Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért irracionális a keresztén...

Miért irracionális a kereszténység?

Figyelt kérdés
júl. 15. 16:00
 41/98 A kérdező kommentje:
Akkor meg ne légy kíváncsi fáncsi. -.-
júl. 16. 00:14
 42/98 anonim ***** válasza:
82%
Nem fogok végignézni egy fél órás videót, ahol feltehetően kapok valami erőltetett magyarázatot a nyilvánvaló ellentmondásra. Ha érdekel a véleményem, foglald össze a videót pár mondatban.
júl. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/98 A kérdező kommentje:
Az általános teológiai nézet szerint Isten szabad akaratot adott minden teremtményének, beleértve a sátánt is, aki eredetileg angyal volt. A sátán azért lett gonosz, mert szabad akaratából fellázadt Isten ellen. Ha rögtön elpusztította volna Lucifert, akkor a többi angyal mind félelemből kezdi el szolgálni, vagy dicsérni őt. A félelemből jövő munka pedig nem a legjobb.
júl. 16. 00:27
 44/98 anonim ***** válasza:
83%

" A sátán azért lett gonosz, mert szabad akaratából fellázadt Isten ellen."

És eleve miért teremtette az isten lázadó hajlammal?

júl. 16. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/98 A kérdező kommentje:
Ez egy érdekes teológiai kérdés. Az egyik gyakori válasz erre az, hogy Isten minden teremtményének szabad akaratot adott, beleértve a sátánt is. A szabad akarat lehetővé teszi, hogy az egyének saját döntéseik alapján cselekedjenek, ami a szeretet és az engedelmesség valódi értékét adja. Ha Isten csak olyan lényeket teremtett volna, akik nem képesek lázadni vagy rosszat tenni, akkor ezek a lények nem rendelkeznének valódi szabad akarattal. A szabad akarat megléte szükséges ahhoz, hogy a szeretet és az engedelmesség valódi és értékes legyen, még akkor is, ha ez a lázadás lehetőségét is magában hordozza.
júl. 16. 07:42
 46/98 anonim ***** válasza:
Pont ez az, hogy a szabad akarat önmagában soha az életben nem fog lázadáshoz vezetni. Hiszen a szabad akarat nem egy random döntés generátor. Bárkinek bármilyen cselekedetéhez kell, hogy az illetőben hajlam is legyen az adott cselekvésre, és hogy motiválva is legyen rá. Amiket istennek külön meg kellett teremtenie. Tehát mi értelme volt lázadó hajlamot teremtenie? És persze miért teremtett olyan világot ami ilyesmire motiválhat?
júl. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/98 A kérdező kommentje:

Tessék, az utálatos Chatgpt.


1. **Szabad akarat és hajlam**: Egyes teológiai nézetek szerint a szabad akarat azt jelenti, hogy a teremtmények képesek dönteni a jó és a rossz között, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy Isten közvetlenül teremtette a lázadó hajlamot. A lázadás lehetősége abból adódik, hogy a teremtmények szabadon dönthetnek, és ez a döntés lehet jó vagy rossz. A hajlamok és motivációk a teremtmények saját döntéseik és tapasztalataik eredményei is lehetnek.


2. **Próbák és növekedés**: Egy másik megközelítés az, hogy a világban lévő kihívások és kísértések lehetőséget adnak a teremtményeknek arra, hogy megerősödjenek és fejlődjenek. A nehézségek és kísértések leküzdése segíthet a jellem formálásában és a hit erősítésében. Ebben az értelemben a lázadási hajlam és a kihívások részei lehetnek egy nagyobb, pozitív cél elérésének.


3. **Isten szuverenitása és a nagyobb terv**: Egyes nézetek szerint Isten szuverén és mindentudó, és minden esemény része egy nagyobb tervnek, amit mi emberek nem mindig érthetünk meg. A lázadás és a gonoszság létezése része lehet egy olyan tervnek, amely végső soron a jó és az isteni rend helyreállításához vezet.


4. **Moralitás és választás**: Végül, a szabad akarat lehetőséget ad a teremtményeknek arra, hogy valódi erkölcsi döntéseket hozzanak. Ha nem lenne lehetőség a rosszra, akkor a jó választása nem lenne erkölcsileg jelentős. A lázadás lehetősége tehát szükséges ahhoz, hogy az erkölcsi döntések valóban szabadok és jelentőségteljesek legyenek.


Mindezek a válaszok különböző teológiai és filozófiai hagyományokból származnak, és az emberek eltérő módon értelmezik őket a saját hitük és világnézetük alapján.

júl. 16. 07:52
 48/98 anonim ***** válasza:
82%
Ez pont ilyen nesze semmi, fogd meg jól válasz volt.
júl. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/98 A kérdező kommentje:
Neked semmilyen válasz sem elfogadható. Hiába beszélünk veled több éve 🔥🔥🔥
júl. 16. 08:14
 50/98 anonim ***** válasza:
88%

#43


Elöször is, köszönöm, hogy ezt leírtad.

A szabad akarat számomra vitatható, sőt, nem hiszek benne.


"Ha rögtön elpusztította volna Lucifert, akkor a többi angyal mind félelemből kezdi el szolgálni, vagy dicsérni őt."


Az adventista teológia is részben ugyanezt mondja. De nekem itt kilóg a lóláb. Egyrészt, nem hihető, hogy egy mindenható, mindentudó Istent ilyen könnyen sarokba lehet szorítani. Azt várnám, hogy találjon egy logikus megoldást.

Másrészt, ha Isten tudta, hogy ilyen helyzetbe fog keveredni, akkor eleve meg sem kellett volna teremtenie a Sátánt. Ha nem tudta, akkor azt mondom: többet vártam volna tőle.

Az angyalok meg... a magyarázatból nekem úgy tűnik, hogy Isten meg akart nekik felelni, és azért nem pusztította el Lucifert.

Most ez komoly?

A Mindanható Isten annyira meg akart felelni az angyalainak, hogy inkább hagyta, hogy kibontakozzon a bűn a Földön, és emberek milliárjdi szenvedjenek? Vajon az angyalok nem érzik magukat bűnösnek, amiért a nekik való megfelelés miatt garázdálkodik a Földön egy olyan lény, akinek a lételeme a pusztítás?


Kedves Kérdező, ne haragudj, de nekem ez mesének, mítosznak tűnik. A kereszténység kultúra fontosságát, tekintélyét elismerem, de magát a kereszténységet én mítosznak tekintem. Szia #41 voltam

júl. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!