Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gyónás hogy működik ilyen...

Gyónás hogy működik ilyen esetben?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, katolikus. Utoljára elsőáldozóként gyóntam. Nagyjából 10 éve szörnyen eltévelyedtem. Napestig tudnám sorolni mennyi őrült dolgot csináltam.


Egyrészt nem tudom már hogy kell gyónni.

Másrészt a körülményekre tekintettel örülnék ha kicsit több időt tudnának rám fordítani. Erre van lehetőség, vagy csak az adott plébános személyén múlik? Mi az az életgyónás? Az mennyire általános, hogy ilyen kéréseknek eleget tesznek. Budapest mellett lakom, még egyszer sem tértem be a helyi plébániára. Ha valaki tud ajánlani egy biztos helyet Budapesten ahol empatikusan állnak hozzám, akkor akár be is utaznék érte.


Köszönöm előre is a segítséget.



júl. 3. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:

A tízparancsolat átnézése után, Nézd át a hét főbűnt: kevélység, torkosság, jóra való restség, fösvénység stb.


A bűnök ellen ezekkel tudsz védekezni: szeretet, öröm, békesség, türelem, kedvesség, jóság, hűség, szelídség, önmegtartóztatás.


A gyontatófülkében köszönés dicsértessék a Jézus Krisztus !


Ki van írva a szöveg a fülkerács alatt . Hajrá.

júl. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Bárhol gyónhatsz, de készülj fel nagyon alaposan. A gyónás szövegében úgy is szerepel, hogy mikor voltál utoljára. Esetleg hívd fel előtte telefonon, hogy x éve nem voltál és most szeretnél.
júl. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia

nem katolikus vagyok, de hallottam ilyet valakitől: ilyen hosszú idő után nem árt előre megbeszélni a pappal, aki talán fel is készít ilyen "életgyónásra". Ne lepd meg a papot, pláne ha sor van utánad, és mindenki a mise előtt szeretne végezni. Az az ismerősöm, akitől hallottam, vele is ez volt, hogy "Napestig tudnám sorolni mennyi őrült dolgot csináltam", évekig. Neki azt mondta a pap, nem is kell mindenre kitérni.

Szerintem is hívj fel egy papot, és abból már fogod látni, mennyire empatikus.

tegnapelőtt 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 IstenGyermeke1 ***** válasza:
36%
Persze, hogy tudsz gyónni. A szöveg sokszor ki van írva, egyébként is, Google a barátunk.
tegnapelőtt 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.


4: Biztos a barátunk, de nem a szöveg volt a kérdésem.

tegnapelőtt 11:15
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Gyónás helyett inkább szexelj és igyál meg egy jó koktélt. Ez nem bűn, csak a hülye vallásosok szerint az. Az életet élvezni kell!
tegnapelőtt 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6: Nem bűn, de mértékletesség és határok nélkül csak önpusztítás. Első kézből van erről tapasztalatom, nem kell hogy felhomályosíts.
tegnapelőtt 20:33
 8/9 IstenGyermeke1 ***** válasza:

Akkor leírom részletesebben, mert úgy látszik jól le lettem pontozva…

Ahogy korábban mondták, ha van ismerős pap vagy az ismerőseid tudnak ajánlani valakit, akkor szerintem jelezd neki, hogy szeretnél gyónni 10 év után.

Nem szándékozom most katekézist tartani, de csak ráhangolónak, s hogy megértsd, mi történik a gyóntatószékben írnék egy pár sort (a teljesség igénye nélkül):

A bűnbocsánat szentségében az irgalmas Jézussal találkozunk. Mivel akaratunk bűnre hajlik, mindig elbukunk az Ő szolgálatában. De Ő — mérhetetlen jóságában — megadta nekünk a kiengesztelődést Önmagával, az Egyházzal, s nem utolsósorban magunkkal.

A szívből meggyónt bűnök már nem léteznek. Elmosta őket Krisztus értünk kiontott Vére. Ő érted halt meg a kereszten, hogy üdvözülhess. Ő megadta az apostoloknak a hatalmat a feloldozásra, nem kell a terhedet folyamatosan cipelned; az Egyház szolgálata által maga az Úr mondja a föloldozó szavakat. Hatalmas kegyelem ez, s örülök, hogy te is érni akarsz vele.

Lelkitükörből van millióféle, válassz olyat, ami neked tetszik.

A bűnbevalló és a bánati imádság nem hosszú, sokszor ki is írják, de javaslom, nézd át előtte (bánati imából 4 fajtát ismerek, tehát lehet válogatni).

Az Úr áldjon meg téged, védelmezzen meg minden rossztól, s vezessen el az örök életre! (Vö. reggeli és esti dicséret befejezése, ha nem pap vagy diakónus vezeti az imát)

tegnapelőtt 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

(8.

mindegy, hogy írod, mindenképpen a beképzeltség és magas lóról kioktatás jön át - plusz szerintem ezt sem kérdezte)

tegnapelőtt 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!