Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény szülők miért...

A keresztény szülők miért mondják azt a gyereknek, hogy az istenük létezik, amikor semmi nem szól mellette, ráadásul ellentmondásos is?

Figyelt kérdés

Semmi nem szól amellett, hogy a sok isten közül pont a zsidók istene teremtette volna a világot. Ráadásul eléggé a ellentmondásos figura is. Egyik helyen azt mondja a Biblia, hogy ő a szeretet, a másik helyen meg azt, hogy azért halálra ítélt egy embert, mert fát szedett szombaton. Ez pedig kegyetlenség.


Miért nem lehet szekulárisan nevelni, miért kell rákényszeríteni a kereszténységet?


2021. nov. 11. 13:49
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
81%
Mert a hit ilyen... Hisznek benne, így nem kérdőjelezik meg a valóságosságát. Ezt mi, ateisták sosem fogjuk megérteni igazán
2021. nov. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
89%

A hit lényege épp az, hogy nem kell bizonyítani semmi létezését. Ő hisz Istenben. A saját érték és hit rendszerét adja át a gyerekeinek, ahogy zte is a te érték és hit rendszeredet a tiednek.

Vallásszabadság van.

2021. nov. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim válasza:
69%
Ez pont olyan mint a vega aki nem ad húst a gyereknek. Meg van róla győződve hogy az a jó és igaz amiben ő hisz
2021. nov. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 A kérdező kommentje:
Én is vegetáriánus vagyok, csakhogy a gyereknevelés komoly dolog, nem intézném el az én szubjektív véleményemmel. Ha komoly tudományos bizonyítékot találnék arra, hogy egy fejlődő gyermek szervezetébe kell a hús, akkor adnék neki. Egy szülőnek a gyerek érdekeit kell szem előtt tartani.
2021. nov. 11. 14:09
 5/57 A kérdező kommentje:
(jelenleg nincs gyerekem!)
2021. nov. 11. 14:10
 6/57 anonim ***** válasza:
12%

Kérdező!


Ha oda áll eléd az X idős gyereked és megkérdezi, ki, mi az az Isten, akkor mit mondasz neki?

2021. nov. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim válasza:
40%
Hagyjuk is innentől szerintem. Ugyan olyan elvakult vagy te is. Csak te más dologban. 🤷
2021. nov. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
98%

Hidd el, hogy ő ezt nem szubjektív véleménynek, hanem objektív valóságnak éli meg. Az életben rengeteg ilyen téma van, a legtöbb esetben nincs fekete-fehér igazság, viszont attól még a szülőnek van egy értékrendje, amit szeretne átadni a gyerekének. Lehet ezt normálisan, intelligensen is csinálni. Én is ateista vagyok, az egyik legjobb barátnőm pedig mélyen vallásos. Néha picit még irigylem is őket, mert úgy tudja a hitét átadni a gyerekeinek, hogy ők ettől csak gazdagabbak lettek.

Persze van az a típus, aki megfélelmlítésre használja a vallást, agyonnyomja vele a gyereket, ilyenek, de az vallás nélkül is ilyen lenne.

2021. nov. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:
#6 Attól függ, hány éves. Viszont szerintem egy gyerek nem foglalkozik ilyen kérdésekkel, mint az isten. Egy fiúgyereknek például érdekesebb terület a dinoszauruszok kérdése, amely egy komoly természettudományos terület.
2021. nov. 11. 14:17
 10/57 anonim ***** válasza:
97%
Látszik hogy nincs gyereked. A gyerekek mindennel foglalkoznak. Elég ha csak hallja valahol. De a kérdés megb mindig az, mit mondasz neki? Egy 3 évesnek, egy 6 évesnek, egy 10 évesnek ?
2021. nov. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!