Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény szülők miért...

A keresztény szülők miért mondják azt a gyereknek, hogy az istenük létezik, amikor semmi nem szól mellette, ráadásul ellentmondásos is?

Figyelt kérdés

Semmi nem szól amellett, hogy a sok isten közül pont a zsidók istene teremtette volna a világot. Ráadásul eléggé a ellentmondásos figura is. Egyik helyen azt mondja a Biblia, hogy ő a szeretet, a másik helyen meg azt, hogy azért halálra ítélt egy embert, mert fát szedett szombaton. Ez pedig kegyetlenség.


Miért nem lehet szekulárisan nevelni, miért kell rákényszeríteni a kereszténységet?


2021. nov. 11. 13:49
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
0%
Godaime, a fatimai három gyereknek Szűz Mária mutatta meg a poklot. Szerinted mind a három gyerek skizofrén volt? Nem is embertől tudták meg, hogy létezik az Isten, hanem egy jelenés mutatta meg nekik.
2021. nov. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
100%

"Szerinted mind a három gyerek skizofrén volt? "

Lehet. Nincsen kizárva. De az is lehet hogy hazudtak. Ahogyan az is hogy hazugság az egész történet.


"Nem is embertől tudták meg, hogy létezik az Isten, hanem egy jelenés mutatta meg nekik."

Ezt te is egy jelenésből tudod?

Na várj. Itt is volt egy ilyen jelenés. Azt mondta nekem ez a jelenés hogy te tényként próbálod eladni a feltételezéseidet.

Nagyon durva miket tudnak ezek a jelenések.

Nem is beszéltél soha a gyerekekkel, egyáltalán még a közelben sem voltál mégis tudod hogy mi történt és hogy történt biztosra. Nekem pedig elmondták az igazat rólad. Nagyon sok mindent tudnak.

2021. nov. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
0%

"Nem is beszéltél soha a gyerekekkel, egyáltalán még a közelben sem voltál mégis tudod hogy mi történt és hogy történt biztosra."


Volt egész film erről az idős apácáról, akik három közül megmaradtak, sőt levelei is vannak és dokumentumfilm is van dögivel. Már nem él, de aki érdeklődött a téma iránt felkereshette, ahogy számos tudós is tette és egyházi személyek is megvizsgálták. Nem találták bolondnak és hazugnak sem. A pápák is hallgattak rá.

2021. nov. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
100%

43.


Ki kell hogy ábrándítsalak. Attól még hogy valamiről film készült attól még nem lesz tény/igaz. Én is örülnék annak hogy ha Dr. Strange lakna a szomszéd faluban de sajnos csak kitaláció.


Ez sajnos a maga módján igaz a dokumentum filmekre is.

Az írott dolgok és a beszámolók sem túl sokat mondóak mert sok dologról voltak írásos feljegyzések és beszámolók amikről ma már tudjuk hogy nem volt igaz.

2021. nov. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
0%

44-es, tehát ha engem lefilmeznek és beraknak a TV-be, hogy más is lásson, akkor én egy kitalált személy leszek?

Érdekes gondolatmenet... Téged mikor engedtek ki a bolondokházából?

2021. nov. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
100%

"Érdekes gondolatmenet... Téged mikor engedtek ki a bolondokházából?"


Látom téged még nem engedtek ki az oviból.

Majd gyerek vissza ha már tanultál szöveget értelmezni. De csak hogy rávilágítsak neked a tévedésedre.

HOL írtam én azt hogy MINDEN ami a TV-ben van az kitaláció?

Én azt írtam hogy "valamiről film készült attól még nem lesz tény/igaz.". A kettő nagyon nem ugyan az.

2021. nov. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
0%
46-os, de hidd már el, hogy az a fatimai néni (most már) igaz és élt is. Én ezt akartam elmondani. Valós személy, mint Petőfi Sándor volt.
2021. nov. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 Godaime ***** válasza:
83%

"44-es, tehát ha engem lefilmeznek és beraknak a TV-be, hogy más is lásson, akkor én egy kitalált személy leszek?"

Ez a mondat tökéletesen illusztrálja azt, hogy mennyire nem képes egy vallásos ember logikusan gondolkodni.

2021. nov. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
100%

47.

Soha nem állítottam hogy nem élt vagy hogy nem létezett valaki. Csak hogy attól még hogy film készült róla és egyebek nem jelenti azt hogy igaz is volt ami ott történt.



"Én ezt akartam elmondani."

Ebből a válaszból nem az jön át hogy te meg akartad mutatni hogy élt egy valaki valahol:

"a fatimai három gyereknek Szűz Mária mutatta meg a poklot. Szerinted mind a három gyerek skizofrén volt? Nem is embertől tudták meg, hogy létezik az Isten, hanem egy jelenés mutatta meg nekik."

Ez inkább olyan hogy te tudod hogy így történt és azt is hogy meg történt nem csak azt hogy élt valóbban a valaki.



"Nem találták bolondnak és hazugnak sem."

Nem csak ez a két lehetőség van.


"A pápák is hallgattak rá."

Az még nem jelent semmit hogy a pápák hallgattak rá.

2021. nov. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
48%
49, tudjuk, hogy neked nem jelent semmit semmi. Bedugtad a füled, eltakartad a szemed ;))
2021. nov. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!