Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Gyűrük Ura egy kalandregény...

A Gyűrük Ura egy kalandregény vagy a keresztényeket megtévesztő sátáni üzenet?

Figyelt kérdés

Gyűrük Ura a világ egyik legismertebb regénye. Többszáz millióan olvasták vagy látták a filmadaptációt. Egy fantasy világban játszódnak az események ahol különböző teremtmények élnek mint például embrek, törpök, tündék vagy orkok és nagyjából mindenkit be lehet sorolni a jó vagy a rossz oldalra mert a regény alapmotívuma a jó és a rossz küzdelme. A történet középpontjában, ahogy a címből is következik egy gyűrű van, ami rendkívüli erőt ad a hordozójának. Szauron készítette ezt a gyűrüt aki a legfőbb gonosz a történetben és arra használja hogy leigázzon mindenkit. A gyűrüt azonban elveszíti és egy hobbithoz kerül majd létrejön a gyűrű szövetsége ami hobbitokból, emberekből törpökből és tündékből áll, ők a jók, azzal a céllal hogy elpusztítsák a gyűrüt és megállítsák Szauront. Biztos mindenki ismeri így nem részletezném. Az írója Tolkien, viszont valójában nem ő találta ki ezt a történetet. Az iszlám vallás forrásaiban szerepel ez a történet, peresze lényeges eltérésekkel. Az iszlám szerint Salamon nem csak király hanem próféta is és Isten egy gyűrűt küld neki amit egy angyal ad át. Ez a gyűrű képessé teszi Salamont arra hogy például az állatok engedelmeskedjenek neki, uralta a természeti erőket és ami itt a lényeg, uralma alá hajtotta a Sátánt és az őt követő dzsinneket és dolgoztatta őket a templom építésén. A Sátán alapból gyülöli az embereket így meg pláne hogy még szolgaságba is kényszerítették. Tudták hogy a gyűrüben van az erő, ezért megpróbálták ellopni és az egyik dzsinnek sikerült végül. Próbálták használni vagy megsemmisíteni de egyik sem ment ezért a tengerbe dopták. Igen ám de a gyűrű visszavágyot a tulajdonosához. Ez a regényben is így van. A tengerben lenyelte egy hal, amit aztán kifogtak majd Salamon vette meg azt a halat és így visszakerült hozzá a gyűrű, a Sátán és követői pedig Salamon haláláig nem szabadultak. Már ennyiből is látszik hogy Tolkien honnan vette a történetet csak éppen megfordította a jó és a rossz oldalt. Megmutatom a regény szereplői kinek felelnek meg az iszlám szerinti történetben és még egyértelműbb lesz.


Szauron

Angyali jellegű szellem és ő a regény legfőbb gonosza. Egy Orodruin nevű hegyen készítette a gyűrüt, aminek jelentése Tűz Hegye vagy Végzet Hegye. Ez valószínüleg utalás a Sinai hegrey ahol Mózes megkapta a Tízparancsolatot Istentől. Az iszlám szerint egy angyal adja a gyűrüt Salamonnak tehát Szauron egyenlő Isten angyalával. Szauron által irányított terület neve Mordor, központja pedig egy Baraddur nevű torony aminek egy félhold van a tetején. Mordort vulkáni hegyek veszik körük és nincs növényzet. Ez valójában Mekka városának leírása ami az iszlám központja, a Barddur nevű torony pedig a Kábát szimbolizálja. Szauron hadsregét nem csak orkok alkotják hanem emberek is. Méghozzá sötétebb bőrű emberek akiknek kinézte, ruházata egyértelműen a muszlimokra utal. Ez a filmben első ránézésre kiderül. Ha pedig megnézzük a regény szerinti jó oldalt képviselő emberi királyságokat mint Arnor, Gondor, Rohan, az itt élő emberek kinézte, ruházata alapján ez a Nyugati keresztény világ.


Szarumán

A regény szerint egy mágus aki jó oldalon állt de aztán a sötét oldalt választotta és Szauronhoz szegődött. Nem nehéz kitaláni kire gondolt Tolkien. Salamon arabul Szulejmán. Szulejmán = Szarumán. A regény szerint Szarumán uralta a szelet ahogy az iszlám szerint Salamon is a gyűrünek köszönhetően. Szarumán egy Isengard nevű toronyban élt, ami a Jeruzsálemi templomot szimbolizálja. Isengard és Barddur úugyanúgy helyezkedik el mint a valóságban Jeruzsálem és Mekka.


Gandalf

A regény szerint egy mágus aki vezeti a gyűrű szövetségét és jóban van a tündékkel. Valójában ő képviseli a sátáni dzsinnek által irányított médiumokat, mágusokat. A tündék pedig az iszlám szerint sátáni dzsinnek. A regényben a tündék vannak úgy bemutatva mint a legfelsőbbrendűbb, legszebb teremtmények. Gandalf Móriában halt meg. A valóságban a Jeruzsálemi templom hegyet nevezik Mória hegynek. És ha megnézzük ki halt itt meg Salamon idejében, akkor azt látjuk hogy Hiram aki a templom építésén dolgozott de Salamon kivégeztette mert pogány szimbolumokat akart elhelyezni a templomba. Ez a Hiram a szabadkőművesek központi figurája.


Frodo

Egy hobbit akik vidám kedves kis teremtmények. Frodóhoz kerül a gyűrű és végül ő semmisíti meg a regény szerint. Az iszlám szerint azt a dzsinnt aki ellopja Salamon gyűrűjét, Habkiknak nevezik. Habkik = hobbit. Elég egyérételmű. A hobbitok szimbolizálják azt a sátáni dzsint aki ellopta Salamon gyűrűjét.


Aragorn

A regény szerinti Aragorn karaktere nagyon sok mindenben egyezik az iszlám szerinti Dadzsal-al (antikrisztus). A regényben a gyűrű szövetség egyik vezetője és ő az a király aki elhozza a békét és jólétet. Az iszlám szerint a Dadzsal is ezt hazudja magáról. Vándornak nevezik mert bejárta az egész világot. Az iszlám szerint a Dadzsal is be fogja járni az egész világot. A regény szerint van benne tünde vér vagyis sátáni eredetű ahogy a Dadzsal is. Várta hogy eljjön az ideje közben pedig a tündék kiképezték ahogy a Dadzsalt is képzi a Sátán. Aragorn fiatalnak néz ki de kiderül hogy 87 éves, ahogy a Dadzsal is sokáig él. Ez igaz a tündékre is. Az iszlám szerint mikor megjelenik a Dadzsal ki fognak virágozni az elszáradt fák. A regény szerint mikor Aragorn királyként visszatért, kivirágozott a Gondorban található kiszáradt fa. Az iszlám szerint a Dadzsal elsősorban a keresztényeket fogja megszólítani. Aragorn folyamatosan úgy szólítja meg a tömegeket hogy Nyugat népe.



Összefoglalva ez a regény nem más mint egy próbálkozás a Sátán részéről hogy bosszút álljon Salamonon. Istent, az angyalokat és a prófétákat állítja be rossznak, a Sátánt és annak követőit pedig jónak. A regény másik célja hogy megtévessze a keresztény világot azért hogy mikor az antikrisztus (Dadzsal) eljön, a keresztény világ engedelmeskedjen és beálljon mögé.



2022. júl. 16. 18:47
 411/447 anonim ***** válasza:
100%
Megy ez, a hétvégéig meglehet még a 666 komment :D
2022. júl. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 412/447 A kérdező kommentje:

"Ő senkit sem szokott sem fel sem lepontozni. Megnyugodhatsz. Szerintem őt ez az egész pontozás nem érdekli.

Bőven elég ha Magasztos Allahtól kapunk egy lájkot és nem is kell hogy itt megjelenjen."


Így van de ők ezt nem értik. Engem nem izgat hogy ki pontoz le vagy hogy kinek mennyi az értékelése. Még azt is be szokták hazudni hogy egy másik fiókkal lépek be csak hogy lepontozzam őket.

2022. júl. 20. 23:30
 413/447 anonim ***** válasza:
84%

"Nem haragszom rá, nem tett ellenem semmi rosszat. Nem is értem miért kéne neheztelnem Rá ?"

Tudom, hogy nem. Mert ezt a bárdolatlan fickót, bármilyen hülyeséget is írjon a végsőkig kivéded, csak engem büntessen meg Allah, ha olyat írok, ami neked nem tetszik.

A kereszténységről is pont ugyanilyen 40 oldalas hülyeségeket írt már többször is, mint ez a kérdés, úgy hogy saját bevallása szerint életében nem olvasta a Bibliát. (Drakula kérdezte tőle korábban, hogy olvasta-e egyáltalán a Bibliát? Hát én megválaszolom a Kérdező helyett: NEM! És többször leírta, hogy nem is fogja. Még az Újszövetséget se olvasta, sőt egy darab evangéliumot sem elejétől a végéig. Ezt nyíltan leírta már többször is.) Mégis nem egyszer úgy hivatkoztál rá, mint valami szakértőre és valahányszor belelendült a keresztények ócsárolásába adtad alá a lovat vagy egyszerűen csak félrenéztél. Szóval így vagy úgy, de a cinkosa vagy. Sokszor alkalmazol kettős mércét.

Fogalmad sincs, hogy ki vagyok, de velem feleannyira sem voltál megértő soha, mint vele. Egyáltalán nem egységesen viszonyulsz az emberekhez és hajlamos vagy te is az általánosítgatásokra.

Én pl. soha nem örömködtem senki halálán, főleg nem a palesztinokén, (még egy szúnyogot sem bántok szívesen) de most is voltaképpen őt véded azzal, hogy milyen bajtársiasan helytáltál vele "a keresztényekkel" szemben. Gyártod a közös hősies emlékeket és a közös ellenségképet, aminek a hatására máris elkezdted kimosdatni magadban. Szóval egyértelmű, hogy benned is benned van ez a előítéletes, negatív felfogás, még ha nem is veszed észre. Ezért tudsz olyan megértő lenni vele, másokkal meg nem. Ezért mondom, hogy cinkosa vagy és valójában közrejátszol a muszlimok negatív megítélésében, amikor véded és mellé állsz, bármit is írjon, bármilyen stílusban.


Amúgy itt a kutyás kérdés, amiről szó volt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2022. júl. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 414/447 Drakula ***** válasza:
100%

"Az itt jelen lévő keresztényeknek biztosan tetszik hogy egy olyan keresztény tömeggyilkos nevét választottad aki muszlimok tízezreit gyilkolta meg."

Drakula nem ölt meg muszlimokat, az áldozatai közűl ha volt valakinek vallása akkor nagy esélyel keresztény volt, de ő nem ezért hanem a vérűk ízéért őlte meg őket.

"Vagy öten pontozták fel azt a kommentedet. Biztosan van köztük keresztény is illetve egy keresztény sem pontozott le. "

Miért biztos hogy van köztűk keresztény? Ez neked a mániád hogy minden sarokban ott egy csunya keresztény.

"és marhaságokat állítasz az iszlámról"

Milyen marhaságot?

"Ha én mondanám hogy a Biblia tele van ellentmondással és pletykával egyből nekem esnének azzal hogy hazudok, semmi nem bizonyíték amit írtam, gyülölködök a keresztények ellen stb stb :)) De ha te írod semmi gond ezzel :)"

Ha ott mondtam volna ahol keresztények vannak akkor lenne gondom.

De itt nincsenek.

2022. júl. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 415/447 Drakula ***** válasza:
100%

"A keresztények létrehozzák az ISIS féle terrorszervezeteket"

Eredetileg ugy volt ez a hülyeséged hogy az amerikaiak hozták létre.

Most meg át ment az egész kereszténységbe.

Szerinted a katolikus egyház pénzeli a világ legtöbb keresztényét megőlő szervezetett vagy mi?

2022. júl. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 416/447 A kérdező kommentje:

"Hát én megválaszolom a Kérdező helyett: NEM! És többször leírta, hogy nem is fogja. Még az Újszövetséget se olvasta, sőt egy darab evangéliumot sem elejétől a végéig. Ezt nyíltan leírta már többször is.) Mégis nem egyszer úgy hivatkoztál rá, mint valami szakértőre és valahányszor belelendült a keresztények ócsárolásába adtad alá a lovat vagy egyszerűen csak félrenéztél. Szóval így vagy úgy, de a cinkosa vagy. Sokszor alkalmazol kettős mércét."


Megint hazudsz. Azt mondtam sok részt elolvastam a Bibliából de nem olvastam végig. És igen, sokkal jobban értek a Bibliához mint sok keresztény. Te is ilyenkor szövegelsz csak. Ha belmegyünk egy konkrét témába a keresztény vallással kapcsolatban akkor persze csendben vagy. Csak a szokásos mellébeszélés, tagdás, sértegetés mint itt is.



"Szóval egyértelmű, hogy benned is benned van ez a előítéletes, negatív felfogás, még ha nem is veszed észre. Ezért tudsz olyan megértő lenni vele, másokkal meg nem. Ezért mondom, hogy cinkosa vagy és valójában közrejátszol a muszlimok negatív megítélésében, amikor véded és mellé állsz, bármit is írjon, bármilyen stílusban"


A muszlimoknak azért negatív a megítélse a keresztény világban mert nektek keresztényeknek nem tetszik az igazság ezért megrágalmazzátok azt aki az igazságot képviseli. Szerinted az USA miért foglalkozik ennyit a muszlim országokkal? Miért támadja a muszlimok országokat a hadseregével és miért indít iszlámellenes gyülöletkeltő propagandát? A muszlim országok semmilyen veszélyt nemm jelentenek rá. Semmilyen geopolitikai oka nincs rá. Az egyetlen ok a vallás. A keresztény világ vezetői tudják hogy az iszlám az egyetlen igaz vallás és tudják hogy a kereszténység hamis és ezért hazudoznak az iszlámról és támadják minden létező eszközzel.

2022. júl. 20. 23:46
 417/447 anonim ***** válasza:
94%

"Biztosan van köztük keresztény is illetve egy keresztény sem pontozott le."

Vagy egyszerűen a kutyát nem érdekli már ez a kérdés. Én is csupán bele-bele olvastam egy-két válaszba. Azt se tudom ezt hol írta. Ha nem tűnt volna fel, szinte már csak ti hárman vitáztok.


"Megint hazudsz. Azt mondtam sok részt elolvastam a Bibliából de nem olvastam végig."

Igen, nem olvastad elejétől a végéig. Magyarán nem olvastad. Az, hogy ismersz belőle sorokat, attól had ne ájuljak el. Azokat is különböző oldalakról szedted össze. Átfogó ismereted nincs és önálló véleményt sem tudsz megfogalmazni, ha azt sem tudod mi van a könyvben, amit kritizálsz. Max. muszlim és ateista oldalak érveit tudod szajkózni, amivel kapcsolatos ellenvélemények helyeségét képtelen vagy megítélni, mert azt sem tudod, mi van a többi szövegben. A világ egyik legösszetetteb műve a Biblia és te ismered a 99-98%-át? Hogy oda ne rohanjak... Ugye nem gondolod komolyan, hogy releváns véleményt tudsz megfogalmazni egy kb. 1600 oldalas könyvről, úgy hogy olvastál belőle összesen kb. 10-20 oldalt vagy annyit sem?

Nem véletlenül ott akadnak el a beszélgetések, hogy te azt várnád, hogy a válaszolók neked gépeljék le a fél Bibliát, hogy te megértsd benne az összefüggéseket. Nonszensz.

Az meg a hab a tortán, amikor egyértelműen cáfolják belőle az állításaidat, te meg nemes egyszerűséggel, azt mondod, hogy az a rész biztos hamis, mert ellent mond az iszlámnak. Szóval te a "muszlim cenzúrával" ellátott Biblia verziódból akarod bizonyítani a saját igazad és azt ráerőltetni a keresztényekre, mintha rájuk nézve is kötelező lenne. Mintha muszlimok lennének és azt kellene hinniük, amit neked.


"Ha belmegyünk egy konkrét témába a keresztény vallással kapcsolatban akkor persze csendben vagy."

Csendben vagyok, mert 1. nem is érted, amit mondok, mivel nincs elég ismereted, 2. mivel sokszor veled nem lehet rendesen vitázni, mert egyszerűen nem vagy vevő a válaszokra, vajában nem érdekel, 3. mivel rendszerint, mint most is teljesen más témájú kérdések alatt vársz választ. Számtalanszor mondtam, hogy ha kérdésed van, írd ki külön kérdésbe, ne máshol okoskodj, ahol senki nem látja. Akkor vitázzunk nyíltan, hogy akit érdekel a téma, az megtalálja. pl. A Gyűrűk Ura kérdés 42. oldalán biztosan sokakat érdekel a kereszténység nagy teológiai kérdései, meg akit érdekelne is, az is biztos megfogja találni... Minek vesztegessem rá az időt?


"Szerinted az USA miért foglalkozik ennyit a muszlim országokkal?"

Kit érdekel? Az USA egy szekuláris ország. Lassan már ott tartanak, hogy keresztényellenes törvényeik vannak. Egyébként sem érdekel a politika, mert az egy telesjen más kérdés, hogy a világhatalmak hogyan sakkoznak egymással. Nagyjából semmi köze a valláshoz, a vallást max. csak felhasználják ürügyként a céljaikhoz. Az USA meg külön megér egy misét. Mennyire keresztény az az ország, ami a II. világháborúban Ázsia legnagyobb székesegyházára és Japán keresztény központjára dobott egy atombombát? Szóval hagyj engem az USÁ-val. Az a felfogás, hogy egy földi hatalom, képviseli az adott vallást, ez kifejezetten az iszlám világképedből származik. Nem érted, hogy a keresztények nem egy földi országot hoztak létre és soha nem is akartak. A politikával teljesen más viszonyban van a keresztény vallás. De ezt nem érted és nem is akarod megérteni, mert csak vitázni szeretsz, de egy könyvet nem vagy hajlandó kinyitni, se egy hosszabb videót megnézni, sőt arra sem figyelsz, amit mások írnak neked.


"A keresztény világ vezetői tudják hogy az iszlám az egyetlen igaz vallás és tudják hogy a kereszténység hamis és ezért hazudoznak az iszlámról és támadják minden létező eszközzel."

A keresztény világ vezetői? A keresztény világ vezetői, legfeljebb az egyházfők, akik meg folyamatosan a békére hívják fel a figyelmet és ez ügyben tanácskoznak, meg veszik fel a kapcsolatot muszlim egyházi vezetőkkel is. A legfőbb vezető pedig Jézus Krisztus, mivel az Egyháznak ő a feje, még csak nem is az XY vallási vezető.

2022. júl. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 418/447 anonim ***** válasza:
100%

"és te ismered a 99-98%-át?"

* nem ismered a 1-2%-át, a 99-98%-át meg nem?

2022. júl. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 419/447 anonim ***** válasza:
94%

"és te ismered a 99-98%-át?"

* nem ismered a 1-2%-át, a 99-98%-át meg nem?"

Hú, késő van. Kijavítom értelmetlenre a rossz mondatot. XD

Na, mindegy, úgy is érti mindenki. A Kérdező töredékét ismeri a Bibliának. Százalékosan az túlzás nélkül csak pár százaléka a teljes szövegnek. Meg eleve hogy lehetne értelmezni egy szöveget, aminek csak a szövegkörnyezetéből kiragadott részleteit ismerem? Sose fogja átlátni a teljes szöveg témáját és mondanivalóját, szerkezeti felépítését stb. A Bibliában meg eleve több stílus keveredik, meg visszautalgat saját magára stb. Nem összefüggéstelen szöveghalmazról van szó, ami nem igényli a szövegkörnyezet ismeretét. Az meg már tényleg a minimum, hogy legalább azt az adott írást, pl. levelet vagy evangéliumot az elejétől a végéig ismerjük, amiből éppen idézünk.


Ezzel önmagában még nem lenne baj, ha elfogadná mások véleményét, akik viszont olvasták is azt a könyvet, amiről szó van. De, nem ez a helyzet, hanem erőlteti a véleményét. Pont mint a Gyűrűk Ura kapcsán. Köze nincs a leírtaknak ahhoz, amit állít, de ragaszkodik hozzá, hogy a dolog úgy logikus, ahogy ő mondja, szóval nem enged, bármivel is érveljen a másik.

2022. júl. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 420/447 anonim ***** válasza:
100%

Erre mondom, hogy ez az elmebetegség egy fajtája.

Ha már az autópályás hasonlatot sem érti, akkor teljesen egyértelmű a helyzet.

Ráadásul a hatalmas elnyomás, amiben itt része van, azt eredményezte, hogy szabad országban élünk, tehát őt sem lehet kényszerkezelésre elmegyógyintézetbe csukni, mivel - egyelőre - még nem ölt embert.

Azért azt megnézném, ha egy muszlim országban ilyeneket mondanék az iszlámról, vagy Mohamedről, vagy bármelyik emberéről, akkor mi történne velem, és mennyire gyorsan.


Az meg, hogy időben most már lassan napokat vesz el emberek életéből nem csak tökéletesen haszontalanul, hanem most már károsan is - nem büntethető.

Minek jöttünk ide, ugye?

Segíteni a kérdezőnek, csak itt ez nem működik. Mert neki nem kérdése van, ő próféta.

Ami, úgy mellesleg, az oldal szabályaival SEM fér össze, tehát még abban is csal.

2022. júl. 21. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!