Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten nem létezik. Ki ért...

Isten nem létezik. Ki ért ezzel egyet?

Figyelt kérdés

2023. szept. 8. 15:15
❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
 341/766 anonim ***** válasza:
8%
Viszont az evolúciós történet nem. Melyik valóságot tagadom? Ha te nem szoktál imádkozni, akkor mi alapján tudsz véleményt mondani az imádság és az imameghallgatás között? Ha valamiben járatlan vagy és nincs tapasztalatod, és mégis hamisnak állítod a "szakik" megfigyeléseit, nem vagy különb mint azok a hívők akiket itt lenézel.
2023. nov. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 342/766 peti 56 ***** válasza:
0%

340/341 anonim ***** válasza:

88%

"Nem írtam, hogy nincs semmi. De ha van is valami attól még az evolúció bizonyított és létező.

Te azonban a valóságot tagadod és oda képzelsz mese szereplőket."

"evolúció bizonyított és létező."

Miben bozinyított ? A véletlenek halmazában ?

"oda képzelsz mese szereplőket" én azt mondom neked hogy inkább ugy irtad volna hogy mese történeteket az evoluvióról.

Nem tudom sok embernek mért nem jut el a tudatáig - hogy egy ásványi anyagból-puszta véletlem müve ként jönön létre az élet -úgy hogy közben a a fizikai és kémiai folyamatok is puszta véletlenül alakultak ehhez - EZ TUTI MESE és nem bizonyított.

2023. nov. 17. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 343/766 peti 56 ***** válasza:
0%

331/342 Darkmoon80


"Nos világosíts fel, mi a helyes válasz ezekre a kérdésekre?

(leginkább az utolsó kérdésedre adott válaszra lennék kíváncsi!!!)"


Érdeke megjegyzés - ugy vélem nem is vagy rá kiváncsi mert fujod a magadét - mert ha kiváncsi lennél az ajánlott könyvet elolvesnád,és utánna irnál véleményt.

2023. nov. 17. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 344/766 peti 56 ***** válasza:
0%

332/343 anonim


Olvasd el az ajánlott könyvet és utána filozofáj :-)

2023. nov. 17. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 345/766 peti 56 ***** válasza:
0%

334/344 anonim

"Pedig nem kell. Nem nehéz és te is képes vagy rá. Pusztán gondolkodni kell, tanulni, utána járni megbízható forrásokból a tényeknek és hasonlók."

Pont ez az amit nem tesznmek azok akik a véletlenek halmazában hisznek,

Példaképpen.hogy gondolkodj:Ma az ember kisérletezik fejleszt - nem sikerül kezdi ujra és ujra végül öszejön - edig érted ugye ?

Nos az evolució értelmezése szerint ez egyből sikerült - mert ezt állitjátok példaként említem a látást- amivel ma emberek nem látják a valóságot és a körülötük levő dolgokat - mert jelképesen vakok.

Tehát a valen valami nem látott és feltehetően valami ihletésből kisérletezt hogy hogyan lehetne látni és végük ez sikerült - de ha nem látott honan tudta hogy lehet látni - hisz az agy még ki se fejlödött -ami vezérli a látást - nemigaz hogy ezt egy normális ember elhiszi.


"Persze lehet, hogy könnyebb valóbban vágy vezérelten elhinni a jehovista és egyéb áltudományos meséket."

Ezzel kapcsolatban meg javaslom a tiszteletet ők nem Jehovisták Hanem Jeghova tanui - ha mindenki azt tenné amit ők nem ilyen lenne a világ amilyen még ha istent kihagyjuk a szórásból is.

Gondolom te mint gondolkodó ember nemlátva a veszélyt és töbszőr akar valaki figyelemeztetni elküldöd a jó anyjána hogy ne akarjon már megtéríteni - ezt egy normális ember nem teszi.


A világ jelenlegi állapota a pusztulás fele halad amiben az ember nem tud gátat vetni mert nincs hatalma - lehet itt istent vádolni hogy igy szurta el ugy szurta el ugy kelett volna tenie vagy emigy - hogy nekünk embereknek ne keljen felelőséget válani tetteinkért -mert állítólag Ő baszarintott el valamit.


NEM VAGYOK JEHOVA TANUJA - de engem is iritál a hülye emberek gongolkodása velük szemben. Vajon miért vannak korlátozva ? A Hülye emberek szerint házalnak.- Ők nem gyilkolták egymást a háboruban mint az értelmesnek tartott valásos emberek.Ja ez is baj ? Ők soha nem teljesítettek katonai szolgálatot inkább 3 évet börtönbe töltöttek . Ja ez is baj ? Inkább válaltálk a koncentrációs tábort minhogy megöljenek valakit . Ja ez is baj .


Tehár kérlek mellőzd a tiszteletlenséget valök szemben

2023. nov. 17. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 346/766 anonim ***** válasza:
100%

341.

Az a nagy probléma azzal amit írsz, hogy alaptalan, feltételezgetésekkel pufogsz (megint). Volt nekem is hívő időszakom így én is voltam "szaki".


Peti 342.


"Miben bozinyított ? A véletlenek halmazában ?"

Tudományosan. Ellentétben a te állításaiddal. Ha ez a kijelentésem nem tetszik akkor cáfold végre.


Peti 344.

"Olvasd el az ajánlott könyvet és utána filozofáj :-)"

Te nem olvastad el a neked küldött rengeteg tudományos cikket és hasonló bizonyítékokat, sem semmilyen más valódi tudományosan alátámasztott értekezést az evolúcióról és mégis itt papolsz róla.


Idéz abból a jehovista hazugság halmazból amit olyan nagyra tartasz vagy akár a Bibliából (amit egyébként én is olvastam, igaz régen már de így is milliószor többet tudok róla mint te az evolúcióról)


Terelésben még mindig nagyon gyenge vagy.


Peti 345

"Ma az ember kisérletezik fejleszt - nem sikerül kezdi ujra és ujra végül öszejön"

Nem egészen.

"Nos az evolució értelmezése szerint ez egyből sikerült "

Egyáltalán nem. De köszönjük az újabb bizonyítékot, hogy SEMMIT NEM TUDSZ AZ EVOLÚCIÓRÓL. Ezenfelül újabb köszönetemet fejezném ki, hogy megerősítetted azt amit írtam. Tanulás szükséges ahhoz, hogy megértse valaki az evolúciót.


" nemigaz hogy ezt egy normális ember elhiszi."

Nem igaz, hogy nem olvastál el egyet sem a küldött cikkekből és videókból és semmilyen információ nem hatolt be a kis kobakodba.



"ha mindenki azt tenné amit ők nem ilyen lenne a világ amilyen még ha istent kihagyjuk a szórásból is."

Ha pedig mindenki parókát hordana sem ilyen lenne a világ amilyen. Ez a világos kijelentésed teljesen értelmetlen volt mert ha bármit változtatnánk az egész világon akkor nem olyan lenne mint most. DE EZ NEM JELENTI AZT, HOGY JOBB LENNE!


"Gondolom te mint gondolkodó ember nemlátva a veszélyt és töbszőr akar valaki figyelemeztetni elküldöd a jó anyjána hogy ne akarjon már megtéríteni - ezt egy normális ember nem teszi."

Kaptak már el párszor az utcán olyanok akik meg akartak téríteni. Egyiket sem küldtem el az anyjába sem máshova.

De felteszem, hogy ha hozzád oda menne egy muzulmán vagy egy sátánista (bár ők nem térítenek) és csak a felvetés kedvéért meg akarna téríteni akkor te egyből azt mondanád, hogy " hú ez az ember meg akar engem menteni, elhiszem minden szavát és követem az ő vallását". EZT TENNÉD??? Esetleg csak képmutatóan szövegelsz itt???



" lehet itt istent vádolni hogy igy szurta el ugy szurta el ugy kelett volna tenie vagy emigy - hogy nekünk embereknek ne keljen felelőséget válani tetteinkért -mert állítólag Ő baszarintott el valamit."

Továbbra is ugyan az a képlet. Ha nincs Isten akkor röviden így alakult rajtunk múlik mi lesz. Ha van Isten akkor temérdek dolog azért olyan mert Ő így alkotta meg. Ha ezt tagadod akkor tagadod Isten teremtését és így ellentmondasz magadnak és káromlod Istent is!



"Ők nem gyilkolták egymást a háboruban mint az értelmesnek tartott valásos emberek."

Újabb szalmabáb. Ki mondta, hogy azok értelmesek voltak?


"inkább 3 évet börtönbe töltöttek"

Ettől függetlenül ugyan úgy áltudományos meséket terjesztenek és nem egy embernek ártott már a szektájuk.


"Tehár kérlek mellőzd a tiszteletlenséget valök szemben"

Hitler pedig védte az állatokat és a környezetet. Tehát akkor ne is beszéljünk arról a sok szörnyűségről amit elkövetett vagy amire parancsot adott? mert az tiszteletlen lenne vele szemben?


Ha nem akarják, hogy hazugság és áltudományos mesék terjesztésével vádolják őket amikkel átverik az ostoba embereket akik képtelenek kinyitni egy normális könyvet és elolvasni akkor egyszerűen csak ne tegyék ezt és akkor nem fogják ezzel vádolni őket. Látod milyen könnyű lenne?

Persze ha valamit hazugságra építesz akkor az nem lesz túl tartós hazugság nélkül.

2023. nov. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 347/766 anonim ***** válasza:
67%

Peti kezdjed az alapoknál a Wikipédián.

A földi élet megjelenése tárgyi bizonyítékok hiányában sok feltételezésre épül.

A sejthártya és végső soron a sejtek kialakulása közben történhetett - melyre mind a mai napig nincs pontos magyarázat - hogy a viszonylag egyszerű RNS típusú életből jóval komplexebb DNS alapú lett.

2023. nov. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 348/766 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Peti!


"Érdeke megjegyzés - ugy vélem nem is vagy rá kiváncsi mert fujod a magadét - mert ha kiváncsi lennél az ajánlott könyvet elolvesnád,és utánna irnál véleményt."


Még egyszer!!!

NEM olvasok el egy könyvet, ami tele van hazugsággal féligazságokkal és áltudományos ostobaságokkal (még a kedvedért sem)!!!

A tartalma annyira lehet igaz, mint a Jehova Tanúi honlapján leírtak... szóval egyáltalán nem.


Ha van olyan érv benne, ami szerinted a te álláspontodat támasztja alá, ÍRD LE, válaszolok rá... DE CSAK ennyire vagyok hajlandó, nem az egész könyv elolvasására. Annál hasznosabban is tudom tölteni az időmet.

2023. nov. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 349/766 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

OFF, de azért nem teljesen érdektelen

:

Vajon egyetlen mondatban (25 szó) hány helyesírási/betű hibát lehet belezsúfolni??

(Sokat elmond az írójáról)


"Érdeke(S #1) megjegyzés - u(Ú #2)gy vélem nem is vagy rá ki(Í #3)váncsi mert fu(Ú #4)jod a magadét - mert ha ki(Í #6)váncsi lennél (hiányzó szó *és* vagy *akkor*) az ajánlott könyvet elolve(A #7)snád,(hiányzó szóköz #8)és utánn(egy N felesleges #9)a i(Í #10)rnál véleményt."


25 szóban (ebben benne van az "a" és az "az" is) sikerült 10 hibát véteni, azaz 40%-a leírt szavaknak hibás! Dicséretes teljesítmény!

2023. nov. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 350/766 peti 56 ***** válasza:
11%

349/349 Darkmoon80

"Vajon egyetlen mondatban (25 szó) hány helyesírási/betű hibát lehet belezsúfolni??


(Sokat elmond az írójáról)- (az nem értelmiségi :-)



"Érdeke(S #1) megjegyzés - u(Ú #2)gy vélem nem is vagy rá ki(Í #3)váncsi mert fu(Ú #4)jod a magadét - mert ha ki(Í #6)váncsi lennél (hiányzó szó *és* vagy *akkor*) az ajánlott könyvet elolve(A #7)snád,(hiányzó szóköz #8)és utánn(egy N felesleges #9)a i(Í #10)rnál véleményt."



25 szóban (ebben benne van az "a" és az "az" is) sikerült 10 hibát véteni, azaz 40%-a leírt szavaknak hibás! Dicséretes teljesítmény!"


Az értelmesnek az az értelmiséginek a helyesírása tökéletes csak a gondolatmente és a cselekvése nem az /Melyik jobb /

2023. nov. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!