Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki találta ki a kereszténysége...

Ki találta ki a kereszténységet hivatalosan?

Figyelt kérdés
júl. 9. 14:33
 1/9 KZitus ***** válasza:
53%

Szia

Krisztus alapította meg a tanításával, mindazokat akik követték, élték a mindennapjaikban ezt az életet, keresztényeknek kezdték nevezni, ahogyan erről az Ap.Cselekedete ír, „Először (a szíriai) Antiókiában volt, hogy a tanítványokat isteni gondviselés által keresztényeknek hívták” (11:26).

júl. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem ilyen választ vártam, mert azt írtad, hogy én is özönvízes vagyok.

Emlékszel?

júl. 9. 14:58
 3/9 KZitus ***** válasza:
53%

#2

Elnézést, nem tudom mit jelent az "özönvizes vagyok" kifejezés.

júl. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát ez furcsa, pedig ezt írtad nekem az egyik pár éves kérdés alá miután nem értettem veled egyet.
júl. 9. 15:53
 5/9 KZitus ***** válasza:
63%

#4

Ismét elnézésedet kérem, de ennek a mondatnak: "Nem ilyen választ vártam, mert azt írtad, hogy én is özönvízes vagyok." - nem látom értelmét.

júl. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
23%

Isten/Jézus.

Földhözragadtabbak szerint Pál.

júl. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
10%
Krisztus az Istenhez vezető út. A tanítványok nem vallást alapítotak hanem ezt az utat járták és tanították. A kereszténységet mint vallást a Sátán alapította (mint minden más vallást a földön) hogy eltérítse az igazakat, hogy megrontsa Isten munkáját ahogy a teremtést is anno. Isten a magot veti Sátán a konkolyt. Így az un. kereszténység egy része konkoly.
júl. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Jégszív ***** válasza:

"Ezt cselekedjétek az én emlékezetemre!"


Lefogadom, ezzel a mondattal most találkozol először. 😕

júl. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez kicsit bonyolultabb. Valódi vallássá az ókori római birodalom tette, mikor rájött, hogy ez egy jó módszer arra, hogy az embereket a vallás segítségével rávegye a szolgálatra. Elhitette velük, ha itt szenvedsz, akkor majd utána jó lesz, ez pedig rettentően jól jött az uralkodó osztálynak. Megiratták a bibliát, átszerkesztve az evangáliumokat a saját szájízük szerint, majd a sok tudatlan meg mindent elhitt mind a mai napig.
júl. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!