Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták mitől gondolják...

Az ateisták mitől gondolják és állítják akkora magabiztosággal, hogy az összes világnézet közül bizony az övék a helyes és az igazi?

Figyelt kérdés

máj. 24. 08:12
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező


Van bármi ami arra utalna, hogy a világban szükséges valamilyen istenséget feltételezni?


Van bármilyen bizonyíték Istenre?

Van bármilyen bizonyíték bármelyik istenségre?


Van bármilyen bizonyíték ami alapján a kereszténységet kéne követni?


Ha nincs semmilyen bizonyíték akkor miért is kéne követni valamelyik istenséget aminek a kiválasztására így csak a véletlen marad?

máj. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:

"Attól még, hogy azt állítod, hogy van valamiről tudásod még nem lesz bizonyított. A korábbi kijelentésed jelenleg csak egy alaptalan beszólás szintjén van."



És honnan tudod, hogy az én tudásom milyen?



"akkor miért van az, hogy amikor előkerül egy ellentmondás vagy bármilyen kritika a kereszténységgel szemben akkor olyan válaszok születnek amik istenkáromlóak és/vagy újabb ellentmondásokat gyártanak,..."



Nincs itt semmilyen Istenkáromlás és ellentmondás. Nem lehet hogy végsősoron te nem vagy képes megérteni, vagy belátni ezen érvelések logikáját, helyességét és igazságát?



"Mondjuk a kereszténységgel kapcsolatban nekem az is furcsa, hogy az erkölcsi nézeteik tiltják a hazugságot ennek ellenére rendszeresen folyamodnak hazugságokhoz és a kereszténységet védő, terjesztő oldalak is sokszor tartalmaznak hazugságokat.


Mintha a keresztény nézeteket már csak hazugságokkal lehetne megvédeni, fenntartani és terjeszteni."



A kreacionisták meg a tanúkat inkább hagyjuk már ki ebből.

máj. 25. 08:20
 23/40 A kérdező kommentje:

"Van bármi ami arra utalna, hogy a világban szükséges valamilyen istenséget feltételezni?"



Persze. Ott van kapásból a vágyból vett érv:


A vágy érve a lélek halhatatlanságának létezése mellett szól. Az érv legismertebb védelmezője a keresztény író C. S. Lewis. Röviden és durván az érvelés azt állítja, hogy az emberek örök boldogság iránti természetes vágyának képesnek kell lennie a kielégülésre, mert minden természetes vágy képes a kielégülésre.



minden természetes vágynak van egy természetes tárgya. Az ember szomjazik, és van víz, hogy oltsa ezt a szomjúságot. Az ember éhezik, és van élelem, ami csillapítja ezt az éhséget.


A tökéletes igazságosság, a tökéletes béke, a tökéletes boldogság és más immateriális javak utáni emberi vágy erősen magában foglalja az ilyen dolgok létezését, bár úgy tűnik, hogy a földön elérhetetlenek. Továbbá ennek az életnek az olthatatlan vágyai erősen magukban foglalják azt, hogy egy másik életre vagyunk szánva, amelyet szükségszerűen egy olyan Isten irányít, aki biztosítani tudja a kívánt immateriális javakat.



"Van bármilyen bizonyíték Istenre?"


Tudományos nincs, de nem is kell, mert szükségtelen.

A tudomány módszerei nélkül is van amit nagyon jól ki lehet következtetni.



"Van bármilyen bizonyíték ami alapján a kereszténységet kéne követni?"


Szerintem a logikai összefüggések elég meg győzőek.



"Ha nincs semmilyen bizonyíték akkor miért is kéne követni valamelyik istenséget aminek a kiválasztására így csak a véletlen marad?"


Hát követni nem KELL, de követheted ha akarod.

máj. 25. 08:36
 24/40 anonim ***** válasza:
100%

"És honnan tudod, hogy az én tudásom milyen?"

Nem tudom. Pont ezt írom, hogy csak tettél egy alaptalan kijelentést amit nem bizonyítottál. Bizonyíték híján pedig csak egy alaptalan beszólás szintjén van.


Lehet, hogy rendelkezel a tudással amiről írtál de az is lehet, hogy nem. Bizonyíték nélkül teljesen alaptalan. Ennyi erővel pedig bárki leírhatná, hogy valójában te nem rendelkezel a kellő tudással és Darkmoon80-nak van több tudása. Pont ugyan olyan alaptalan kijelentés lenne ami lógna a levegőben.


"Nincs itt semmilyen Istenkáromlás és ellentmondás. Nem lehet hogy végsősoron te nem vagy képes megérteni, vagy belátni ezen érvelések logikáját, helyességét és igazságát?"


Hol nincs semmilyen istenkáromlás? Én arról írtam amit én tapasztaltam konkrét példa nélkül. Te pedig kijelented, hogy ott mi nem volt mikor azt sem tudod, hogy miről beszéltem.


Ez a válasz elég nagy beképzeltségre utal.

Arról nem is beszélve, hogy a válasz fordítva is működik. Mi van ha te nem értetted meg az ellentmondások megválaszolásának a kritikáját, hibáját és ezért gondolod tévesen, hogy nincs ellentmondás?

Esetleg olyan beképzelt vagy, hogy ennek a lehetőségét is elveted?


"A kreacionisták meg a tanúkat inkább hagyjuk már ki ebből."

Nem csak ők léteznek. Vannak akik Jézus véréről terjesztenek hazug kutatásokat, Torinói lepelről is sokszor terjesztenek hazugságokat, de a Biblia hitelességét is van, hogy hazugságokkal próbálják alátámasztani és még lehetne sorolni.


Mondjuk ezzel a válaszoddal nem támasztottad alá, hogy a tudásod olyan nagyon kiterjedt lenne.

máj. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 Darkmoon80 ***** válasza:
83%

"A vágy érve a lélek halhatatlanságának létezése mellett szól."


Bizonyítani kellene, hogy létezik LÉLEK!


"A tökéletes igazságosság, a tökéletes béke, a tökéletes boldogság és más immateriális javak utáni emberi vágy erősen magában foglalja az ilyen dolgok létezését..."


Igen, de a vágy valami után mennyiben bizonyítja annak meglétét???



"hogy az emberek örök boldogság iránti természetes vágyának képesnek kell lennie a kielégülésre, mert minden természetes vágy képes a kielégülésre."


Igen???


Ki igazolta ennek az "ÖRÖK BOLDOGSÁG" utáni vágynak a létezését?

Miért pont Isten, és miért nem Odin és a Valhalla, vagy Allah és a hurik az oda vezető út?


"minden természetes vágy képes a kielégülésre"

Tényleg???

- Beteg emberek egészség utáni vágya (ennél kevés természetesebb vágy van).

- Haldokló, aki még élni szeretne...

- Szeretteink (akik vágyaink ellenére eltávoznak)



"

"Van bármilyen bizonyíték Istenre?"

Tudományos nincs, de nem is kell, mert szükségtelen.

A tudomány módszerei nélkül is van amit nagyon jól ki lehet következtetni.

"

Levezetnéd???

Csak a példa kedvéért...

máj. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 MDaniel98 ***** válasza:
Mindenki úgy gondolja, hogy a saját világnézete az igazi, függetlenül attól, hogy vallásos, vagy nem.
máj. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
Nekem nincs semmilyen világnézetem, csak leszarom a vallásokat.
máj. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:

"Hol nincs semmilyen istenkáromlás? Én arról írtam amit én tapasztaltam konkrét példa nélkül. Te pedig kijelented, hogy ott mi nem volt mikor azt sem tudod, hogy miről beszéltem."



Most ez vagy igaz vagy nem. Én mást tapasztaltam.



"Arról nem is beszélve, hogy a válasz fordítva is működik. Mi van ha te nem értetted meg az ellentmondások megválaszolásának a kritikáját, hibáját és ezért gondolod tévesen, hogy nincs ellentmondás?


Esetleg olyan beképzelt vagy, hogy ennek a lehetőségét is elveted?"



Akár ez is lehetséges.

Azt viszont látom és tudom, hogy az ateista érvek könnyebben emészthetőek és megérthetőek. És ezért gondolom, hogy:


1. Az ateisták rendszerint azért fogadják el az ateista érveket, mert könnyebben megérthetőek mint a keresztény érvek. És mivel a 2 érvelés közül ezt voltak képesek jobban megérteni, ezért ezt az érvet fogják igaznak gondolni.


2. Az ateisták erősen elfogultak a saját nézeteiket alátámasztó érvekkel szemben.



"Bizonyítani kellene, hogy létezik LÉLEK!"


Na majd erre még később visszatérünk.



"Igen, de a vágy valami után mennyiben bizonyítja annak meglétét???"



Tehát akkor még egyszer:



"minden természetes vágynak van egy természetes tárgya. Az ember szomjazik, és van víz, hogy oltsa ezt a szomjúságot. Az ember éhezik, és van élelem, ami csillapítja ezt az éhséget."



Tehát nem vágyhatsz olyasmire aminek nincs és sosem volt természetes tárgya.



"Igen???



Ki igazolta ennek az "ÖRÖK BOLDOGSÁG" utáni vágynak a létezését?"



Igen!!!!!



Szinte mindenki örök boldogságra vágyik, ezen nincs mit igazolni.



"Miért pont Isten, és miért nem Odin és a Valhalla, vagy Allah és a hurik az oda vezető út?"


Na már megint elő lett húzva a kalapból az ősrégi ateista trükk a "melyik isten az?"



Először is mert ez az isten (Isten) ígért örök boldogságot, (Allah nem számít mert ugyanaz az isten).

Valamint erre az istenségre épült vallások teológiai tételek a leginkább logikusak, és ez az az istenkép amit a legjobban racionalizálni lehet.



"Tényleg???


- Beteg emberek egészség utáni vágya (ennél kevés természetesebb vágy van).


- Haldokló, aki még élni szeretne...


- Szeretteink (akik vágyaink ellenére eltávoznak)"



Nem az a lényeg. A gyógyulásra való vágy azért létezhet mert van egy természetes tárgya. Az hogy ez nem sikerül mindig, még nem semlegesíti annak létét.



"Levezetnéd???


Csak a példa kedvéért..."



Sok logikai összefüggés létezik a világban melyből ésszerű levonni azt a következtetést, hogy létezik a teremtő isten (Isten).



1. Isten a fizikai világot kívülről egy másik világból hozta létre.


2. Ha bizonyítottan létezik több világ is, akkor erősen valószínűsíthető, hogy valamelyikben ott van Isten.


3. Az embernek nemrég sikerült egy új világot teremtenie azzal, hogy létrehozta a számítógépet.


Mert hogy a számítógép kiberterében (cyberspace) létező digitális entitások és az AI félék léteznek, ezért így a létezés egy másik formája egy másik világban maradéktalanul megvalósult.



4. A kibertér létezéseóta biztosan tudjuk és 100%-os bizonyosággal kijelenthetjük, hogy több világ létezik.



5. A fizikai világ és az élet sok szempontból hasonlít a programozáshoz.

Az élet lényegében genetikai információk által kódolt biokémiai folyamatok összessége, amelyek meghatározzák egy élőlény fejlődését, működését és viselkedését. A genetikai információk tárolására és kifejezésére szolgáló molekuláris “kódok” és “utasítások” összessége hasonló a számítógépekben és más technológiai rendszerekben használt programkódokhoz.


Az élőlényekben található DNS molekulák a genetikai információ tárolására szolgálnak, és ezen információk segítségével vezérlik a sejtek működését. Az információ olvasása és végrehajtása bizonyos módon hasonlít a programok végrehajtására a számítógépeken. Az élet kifejeződése és változása szintén hasonlít a programok futásához, amelyek kódja változik és adaptálódik az aktuális körülményekhez.



6. Mivel hogy az ember által teremtett világ (cyberspace) és a fizikai világ is egyaránt programozott. És azt is tudjuk, hogy a programozás csak úgy nem írja meg önmagát és a tapasztalataink szerint midig a háttérben egy intelligencia készíti.

Tehát akkor a programozott világok mind mesterségesek, ezért jó okunk van azt gondolni, hogy a fizikai világ programozását is egy intelligencia készítette.



Az összes általam vázolt pont önmagában véve igaznak tekinthető, (kivéve az 1. pont mert az feltételes) és logikailag magas korrelációban állnak egymással.

Ezért az érvelésem igaznak tekinthető és erősen valószínűsíti Isten létezését.

Aminek a léte ennyire valószínűsíthető annak, mindennemű tudományos bizonyítéka pedig már feleslege és elhanyagolható.

máj. 25. 11:11
 29/40 Jégszív ***** válasza:

Álljunk meg egy pillanatra!


Te miből "gondolod, és állítod akkora magabiztosággal, hogy az összes világnézet közül tied a helyes és az igazi?"


Te miből gondolod, és állítod, hogy minden értelmes embernek konyhakész, mindenre kiterjedő világnézettel kell rendelkeznie?


Egyáltalán: különbséget tudsz tenni ateizmus és AGNOSZTICIZMUS között...?


Szorgalmi feladat

Az alábbi idézetet hogy értelmezed:

"Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert ..." /I. Kor. 13. 12./

máj. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%

" Én mást tapasztaltam."

Akkor a saját tapasztalataidról nyilatkozzál ne az enyémekről látatlanban.


"Azt viszont látom és tudom, hogy az ateista érvek könnyebben emészthetőek és megérthetőek. És ezért gondolom, hogy:"

Hiszed. Ezenfelül az érvelésed csak megint azt mutatja, hogy mennyire beképzelt vagy.



"minden természetes vágynak van egy természetes tárgya"

Az ember biológiailag vágyik a boldogságra.

Ez nem sokban különbözik attól, ahogyan arra is vágyunk, hogy életben maradjunk ami evolúciós okokból kifolyólag elengedhetetlen volt. Azonban az, hogy nem akarunk meghalni nem jelenti, hogy van örök élet pusztán azt, hogy az élni akarás evolúciós szempontból előnyösebb. Hasonlóképpen a boldogsággal is.


Így ha összességében nézzük az érv figyelmen kívül hagyott pár dolgot aminek figyelembevételével már csak bullshitelés az egész érv.



"1. Isten a fizikai világot kívülről egy másik világból hozta létre."

Ez szép kijelentés csak nincs semmilyen alapja.


"2. Ha bizonyítottan létezik több világ is, akkor erősen valószínűsíthető, hogy valamelyikben ott van Isten."

- Bizonyított?

- Ha egy világban létezik Isten is akkor azt a világot ki hozta létre? Vagy esetleg létezhet világ teremtő személy nélkül?


"3. Az embernek nemrég sikerült egy új világot teremtenie azzal, hogy létrehozta a számítógépet."

Nem hozott létre az ember új világot azáltal, hogy létrehozta a számítógépet.



"az AI félék léteznek, ezért így a létezés egy másik formája egy másik világban maradéktalanul megvalósult."

Nem. Ugyan abban a világban létezik az AI is mint az emberek. Túl sok sci fi-t olvastál.


"4. A kibertér létezéseóta biztosan tudjuk és 100%-os bizonyosággal kijelenthetjük, hogy több világ létezik."


Az tiszta a válaszaidból, hogy rettentően beképzelt vagy. Most már azt is tudom, hogy a humorérzéked is nagyon jó. Mert ezen a ponton már szakadok a nevetéstől.


"5. A fizikai világ és az élet sok szempontból hasonlít a programozáshoz."

Ha olyan nagy tudásod lenne mint ahogyan azt próbálod beállítani akkor tudnod kéne, hogy miért ostobaság ez az érv és miért a kreacionisták és hasonlók próbálkoznak rendszerint ilyen gyenge érvekkel.


"Az összes általam vázolt pont önmagában véve igaznak tekinthető, (kivéve az 1. pont mert az feltételes) és logikailag magas korrelációban állnak egymással."


Mondom én, zseniálisan jó a humorérzéked.


Azért jó, hogy az ateistákra vonatkozó érveidet és több kijelentésed is szépen cáfolgatod.

máj. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!