Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Gyűrük Ura egy kalandregény...

A Gyűrük Ura egy kalandregény vagy a keresztényeket megtévesztő sátáni üzenet?

Figyelt kérdés

Gyűrük Ura a világ egyik legismertebb regénye. Többszáz millióan olvasták vagy látták a filmadaptációt. Egy fantasy világban játszódnak az események ahol különböző teremtmények élnek mint például embrek, törpök, tündék vagy orkok és nagyjából mindenkit be lehet sorolni a jó vagy a rossz oldalra mert a regény alapmotívuma a jó és a rossz küzdelme. A történet középpontjában, ahogy a címből is következik egy gyűrű van, ami rendkívüli erőt ad a hordozójának. Szauron készítette ezt a gyűrüt aki a legfőbb gonosz a történetben és arra használja hogy leigázzon mindenkit. A gyűrüt azonban elveszíti és egy hobbithoz kerül majd létrejön a gyűrű szövetsége ami hobbitokból, emberekből törpökből és tündékből áll, ők a jók, azzal a céllal hogy elpusztítsák a gyűrüt és megállítsák Szauront. Biztos mindenki ismeri így nem részletezném. Az írója Tolkien, viszont valójában nem ő találta ki ezt a történetet. Az iszlám vallás forrásaiban szerepel ez a történet, peresze lényeges eltérésekkel. Az iszlám szerint Salamon nem csak király hanem próféta is és Isten egy gyűrűt küld neki amit egy angyal ad át. Ez a gyűrű képessé teszi Salamont arra hogy például az állatok engedelmeskedjenek neki, uralta a természeti erőket és ami itt a lényeg, uralma alá hajtotta a Sátánt és az őt követő dzsinneket és dolgoztatta őket a templom építésén. A Sátán alapból gyülöli az embereket így meg pláne hogy még szolgaságba is kényszerítették. Tudták hogy a gyűrüben van az erő, ezért megpróbálták ellopni és az egyik dzsinnek sikerült végül. Próbálták használni vagy megsemmisíteni de egyik sem ment ezért a tengerbe dopták. Igen ám de a gyűrű visszavágyot a tulajdonosához. Ez a regényben is így van. A tengerben lenyelte egy hal, amit aztán kifogtak majd Salamon vette meg azt a halat és így visszakerült hozzá a gyűrű, a Sátán és követői pedig Salamon haláláig nem szabadultak. Már ennyiből is látszik hogy Tolkien honnan vette a történetet csak éppen megfordította a jó és a rossz oldalt. Megmutatom a regény szereplői kinek felelnek meg az iszlám szerinti történetben és még egyértelműbb lesz.


Szauron

Angyali jellegű szellem és ő a regény legfőbb gonosza. Egy Orodruin nevű hegyen készítette a gyűrüt, aminek jelentése Tűz Hegye vagy Végzet Hegye. Ez valószínüleg utalás a Sinai hegrey ahol Mózes megkapta a Tízparancsolatot Istentől. Az iszlám szerint egy angyal adja a gyűrüt Salamonnak tehát Szauron egyenlő Isten angyalával. Szauron által irányított terület neve Mordor, központja pedig egy Baraddur nevű torony aminek egy félhold van a tetején. Mordort vulkáni hegyek veszik körük és nincs növényzet. Ez valójában Mekka városának leírása ami az iszlám központja, a Barddur nevű torony pedig a Kábát szimbolizálja. Szauron hadsregét nem csak orkok alkotják hanem emberek is. Méghozzá sötétebb bőrű emberek akiknek kinézte, ruházata egyértelműen a muszlimokra utal. Ez a filmben első ránézésre kiderül. Ha pedig megnézzük a regény szerinti jó oldalt képviselő emberi királyságokat mint Arnor, Gondor, Rohan, az itt élő emberek kinézte, ruházata alapján ez a Nyugati keresztény világ.


Szarumán

A regény szerint egy mágus aki jó oldalon állt de aztán a sötét oldalt választotta és Szauronhoz szegődött. Nem nehéz kitaláni kire gondolt Tolkien. Salamon arabul Szulejmán. Szulejmán = Szarumán. A regény szerint Szarumán uralta a szelet ahogy az iszlám szerint Salamon is a gyűrünek köszönhetően. Szarumán egy Isengard nevű toronyban élt, ami a Jeruzsálemi templomot szimbolizálja. Isengard és Barddur úugyanúgy helyezkedik el mint a valóságban Jeruzsálem és Mekka.


Gandalf

A regény szerint egy mágus aki vezeti a gyűrű szövetségét és jóban van a tündékkel. Valójában ő képviseli a sátáni dzsinnek által irányított médiumokat, mágusokat. A tündék pedig az iszlám szerint sátáni dzsinnek. A regényben a tündék vannak úgy bemutatva mint a legfelsőbbrendűbb, legszebb teremtmények. Gandalf Móriában halt meg. A valóságban a Jeruzsálemi templom hegyet nevezik Mória hegynek. És ha megnézzük ki halt itt meg Salamon idejében, akkor azt látjuk hogy Hiram aki a templom építésén dolgozott de Salamon kivégeztette mert pogány szimbolumokat akart elhelyezni a templomba. Ez a Hiram a szabadkőművesek központi figurája.


Frodo

Egy hobbit akik vidám kedves kis teremtmények. Frodóhoz kerül a gyűrű és végül ő semmisíti meg a regény szerint. Az iszlám szerint azt a dzsinnt aki ellopja Salamon gyűrűjét, Habkiknak nevezik. Habkik = hobbit. Elég egyérételmű. A hobbitok szimbolizálják azt a sátáni dzsint aki ellopta Salamon gyűrűjét.


Aragorn

A regény szerinti Aragorn karaktere nagyon sok mindenben egyezik az iszlám szerinti Dadzsal-al (antikrisztus). A regényben a gyűrű szövetség egyik vezetője és ő az a király aki elhozza a békét és jólétet. Az iszlám szerint a Dadzsal is ezt hazudja magáról. Vándornak nevezik mert bejárta az egész világot. Az iszlám szerint a Dadzsal is be fogja járni az egész világot. A regény szerint van benne tünde vér vagyis sátáni eredetű ahogy a Dadzsal is. Várta hogy eljjön az ideje közben pedig a tündék kiképezték ahogy a Dadzsalt is képzi a Sátán. Aragorn fiatalnak néz ki de kiderül hogy 87 éves, ahogy a Dadzsal is sokáig él. Ez igaz a tündékre is. Az iszlám szerint mikor megjelenik a Dadzsal ki fognak virágozni az elszáradt fák. A regény szerint mikor Aragorn királyként visszatért, kivirágozott a Gondorban található kiszáradt fa. Az iszlám szerint a Dadzsal elsősorban a keresztényeket fogja megszólítani. Aragorn folyamatosan úgy szólítja meg a tömegeket hogy Nyugat népe.



Összefoglalva ez a regény nem más mint egy próbálkozás a Sátán részéről hogy bosszút álljon Salamonon. Istent, az angyalokat és a prófétákat állítja be rossznak, a Sátánt és annak követőit pedig jónak. A regény másik célja hogy megtévessze a keresztény világot azért hogy mikor az antikrisztus (Dadzsal) eljön, a keresztény világ engedelmeskedjen és beálljon mögé.



2022. júl. 16. 18:47
 421/447 A kérdező kommentje:

"Drakula nem ölt meg muszlimokat, az áldozatai közűl ha volt valakinek vallása akkor nagy esélyel keresztény volt, de ő nem ezért hanem a vérűk ízéért őlte meg őket."


Drakulát nem más mint Vlad Tepes. Egy elmebeteg keresztény uralkodó akik 40 ezer fegyvertelen muszlimot gyilkolt le. Mikor erre felhívtam a figyelmed megpróbáltad behazudni hogy csak katonákat ölt meg amit bizonyítottam hogy nem igaz. A katonákat is úgy ölte meg hogy hadifoglyok voltak. Ráadásul azt volt a válaszod rá hogy Mohamed próféta is részt vett csatákban ami azt jelenti egy lapon kezeled a prófétát egy elmebeteg keresztény tömeggyilkossal.



"Miért biztos hogy van köztűk keresztény? Ez neked a mániád hogy minden sarokban ott egy csunya keresztény."


Mert egyértelmű hogy vannak itt keresztények. A négy és fél pipás is biztos hogy keresztény.


"Milyen marhaságot?"


Felsoroltam a hazugságaidat többször is. Mindenben hazudsz ahogy a keresztények. Legutóbb azt hazudtad hogy a regénynek keresztény vallási üzenete van. Mert ugye rámutattam hogy Toliken maga modta hogy a csaelekménybe és a szimbólumokba rejtette a vallási üzenetet ami szerinted nem tartalmaz iszlám elemeket sem sátáni üzenetet hanem keresztény üzenete van. Csakhogy sehol nincs benne keresztény tanítás. Nincs benne az ellenség felebaráti szertete, a rossz oldalt legyilkolják. Nincs benne megváltás, önfeláldozás. Nincs benne kegyelem, könyörület, annyi rosszat ölnek meg amiennyit tudnak. Nincs benne megbánás. A rossz oldalról senki nem bánja meg amit tett, végig rossz marad. Nincs benne a család mint érték. Nincs benne semmilyen főbb keresztény tanítás sem szimbólum.



"Eredetileg ugy volt ez a hülyeséged hogy az amerikaiak hozták létre."


Amerika nem keresztény? :) Az USA elnöke a Bibliára tesz esküt.


"Szerinted a katolikus egyház pénzeli a világ legtöbb keresztényét megőlő szervezetett vagy mi?"


A főbb keresztény egyházak is benne vannak az iszlámellenes gyülöletkeltésben. Nézd meg miket nyilatkozott például Márfi Gyula püspök az iszlámról.

2022. júl. 21. 08:17
 422/447 anonim ***** válasza:
94%

"Amerika nem keresztény? :) Az USA elnöke a Bibliára tesz esküt."


Amúgy ezt már évekkel ezelőt megbeszéltük, csak azóta is fújod, mintha mi sem történt volna. Nem, nem keresztény. Egy szekuláris ország, nincs hivatalos államvallása és elsőként ment végbe benne a szekularizáció, még az 1700-as évek végén. Egyszer én magam kerestem ki és szedtem össze az ezzel kapcsolatos szabályokat, törvényeket és tényeket, mert kíváncsi voltam ré és le is írtam neked, hogy ez a kérdés tisztázódjon, de még mindig itt tartunk. Az USA törvényei tiltják, hogy hivatalosan bármely vallást is előnyben részesítsenek a másikkal szemben. Vallásszabadság van, ezért van az, hogy még a sátánisták is szobrot állítathattak maguknak. Egyébként muszlim mecsetekkel is tele van Amerika, több ezer van a területén.

Az elnöknek pedig nem kötelező a Bibliára esküdnie, ha jól emlékszem volt aki nem is tette, mert ateista volt.

Ha pl. egy muszlim államfőt választanának meg, akkor nyugodtan esküdhetne a Koránra, mivel az a hite. Sőt jelenelg is úgy van, hogy ha egy muszlimnak kell valami oknál fogva esküt tennie, akkor neki nem a Bibliát teszik elé, hanem a Koránt.

2022. júl. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 423/447 Drakula ***** válasza:
100%

"A muszlimoknak azért negatív a megítélse a keresztény világban mert nektek keresztényeknek nem tetszik az igazság ezért megrágalmazzátok azt aki az igazságot képviseli."


A muszlimoknak három dolog miatt van negativ megitélésűk.


1. A fanatikusok miatt (Akik lehetnek terroristák, vagy csak sima fanatikusok.)

2. A hozzás hasónlo személyeskedők miatt.

3. Azon nyugati propagandárok miatt (Pl. Bill warner) Akik ugy tesznek mint ha az 1.-es ben felsoroltak sehol nem szegnék meg az iszlám szabájait, valamint a kettes pontban felsoroltak lennének a vallásunk maradéka, személyeskedő érveket nem használó fickok.


"A muszlimoknak azért negatív a megítélse a keresztény világban mert nektek keresztényeknek nem tetszik az igazság ezért megrágalmazzátok azt aki az igazságot képviseli. "


Már megint keresztényezel... Azt vágod ugye hogy most nem azért kötött beléd mindenki mert muszlim vagy hanem azért mert az érveid vagy eröltetettek vagy hazugságok.


"Szerinted az USA miért foglalkozik ennyit a muszlim országokkal? Miért támadja a muszlimok országokat a hadseregével és miért indít iszlámellenes gyülöletkeltő propagandát? A muszlim országok semmilyen veszélyt nemm jelentenek rá. Semmilyen geopolitikai oka nincs rá. Az egyetlen ok a vallás."


Kapásbol több okot tudok mint ez az egy.


1. Hatalmi versengés.


Az amerikaiak is az oroszok a hideg hábórú (1947-1991)folyamán egy mással versengtek abban ki tud több országot manipulálni/elfoglalni.


Muszlim országok mellet, más országokat is támadtak mondhuk vietnámot, meg kinát. (Az elöbbiben egy muszlim ország segitett nekik.) Afganisztánt először az oroszok, utána meg az amcsik foglalták el.


2. Hatalom fitogtatás.


Miután vége lett a hideg háborúnak amerikának elszáltt az agya attól hogy ő az egyetlen szuper hatalom, kinevezte magát a világ csendőrévé

és elkezdett beleszólni más országok dolgaiba köztűk muszlim országokéba (pl. Az iraki öböl hábúruk ahol 9 muszlim országsegitette őket:Kuvait, Omán, egyiptom, szíria katar szaud arábia, EAE, banglades, behrain) és nem muszlim országokéba PL. Panama, szomália (ebben is segitett néhány muszlim ország:Pakisztán, malajzia szaudarábia)


3. Pénz.


Is itt nem csak az olajra gondolok, hanem a fegyver kereskedelemre

Ezt talán a Háború függők című képregény dokumentum jobban eltudja magyarázni: [link]


Őssze adva az USA nem azért támadott meg bárkit is mert más volt a vallása hanem azért mert ebből volt nagy haszna.


Is nem csak muszlimokat támadott meg ezt itt elolvashatod: [link]


"A keresztény világ vezetői tudják hogy az iszlám az egyetlen igaz vallás és tudják hogy a kereszténység hamis és ezért hazudoznak az iszlámról és támadják minden létező eszközzel."


A keresztény világ vezetői?

Max a pápa, de ő meg azt mondja hogy az iszlám a béke vallása.

[link]

[link]


Amugy meg "keresztény világ" rég nincsen.

Europában a kereszténység már csak hagyomány, is néhány ballos azon dolgozik hogy még az se legyen.

A "keresztény" politikusok csak nacionalisták, egy szalmaszálat nem tennének keresztbe a kereszténység érdekében ha nem lenne belűlük haszna.

2022. júl. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 424/447 Drakula ***** válasza:
78%

"Drakulát nem más mint Vlad Tepes."


Nem hiszem el hogy megint ezt kell csinálnom:


Drakula gróf: [link]


Vlad tepes: [link]

"akik 40 ezer fegyvertelen muszlimot gyilkolt le. Mikor erre felhívtam a figyelmed megpróbáltad behazudni hogy csak katonákat ölt"


1. Elősször ezreket mondtál ebből azt hittem hogy azokrol a katonákról beszélsz.

2. Nem mondtam hogy csak katonákat őlt meg.


"Felsoroltam a hazugságaidat többször is. Mindenben hazudsz ahogy a keresztények. Legutóbb azt hazudtad hogy a regénynek keresztény vallási üzenete van."


Te azt állitottad hogy az iszlámról állitottam marhaságot, holott most tolkienről beszélsz te barom.



"Mert ugye rámutattam hogy Toliken maga modta hogy a csaelekménybe és a szimbólumokba rejtette a vallási üzenetet"


Is azt is mondta hogy a katolikus vallásra gondolt, az iszlám vagy a sátánizmust nem emlitette. Már pedig te ezt a vallomást ezekre hoztad "bizonyitéknak".


"ami szerinted nem tartalmaz iszlám elemeket sem sátáni üzenetet hanem keresztény üzenete van."


1. Állitás: Nem tartalmaz iszlám elemeket.


Érveid ez ellen:


a, A fél hold ami szerinted megjelenik a könyvekben, a filmekben, és a bóriton mint a gonosz szimbóluma.


Cáfolata:


A könyvekben nem ír semmiről aminek félhold alakja van.


A filmben szauron tornyán sem szerepel a félhold.

Az ottani alagzat sokkal jobban hasonlit az "U" betűre mint sem a félholdra ugyanis a csücskei egyenesen néznek fel, ahelyett hogy egymás felé hajlanának.


Szauron torony: [link]


U betű: [link]


Félhold: [link]


Csak az lát ott félholdat aki látni AKARJA. Vagy akinek szemészetre van szüksége.


A félhold egyedűl a boriton jelenik meg.

De még ott sem a gonosz torony fölött hanem a fehér torony, Minash Tirith felett van, állitásoddal ellentétben az a jók-é, Minas morgullal a sötét toronnyal ellentétben.


Minash Tirith, Fehér torony: [link]


Minas morgul fekete torony: [link]


b, Szarumán keze állitásod szerint azonos Khamsa kezével.


Ez nem igaz, különböznek de nagyon.


Khamsa kéz: [link]


Szarumán kéz: [link]


Alakjuk, diszitésűk, biologiai felépitésűk, alkalmazásuk és jelentésűk teljesen külőnbőzik.

Az egyetlen ami kőzös hogy mind kettő egy kéz. Viszont ez kevés.


c, Salamon/szulejmán pecsét. Ami egy dávid csillag: [link]

[link]


Állitásod szerint megjelenik a filmekben, kőnyvekben, és boriton.


Csak hogy semmilyen példát nem mondtál a könyvböl vagy a filmből.

Azért mert nincsenek benne.


Mikor ezt én meg mondtam, nem is ellenkeztél hanem be hazudtad hogy a boriton rajta van.


Na már most a boriton tényleg volt egy csillag, de az nem egy dávid csillag volt hanem egy pentagramma. Az pedig nem salamon pecsétje.


Az egy szem.


Az egyszem állitásod szerint az antikrisztus jele, csak hogy a regényben aragorn akit te anti krisztusnak gondolsz nem hordta a szemet, ellentétben a rossz oldallal.


Ha tolkien célja az lett volna hogy a kereszrények az antikrisztust kövessék a jelét aragornra és nem az egyértelműen gonosz sauronra rakta.


Maga a szem pedig nem csak az iszlám anti krisztus szimbóluma lehet.

Ha már minden képpen utalásként akarjuk felfogni akkor inkább at illuminatira-kéne hiszen az is egy gonosz rend szem jellel, mint a könyvben sauron.


Egyébként meg ezek mind nem az iszlám szimbolumai. Mindet más vallásokbol vettűk át.

Egyetlen eredeti is igaz szimboluma van az iszlámnak: [link]


2. Állitás: Nincsen keresztény űzenet a műben.


Érveid:"Nincs benne megváltás, önfeláldozás"


Fehér Gandalf megváltotta a gonosz befolyásától Theodén királyt és feláldozta magát hogy társai ki jussanak a bányából.


"Nincs benne kegyelem, könyörület,"


Samu és Frodo meg könyörűlnek Gollamnak.


Valamint Boromir testvére nem végzi ki őket, hanem meg kegyelmez nekik holott azt hiszi hogy meg ölték a báttyát.


Illetve Gandalf is fel ajánlja könyörületét Szarumán egyik csatlosának de annak nem lett jó vége...


"Nincs benne megbánás."


Boromir halála előtt megbánja hogy meg probálta meg őlni Frodot a gyűrűért.


"Nincs benne a család mint érték."

Theodén lánya páncélt huzott is az apjáért rohant a csatatérre, is még egy gyűrű lidércel is küzdőtt csak hogy meg védje.


Továbbá ott a tipikus keresztény dualista "Az igaz jó hatalom Vs a hamis gonosz hatalom küzdelme".


Nem minden keresztény űzenet van benne, de ettől függetlenűl elég sok.


"Amerika nem keresztény? :) " De, keresztény ahogy szaud arábia muszlim, viszont ahogy Szaud arábia sem az Iszlám világ ugy amerika sem a keresztény világ.


"A főbb keresztény egyházak is benne vannak az iszlámellenes gyülöletkeltésben. Nézd meg miket nyilatkozott például Márfi Gyula püspök az iszlámról."


1. Ez nem bizonyitja hogy ők pénzelik az ISIS-t.

2. Nem minden keresztény vallási vezető olyan mint ez a Márfi Gyula, a katolikus pápa ferenc mint már mondtam béke vallásának hívott minket.


Vannak olyan keresztények akik olyanok mint amilyenekről te beszélsz, de nem mindegyik olyan.


Is most ha lehet válaszólj a kérdésemre: Milyen baromságokat állitottam én AZ ISZLÁMRÓL?!

2022. júl. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 425/447 Drakula ***** válasza:
100%
Amugy meg miért van a vallás kritikában a kérdésed?
2022. júl. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 426/447 A kérdező kommentje:

"Vagy egyszerűen a kutyát nem érdekli már ez a kérdés. Én is csupán bele-bele olvastam egy-két válaszba. Azt se tudom ezt hol írta. Ha nem tűnt volna fel, szinte már csak ti hárman vitáztok."


Öten pontozták fel azt a választ és senki nem pontozta le. Ez pont azt bizonyítja hogy ti keresztények adtok egymásnak igazat akkor is ha a másik hazudik. Szóval amivel Abdullahot és engem rágalmaztál az rátok keresztényekre igaz. Láthatod Abdullah azt mondta szerinte nincs igazam, a kutyás kérdésnél pedig én nem értettem egyet Abdullah állításával mert nem tekintem hitelesnek azokat a hadiszokat mivel ellentétesek más hadiszokkal és Koránnal. Szóval megint olyasmivel rágalmazol minket ami rátok keresztényekre igaz.



"Igen, nem olvastad elejétől a végéig. Magyarán nem olvastad."


Te azt hazudtad hogy nem olvastam. Ez nem egyenlő azzal hogy nem olvastam végig. Szerinted a keresztények hány százaléka nem olvasta végig? 80-90% ? Akkor ők nem olvasták a Bibliát?



"Azokat is különböző oldalakról szedted össze. Átfogó ismereted nincs és önálló véleményt sem tudsz megfogalmazni, ha azt sem tudod mi van a könyvben, amit kritizálsz. Max. muszlim és ateista oldalak érveit tudod szajkózni, amivel kapcsolatos ellenvélemények helyeségét képtelen vagy megítélni, mert azt sem tudod, mi van a többi szövegben."


Szintén hazugság. Más oldalakon, köztük keresztény oldalakon azt nézem meg hol találhatóak a témához kapcsolódó versek és én magam nézek utána a Bibliában és olvasom el azokat a részeket.



"A világ egyik legösszetetteb műve a Biblia és te ismered a 99-98%-át? Hogy oda ne rohanjak... Ugye nem gondolod komolyan, hogy releváns véleményt tudsz megfogalmazni egy kb. 1600 oldalas könyvről, úgy hogy olvastál belőle összesen kb. 10-20 oldalt vagy annyit sem?"


Ez is hazugság. Nem ennyit ismerek belőle. Szerinted mi történne ha elolvasnám az egészet? Csak még több hibát és ellentmondást találnék. Semmi olyan tanítás nincs benne amit ne ismernék. Te is csak annyit tudtál válaszolni hogy miért vagy keresztény hogy ez a szeretet vallása vagyis a szokásos üres hippi keresztény szlogen. Szóval még indokolt sem tudsz adni miért olvassam végig.



"Az meg a hab a tortán, amikor egyértelműen cáfolják belőle az állításaidat, te meg nemes egyszerűséggel, azt mondod, hogy az a rész biztos hamis, mert ellent mond az iszlámnak."


Meg még ellent mondanak az általam mutatott Bibliai verseknek.



"Szóval te a "muszlim cenzúrával" ellátott Biblia verziódból akarod bizonyítani a saját igazad és azt ráerőltetni a keresztényekre, mintha rájuk nézve is kötelező lenne. Mintha muszlimok lennének és azt kellene hinniük, amit neked."


Amiket sosem tudtok megcáfolni és csak olyan szintű válaszok érkeznek hogy népszokás volt Jézus imája :)



"Számtalanszor mondtam, hogy ha kérdésed van, írd ki külön kérdésbe, ne máshol okoskodj, ahol senki nem látja. Akkor vitázzunk nyíltan, hogy akit érdekel a téma, az megtalálja. pl."


Ez a legutóbbi kérdésem. Sehol nem vagy, de akkor rajta, nyugodtan válaszolj ha tudsz:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..



"Az USA egy szekuláris ország. Lassan már ott tartanak, hogy keresztényellenes törvényeik vannak. Egyébként sem érdekel a politika, mert az egy telesjen más kérdés, hogy a világhatalmak hogyan sakkoznak egymással. Nagyjából semmi köze a valláshoz, a vallást max. csak felhasználják ürügyként a céljaikhoz"


Ja hogy azt látod hogy csak felhasználják ürügyként a céljaikhoz a kereszténységet. Érdekes az ISIS esetében már nem látjátok ugyanezt. Behazudjátok hogy hithű muszlimok a terroristák.



"Az USA meg külön megér egy misét. Mennyire keresztény az az ország, ami a II. világháborúban Ázsia legnagyobb székesegyházára és Japán keresztény központjára dobott egy atombombát? Szóval hagyj engem az USÁ-val."


A keresztények egymást is gyilkolják. Most is ezt teszik orosz ukrán háborúban ugye mindkettő keresztény. A keresztény társadalmak a legerőszakosabbak és ha tetszik ha nem ennek a Biblia az oka. Onnan ered ez az erőszak.



"Nem érted, hogy a keresztények nem egy földi országot hoztak létre és soha nem is akartak. A politikával teljesen más viszonyban van a keresztény vallás. De ezt nem érted és nem is akarod megérteni, mert csak vitázni szeretsz,"


Érdekes az Ószövetségben a zsidóknak Isten parancsára lett földi országuk. A keresztényeknek azért nincs mert lepaktáltak a világi hatalommal. Abba pedig nem férnek bele Isten törvényei. Ad meg a császárnak, igaz? Ismerős?



"A keresztény világ vezetői? A keresztény világ vezetői, legfeljebb az egyházfők, akik meg folyamatosan a békére hívják fel a figyelmet és ez ügyben tanácskoznak, meg veszik fel a kapcsolatot muszlim egyházi vezetőkkel is."


Hát ez igazán kedves tőlük csak éppen mást tesznek mint amit mondanak.



"A legfőbb vezető pedig Jézus Krisztus, mivel az Egyháznak ő a feje, még csak nem is az XY vallási vezető."


És szerinted ezek a keresztény egyházfők csak úgy lemondanak a hatalmukról ha Jézus visszatér? Persze :) Ők maguk akarják majd keresztre feszíteni Jézust. Ezért mondom hogy ha még a kersztény verzió szerinti Jézus is jönne vissza a keresztény egyházak akkor is el akarnék tenni őt lábalól. De ugye bizonyítottam hogy az iszlám szerinti Jézus fog visszatérni méghozza a Biblia alapján. És hogyha így lesz a keresztények nem fogják Jézust elfogadni hanem kiikáltjék antikrisztusnak. Az igazi antikrisztus viszont azt hazudni amit a keresztények hallani akarnak így a keresztények őt követik majd az ilyen művek pedig ezt segítik elő.



"Egy szekuláris ország, nincs hivatalos államvallása és elsőként ment végbe benne a szekularizáció,"


És akkor mi van? Attól még a lakosság nagyrészt keresztény. És az sem véletlen hogy a Bibliára esküdnek. Európában sok ország alkotmányában benne van az utalás a kereszténységre ahogy a magyar alaptörvényben is.

2022. júl. 21. 18:14
 427/447 Drakula ***** válasza:
100%

"A keresztények egymást is gyilkolják. Most is ezt teszik orosz ukrán háborúban ugye mindkettő keresztény. "

Neked lehet hogy ez eset le, viszont

1. Az oroszokat egy volt KGB- ügynők küldte.

2. Nem a kereszténység miatt őlik ott magukat.

"A keresztény társadalmak a legerőszakosabbak és ha tetszik ha nem ennek a Biblia az oka. Onnan ered ez az erőszak."

Afrikában nem jártál mi?

Mindenesetre én inkább a "Keresztény" társadalmakban élek mint sem Szomáliában.


"bizonyítottam" Ez feltételezés, nem bizonyitás.

2022. júl. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 428/447 Drakula ***** válasza:
100%

"Ha pl. egy muszlim államfőt választanának meg, akkor nyugodtan esküdhetne a Koránra, mivel az a hite. Sőt jelenelg is úgy van, hogy ha egy muszlimnak kell valami oknál fogva esküt tennie, akkor neki nem a Bibliát teszik elé, hanem a Koránt"

Ezt tényleg mintha olvastam volna itt a gyakorin!

Olyan De javu érzésem van.

2022. júl. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 429/447 anonim ***** válasza:
47%

A nyugati államoknak érdekükben áll fellépni a muszlim többségű országokkal szemben. Ez könnyen belátható és nem konteó.


Elsősorban az arabokra gondolok. Mindent elkövetnek hogy ezek az országok NE közeledjenek egymás felé. El lehet képzelni mi lenne ha egyszer csak államszövetségbe törmörülnének...


Oszd meg és uralkodj. Ez a nyugati politika a muszlimokkal kapcsolatban. Arról már ne is beszéljünk hogy akár a franciák a mai napig kizsákmányolnak afrikai muszlim többségű országokat.


Lehet jópofizni, például Donald Trump is meghívott muszlimokat a Fehér Házba Iftárra. De a valóság az, hogy az Iszlám egy olyan vallás ami a fogyasztói társadalommal és az amerikaiak üzleti érdekeivel szembe megy.

2022. júl. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 430/447 Drakula ***** válasza:
100%

"A nyugati államoknak érdekükben áll fellépni a muszlim többségű országokkal szemben. Ez könnyen belátható és nem konteó."

Ez még oké, de ez az ők irányitják az ISIST meg mindenkit dolog már gyikember szint.

2022. júl. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!