellen?

A szabad akaratról meg ne is beszéljünk az is egy illúzió.


Komolyan hogy lehet hogy még 2024ben is ennyi vallásos ember van? oké hogy nől az ateisták száma de ahhoz képest hogy mennyire fejlődik a teknológia az emberi inteligencia stagnál. Vagy legalábbis a kritikus gondolkozás hiánya áll fent.



júl. 17. 08:57
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 111/129 A kérdező kommentje:

#110 Én pont az ellenkezőjét érzem. Engem felszabadít a tudat hogy nincs semmi miután meghalok ugyan az lesz mint születésem előtt se rossz se jó maga a nagy semmi. Persze ezt nem lehet elképzelni se hogy milyen felfogni a semmit viszont szerintem még mindig az a legjobb végkimenetel.


Bármi is történjék az életemben bármi rossz a végén úgyse fog számítani hisz feledésbe merül az egész mintha mise történt volna aztán idővel azok is meghalnak akik ismertek/tudtak rólam hogy valaha éltem.


Sokkal szabadabb vagyok így és jobban merek kockáztatni jobban tudom élvezni az életet. Nincs bűntudat, félelem, gyász, csak azon vagyok hogy olyan életet éljek amilyet szeretnék ami számomra megéri és ha bejön nyertem ha pedig nem akkor meg úgyis mindegy. Ha pedig olyan helyzetbe kerülök ahonnan tényleg nincs kiút és biztosra tudom hogy már jobb nemlesz akkor ott a szabadulókártyám bármikor kiszállhatok ebből a játékból. ezért is támogatnám az eutanáziára való jogot(de persze anélkül is meg lehet oldani)


Ez kicsit deep téma és nempont a valláshoz kapcsolódik de igenis vannak olyan emberek akiknek nem való ez az élet vagy csak nem akarnak részt venni benne főleg ha olyan nyomorba szerencsétlen helyzetekbe születnek mint egyesek.


Az öngyilkosságot komolyan kell venni viszont koránt se kéne olyan negatívumként kezelni. van az a szint amikor tényleg nincs kiút és vagy megteszed vagy szenvedsz kitudja meddig míg elnem jön érted a kaszás.

Elég ránézni arra a sok mentális beteg emberre a súlyos depressziósok bipolárisok stb. Nekik soha nem lesz jó. Nem mindenkit lehet "kigyógyítani ebből"

Ráfüggnek valami gyógyszerre és az életben tartja őket de nem élnek csak léteznek.


Valaki egyszer mondta:


"Az alvás jó a halál mégjobb de a legjobb megse születni"

aug. 13. 21:53
 112/129 A kérdező kommentje:

Tudom sokan gyengeségnek tartják ha valaki elveszi a saját életét viszont azokat akik vagdosság magukat nyomják a kamu depressziót ne hasonlítsuk már össze a tényleges beteg emberekkel és azokkal akik tényleg a halálra vágynak.


Ami pedig azt illeti szerintem annál nehezebb dolog nincs hogy véget vess mindennek hisz ez a legalapabb ösztönöd a túlélés azért ehhez kell hogy legyen vér a pucádba.


A ma élő összes ember halott lesz 100 év múlva és a 99%uk szinte azonnal el is lesznek felejtve mintha soha nem is lettek volna. Az a pár nagy ember aki pedig fenntmarad azoknak is csak egy könyvben vagy az interneten lesz ott a nevük.


Nemhogy azon lennénk mi emberek hogy összetartsunk segítsük egymást csak megnehezítjük az alapból se könnyű életünket ezzel a pénzorientált felszines játsszmával és olyan jelentéktelen dolgokon agyalunk nap mint nap hogy ki mit gondol rólam. hogy fogyjak le 2 kilót. milyen ruhába menjek az utcára stb.. A rohanó stresszes szürke rabszolga élet. Dolgozz hogy élhess aztán mikor visszavonulsz hogy élvezd a szabadidődet (már ha megéles ilyen munkakörülmények és fizetés mellett) akkor is már öreg vagy beteg vagy nemtudsz mit kezdeni magaddal.

aug. 13. 22:06
 113/129 A kérdező kommentje:

*megéled


És ezt a témát azért hoztam fel mert én is megéltem a saját mélypontom és még a pszichiátrián is ezzel a hittérítős szöveggel akartak beetetni meg azzal a kamu pozitivitásukkal aközben pedig tele lettem tömve olyan gyógyszerekkel amiktől egy jó darabig munkaképtelen lettem és mai napig berosszulok pedig évek óta nem szedem.


Amúgy nem vagyok ennyire negatív meg életellenes de azért eléggé ki tud borítani néha hogy milyen életbe is csöppentem bele mint "isteni ajándék"

aug. 13. 22:12
 114/129 anonim ***** válasza:
15%

Kérdező te biztosra mész azzal az állításoddal, hogy a halál után nincs semmi, pedig nincs honnan tudnod. Mielőtt megszülettél volna, nem tudtad, hogy születni fogsz, mégis itt vagy. Ezt az Univerzumot nem tagadhatjátok le, és azt sem hogy, nagyon érdekes már akkor is, ha csak a Földön vizsgálódunk.

A te józan eszed azt mondja, hogy márpedig ehhez semmi intelligencia nem szükséges. Minden természeti törvény szükségszerűen létrejött, hogy kialakuljon az emberi tudat, ami rácsodálkozik és csodálni tudja azt, hogy egy robbanás milyen szép rendszereket hoz létre, és szinte felfoghatatlan dolgokat alkot.

Ha mégis van Isten, akkor a halál utáni élet is van és ítélet is lesz, annak ellenére, hogy ezt neked nehéz felfognod.

aug. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/129 A kérdező kommentje:

Pontosan amit mondasz azért tagadom istent mert semmi értelme nincs ilyen bonyolult komplex rendszert létrehozni azzal a céllal hogy igazságtalanul el legyünk bírálva a halálunk után vagy az örök mámor vagy az örök szenvedés vár ránk.


Biztos van valami teremtő erő de azt nem istennek nevezném hanem maga az az energia ami éltet bennünket és az összes többi élőlényt maga az univerzum vagyunk csak mi az élő szerves részei ellenben a tárgyakkal és élettelen anyagokkal szemben.


A legtöbb tudós sem úgy hisz istenben ha hisz mint a keresztények vagy hasonló kaliberű vallásosak teszik azt hanem maga a teremtő energiában hisznek.



persze senki sem tudhatja abban igazad van mert lehet bármi megmondták hogy még arra is simán megvan az esély hogy ez nem is a való élet hanem csupán szimuláció.


Csak tudod ha mélyebben bele ásod magad ezekbe a dolgokba akkor hamarabb fogod azt állítani hogy isten nem létezik mert elég kevés érvet lehet felhozni bizonyítékot pedig egyet sem.


Mindegy mi lesz ha meghalok ha ennél az életnél nem rosszabb akkor kibékülök vele bármilyen is legyen az.

aug. 14. 00:10
 116/129 anonim ***** válasza:

#114 utolsó

Mielőtt nem születtél meg azt sem tudtad, hogy születni fogsz. Igen ez a válaszod helyes, hisz születésed előtt nem láttál, nem éreztél, semmit nem tudtál magadról, amíg a szüleid édes anyád és édes apád, akik ha nem lennének, akkor nem léteznél te sem.

Na és mi van, ha csak megszületünk az édes szüleink által, akik felneveltek bennünket és a gondjainkat viselték és megszületünk, óvódába, iskolába barátokat szerzünk, felnövünk, dolgozunk, családot alapítunk, mi is gyerekeket vagyis utódokat a világra hozunk, felneveljük gyerekeinket, ahogy a mi szüleink is felneveltek minket, megöregszünk, nyugdíjasokká vállunk és meghalunk.

És ennyi vagyunk és majd egyszer csak nem leszünk.

aug. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/129 anonim ***** válasza:

108

Én sem csak anyagi segítségről beszélek.


Azt, hogy csak magadra fókuszálsz nem tudom, hogy valóbban így van-e de ha igen akkor nem értek egyet veled.


Hatalmas a vonal az úgy segítesz másoknak (valamiért), hogy belerokkansz és aközött, hogy sz*rsz telibe mindenki mást. Rengetegen foglalkoznak másokkal például mert az ő boldogságuk boldoggá teszi őket is. Arról nem is beszélve, hogy ha normális mértékkel segítesz másoknak (nem kell azoknak akik bunkók és meg sem érdemlik, elég akár a szomszédnak ha szüksége van rá) akkor abból is nagyon sok hasznot szerezhetsz (barátok, viszonzott segítségek ,stb. )


"Csak tudod mindig ugyan oda lyukadunk ki hogy az ember alapból is egy öznő lény mindenkiben ott lapul a gonosz és ösztönösen tesszük azt ami minket szolgál. "


Igen, azt lehet tagadni, hogy nem maga miatt tesz valaki valamit de ez önámítás.

aug. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/129 A kérdező kommentje:

Én oly sokat nem várok ettől az élettől. Ha egy olyan szintre feltudom magam tornászni amivel megelégszek és azt fennt tudom tartani akkor az nekem bőven elég.


Sokan azt várják mikor jön a megváltás mikor jön el az ideje annak hogy minden jóra fordul legyen az jézus visszatérése legyen az egy politikai rendszer leváltása mind hiába várnak az élet soha nemfog változni mindig jön a változás mindig más minden de jobbra nemfordult még egyszer sem a helyzet.


Egy átlag polgár élete miről szól? Megszületik ha szerencsélye van akkor nem betegeskedik jó adottságai vannak és jó családi környezetben van egy pár mondhatni jó éve amíg fingja sincs a világról csak a kis fantázia buborékában éldegél ez megy kb. 5-7 évig aztán elkezd megváltozni a helyzet Játékos óvoda után jöhet az iskola ahol haszontalan dolgokat tanulsz csak azért hogy bérrabszolgát csináljanak belőled jó alkalmazottnak nevelnek aztán mehetsz dolgozni életed végéig és elvárják tőled hogy családot alapíts hogy ugyan ezt ráerőszakold a gyerekedre. És ha nem áldott meg a jóisten azzal hogy tehetséges vagy valamiben vagy hogy érdekeljen bármi is akkor csak olyan munkát találsz amit utálni fogsz tönkre tesz testileg lelkileg és ha nincs meg hozzá a rafkód vagy csak a lehetőséged hogy kitörj és nagy pénzt kaszálj valamivel akkor bizony heti minimum 40 órád utálattal fogod tölteni csak azért hogy legyen mit enni meg fizesd a számláidat.

és hogy ne lázadj biztosítanak neked annyi pénzt és szabadságot hogy évi 1-2 max 3 hetet elmehess nyaralni/ki tudj kapcsolódani.


És ez még a jobbik eset sokaknak még ez se adatik meg.

aug. 14. 13:47
 119/129 anonim ***** válasza:

Most akárhogy is legyen, akkor is mindenkinek jár egy élet, mindenki akit világra hoztak a szülei és életet adott neki a családja, mindenkinek jár egy élet.

Azon belül ki hogy és mire használja az életét, az ő dolga, ő döntése és ő felelőssége is.

Mind különböző emberek vagyunk, sose leszünk egyformák.

aug. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/129 A kérdező kommentje:
#119 Ebben egyetértünk. Mindenkinek jár az élet ha már ideszületett viszont sok ember életét nem nevezném életnek. És sajnos hiába mondja bárki hogy akarni kell és akkor nincs lehetetlen de igenis van mert szerintem senki nem szándékosan él szarul mindenki jót akar magának és azoknak akiket szeret de nem sokunknak van lehetősége úgy élni ahogy szeretne.
aug. 14. 18:20
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!