Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek miben téved a...

Szerintetek miben téved a kereszténység, milyen dogmákban tanokban téved a kereszténység és a Biblia?

Figyelt kérdés
2023. jún. 5. 20:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/142 anonim ***** válasza:
40%
Nem létezhet végtelen isten, szóval innen kezdve kb. mindenben tévednek.
2023. jún. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/142 anonim ***** válasza:
73%

Az epikuroszi paradoxonon ugyanúgy elbukik, mint az iszlám vagy a judaizmus:

[link]

2023. jún. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/142 tgt ***** válasza:
17%
2-es: A gonosz nem egy konkrét személy, hanem az Istennel való szembeszállás. Az ember ellentmondhat Istennek, elutasíthatja őt, és cselekedhet olyan módon, ami nem helyes Isten szerint. Ezt azért teheti meg, mert az embernek szabad akarata van. Az epikuroszi paradoxonon tévedés.
2023. jún. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/142 tgt ***** válasza:
20%
A Bibliában pedig nincsenek dogmák, dogmákat csak egyházak hoznak létre.
2023. jún. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/142 anonim ***** válasza:
79%

"A gonosz nem egy konkrét személy, hanem az Istennel való szembeszállás"

Ha ez így lenne, akkor csak nem hívők cselekednének gonoszságot, hívők pedig csak jót. De egyik sem igaz a valóságban. Ateisták vagy más vallások követői közt is vannak ízig-vérig jó emberek, akikben semmi gonoszság nincs. És hívő emberek, papok is nem egyszer cselekedtek már gonoszat. Gyilkosság, pedofília, stb.

2023. jún. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/142 anonim ***** válasza:
87%

Tévedések:

-Létezik Isten.

-Jézus jó volt a léirtak szerint.

-Leírtak szerint Jézus tette áldozat volt.

...

2023. jún. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/142 anonim ***** válasza:
30%
Bálványt csináltak abból a könyvből, és már azt imádják, tévedhetetlennek tartják, és milliókat öltek meg már miatta.
2023. jún. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/142 Darkmoon80 ***** válasza:
81%

"Az epikuroszi paradoxonon tévedés."


Ez egy dogma???


Ha nem az, akkor ide azért jól jönne némi igazolás.

Melyik állítása helytelen?

2023. jún. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/142 anonim ***** válasza:
15%

#2 A szabad akarat és a gonoszság kérdése összetett filozófiai témaként szolgál az emberiség számára. Az egyik fő probléma az, hogy a gonoszság relativitásának és a szabad akarat kérdésének megválaszolása nagyon bonyolult.


Az állításod szerint Istennek lehetősége lett volna olyan univerzumot teremteni, amelyben van szabad akarat, de nincs gonoszság. Azonban ez a lehetőség feltevésén alapul, és nem biztos, hogy helyes, mivel nem tudjuk, hogy Isten számára mi lehetséges vagy mi nem.


Emellett az is fontos megjegyezni, hogy a gonoszság olyan dolgokat jelent, amelyek ellenkeznek Isten akaratával, és amelyek károsak az emberekre és a világra. A szabad akarat azonban azt sugallja, hogy az embereknek szabadon kell választaniuk, és ebben az esetben az embereknek a lehetősége van arra, hogy sérteniük kell az Isteni akaratot, ami gonoszságnak tekinthető.


Összességében, a kérdésedre a konkrét válaszunk nem lehet, mivel nem tudjuk, hogy Isten milyen feltételek között teremtette az univerzumot. Azonban azt tudjuk, hogy Isten az emberek összes cselekedetét látja, és lehet, hogy a szabad akarat lehetőségével együtt az embereknek lehetősége van arra, hogy tanuljanak a hibáikból és jobbak legyenek a jövőben.

2023. jún. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/142 anonim ***** válasza:
18%

Az, hogy nem tudjuk, milyen feltételek mellett teremtette Isten az univerzumot, azt jelenti, hogy nincs bizonyítékunk vagy tudásunk azokról a körülményekről vagy okokról, amelyek lehetővé tették az univerzum létrejöttét.


A feltételek lehetnek különbözőek fizikai, metafizikai, vagy akár spirituális jellegűek is. Vannak tudósok és vallási vezetők, akik különböző elméleteket fogalmaznak meg arról, hogyan és miért jött létre az univerzum. Ezek közül néhány példa lehet:


- Az ősrobbanás elmélete: A tudomány jelenlegi állása szerint az univerzum kialakulása az ősrobbanás nevű eseményre vezethető vissza, amely több mint 13 milliárd évvel ezelőtt történt. Az elmélet szerint az univerzum ekkor kezdte el növekedését és fejlődését.


- Teremtés teológiai értelemben: A vallási tanítások szerint Isten létrehozta az univerzumot a semmiből, azáltal, hogy kimondta azt a világosságot, amelyből az égitestek és az élet kialakultak. Ez a folyamat a teremtéstörténetek különböző változataiban különböző módon jelenik meg.


- Multiverzum elmélete: Egyes tudósok azt állítják, hogy az univerzumunk csak egy több univerzumból álló rendszer része, amelyben végtelen számú párhuzamos valóság létezik.


Bár az univerzum eredetét illetően rengeteg elmélet és feltételezés van, az igazság az, hogy jelenleg nincs biztos tudásunk arról, hogy mi okozta az univerzum teremtését.

2023. jún. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!