Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény szülők miért...

A keresztény szülők miért mondják azt a gyereknek, hogy az istenük létezik, amikor semmi nem szól mellette, ráadásul ellentmondásos is?

Figyelt kérdés

Semmi nem szól amellett, hogy a sok isten közül pont a zsidók istene teremtette volna a világot. Ráadásul eléggé a ellentmondásos figura is. Egyik helyen azt mondja a Biblia, hogy ő a szeretet, a másik helyen meg azt, hogy azért halálra ítélt egy embert, mert fát szedett szombaton. Ez pedig kegyetlenség.


Miért nem lehet szekulárisan nevelni, miért kell rákényszeríteni a kereszténységet?


2021. nov. 11. 13:49
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
96%

8-as vagyok

Nekem kiskamasz gyerekeim vannak, őket például nagyon érdekli. És mivel ők még nagyon egysíkúan gondolkoznak, az "én nem hiszek Istenben" számukra azzal egyenlő, hogy "aki hisz, az hülye", ezért igyekszem megtanítani őket arra, hogy ez nem így van, és a hitnek éppúgy van létjogosultsága, mint a hit hiányának. Nagyon remélem, hogy felnőtt korukra beérik, képesek lesznek túllátni a maguk véleményén, és elfogadni, hogy más esetleg nem úgy látja a világot, mint ők.

2021. nov. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
95%

Ahogyan te a vegaságot totál bizonyítottnak véled, úgy ő az Isten létét véli annak. Joga van hozzá. Ahogy meg másnak joga van a vegaságot tudományos bizonyítékok vagy cáfolatok mellett is elutasítani. Pl gyerekként én gyümölcscukorra és bizonyos zöldségekre allergiás voltam, amit kinőttem. Pórul jártam volna, ha ez kizárólagos vega étrend mellett derül ki, nem pedig egy általános mellett, mert komolyabb allergiás reakcióim is lettek volna kizárólagosan olyan étrendet követve.

Nem minden fekete és fehér, attól, hogy valaki nem a te világnézeteidet vallja, neki is lehet igaza, de az nem jelenti, hogy te tévednél.

2021. nov. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 A kérdező kommentje:

Nem. Én a vegaságot nem látom totál bitonyítottnak. Nekem jó a vegaság, de másnak lehet nem! Ráadásul megnéznék más kutatási eredményeket is. Na, most ehhez képest a kereszténység bizonyítottnak véli a nagy semmit, arra meg nem igazán hajlik, hogy alaposan után nézzen más nézőpontoknak is.


3-6 éves gyereknek nem mondanék semmit, csak azt, hogy majd később visszatérünk rá. A keresztényekkel ellentétben ugyanis az istenkérdés egy bővebb téma, hiszen sok kérdés felvetődik benne. 10 évesen már lehet nyíltabban beszélni, de konkrétan, olyan 13-14 éves korban kellene ezt élővenni. Akkor már lehetne pl. összehasonlító vallástudományt oktatni, illetve az Univerzum keletkezesének a modelljeit ismertetni.

2021. nov. 11. 14:35
 14/57 anonim ***** válasza:
16%

"A keresztény szülők miért mondják azt a gyereknek, hogy az istenük létezik, amikor semmi nem szól mellette, ráadásul ellentmondásos is?"

Szokásos provokatív kérdés. Egyrészt a tudomány cáfolta a törzsfejlődést, és igazolta, hogy a világegyetem fiatal és a rendszertani családok teremtve lettek kb. 6-10.000 éve. A Bibliáról sorra derülnek ki az igazságok, így a keresztény szülők igazat mondanak.


"Egyik helyen azt mondja a Biblia, hogy ő a szeretet, a másik helyen meg azt, hogy azért halálra ítélt egy embert, mert fát szedett szombaton. Ez pedig kegyetlenség."

Nem az, csak nem hiszel a Bibliában így nem nézel utána annak logikájának.


Visszakérdezek: téged mi ihletett a kérdésed kiírására, mikor nem igaz? Te mit mondasz a gyermekednek?

2021. nov. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
96%

"3-6 éves gyereknek nem mondanék semmit, csak azt, hogy majd később visszatérünk rá. A keresztényekkel ellentétben ugyanis az istenkérdés egy bővebb téma, hiszen sok kérdés felvetődik benne. 10 évesen már lehet nyíltabban beszélni, de konkrétan, olyan 13-14 éves korban kellene ezt élővenni. Akkor már lehetne pl. összehasonlító vallástudományt oktatni, illetve az Univerzum keletkezesének a modelljeit ismertetni."


Hát, ezek után javaslom, hogy egy darabig nem vállaj még gyereket. "Majd vissza térünk rá" mint válasz egy ekkora gyereknek?

2021. nov. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
27%

"Még jó, hogy a természettudomány rovatba nincs bátorsága benézni"

Nem bátorság kérdése. A természettudományos rovatban ha jól tudom nem lehet a kreacionizmust hirdetni.


"Na, ez elmebeteg ide is benézett"

Köszi. Azért vagyok elmebeteg, mert nem egyezik a véleményünk és én alá is tudom támasztani a nézeteimet? Remek.


"Na, innentől ennek a kérdésnek sincs érteleme."

Kezdetektől nem volt értelme:)


Amúgy melyik rovatba írtad ki ezt a kérdést?

2021. nov. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudjuk, Kreatti, hogy miért vagy elembeteg, de ennél még nagyobb baj, hogy ezt miért hirdeted itt a lehető legtöbb helyen?
2021. nov. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 Darkmoon80 ***** válasza:
32%

A keresztény szülők vajon miért hazudnak a gyermekük szemébe Karácsonykor, amikor azt mondják, hogy az ajándékokat a Jézuska hozza?

A hazugság nem bűn a vallásuk szerint??

2021. nov. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
14%
Ez nem hazugság, tényleg a Jézuska hozza.
2021. nov. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
0%
Én elmondhatom öreg létemre, hogy a gyereknevelés nem komoly dolog. Felneveled valahogy és van benne valami, ami beleszületik és vagy elrontódik vagy jó ember lesz. Nem e neveléstől függ, viszont a társadalom az, ami alakít rajta.
2021. nov. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!