Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért irracionális a keresztén...

Miért irracionális a kereszténység?

Figyelt kérdés
júl. 15. 16:00
 31/98 anonim ***** válasza:

#30


Nem vagyok tisztában az összes keresztény felekezet tanításával, azt azonban egyiküktől sem hallottam még, hogy bűnre való hajlammal lett volna az ember megteremtve.


Nem felejtettem el Izajást, de azok nem biztos, hogy messiási próféciák. Az izajási szövegekben elképzelhetőnek tartom, hogy a Szolga Izrael népét jelképezi (vö. pl. Iz 41,8) aki így megszemélyesített leírást kap. Ez alapján az nem messiási prófécia.


Nem hinném tehát, hogy a héber Biblia alátámasztja a kereszténységet.

júl. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/98 anonim ***** válasza:
84%

De egyébként is, a kereszténységben egyéb irracionális dolgok is vannak.

Pl. a Sátán személye is ilyen. Egyszerűen hiteltelen, hogy egy végtelen hatalommal rendelkező istenség teremt magának egy ellenfelet, aztán vele harcol. Arról meg már ne is beszéljünk, hogy milyen magyarázatokat eszelnek ki, hogy Isten miért nem akadályozza meg a Sátánt.

Maga a keresztény istenség is elég ellentmondásos: pl. megbán dolgokat.

Na szóval, erről csak ennyit.

júl. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/98 A kérdező kommentje:

Sátán nem volt mindig ilyen. Ő is ugyanolyan lény volt, mint Gábriel.


Csak aztán túl büszke lett, és fellázadt, hogy övé legyen a trón.


(EFO)

„Mert az én gondolataim, nem a ti gondolataitok. Útjaitok sem az én útjaim! — mondja az Örökkévaló. — Amennyivel az ég magasabb a földnél, annyival magasabbak útjaim útjaitoknál, és gondolataim gondolataitoknál.

júl. 15. 23:14
 34/98 anonim ***** válasza:
82%

De az Istennek tudnia kellett, hogy fel fog lázadni, mégis megteremtette.

Vagy nem tudta?


A zsidó magyarázat logikusabb:


[link]

júl. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/98 A kérdező kommentje:
júl. 15. 23:28
 36/98 anonim ***** válasza:
82%

#35


Nem szeretem ezt az oldalt. A tartalmai alapján nálam a jw.org szinjtén van, vagyis hiteltelen. Egyébként meg nem tudják ők sem a kérdésre a választ, ezt leírják a linken.

júl. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/98 A kérdező kommentje:
Akkor meg miért tesztelsz minket? Kicsit olyan vagy, mint a régi jó öreg farizeusok.
júl. 15. 23:43
 38/98 anonim ***** válasza:
81%

#37


Ki mondta, hogy tesztellek?

Nem tesztelek én senkit.

Leírtam a véleményem, válaszoltam a kérdésre. Ha nem értesz velem egyet, engem nem zavar.

júl. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/98 A kérdező kommentje:
júl. 16. 00:04
 40/98 anonim ***** válasza:
87%

#39


Kinek linkelted ezt be? Engem nem érdekel már ez a téma. Az egészet illogikusnak tartom, így nem foglalkozom vele már tovább. Szia!

júl. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!