Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény szülők miért...

A keresztény szülők miért mondják azt a gyereknek, hogy az istenük létezik, amikor semmi nem szól mellette, ráadásul ellentmondásos is?

Figyelt kérdés

Semmi nem szól amellett, hogy a sok isten közül pont a zsidók istene teremtette volna a világot. Ráadásul eléggé a ellentmondásos figura is. Egyik helyen azt mondja a Biblia, hogy ő a szeretet, a másik helyen meg azt, hogy azért halálra ítélt egy embert, mert fát szedett szombaton. Ez pedig kegyetlenség.


Miért nem lehet szekulárisan nevelni, miért kell rákényszeríteni a kereszténységet?


2021. nov. 11. 13:49
1 2 3 4 5 6
 31/57 Darkmoon80 ***** válasza:
38%

"kis csodák veszel el...", vagy kis csodák elhitetésével tereled a legfogékonyabb korban (amikor még kétkedés nélkül hisz a szülőnek) a katolicizmus misztikus miazmája felé.


Tedd csak össze a kicsi kezed, és kérd Jézuskát, hogy hozzon ajándékot...

Elmegyünk a templomba és imádkozunk Jézuskához...

Jöjj el Urunk, légy vendégünk áldd meg amit...

Esténként elviszlek hittanra, hogy felkészülj az elsőáldozásra...

2021. nov. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
7%
Darkmoon, finoman fogalmazva is kevered a szezont a fazonnal. A beszélgetésnek részemről vege, szia.
2021. nov. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
10%
Darkmoon sátánista troll, nem szabad vele beszélgetni. Kötekedni jár ide
2021. nov. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
94%

31

Sokan mondják a gyereküknek hogy a télapó így meg úgy és a jézuska így megy úgy. De ez nem jelenti azt hogy ők hittanra meg templomba is elviszik a gyereküket.

A kettő létezik egymástól függetlenül is.

2021. nov. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
26%
Én megmondom őszintén nekem tetszett, hogy a Télapó és angyalka hoz mindent. Emlékszem, hogy csengettek csengővel mamámék és berohantunk, hogy elkapjuk az angyalt, aki hozza ajándékot, de soha nem sikerült. Gondoltuk, hogy olyan gyors, hogy soha nem láthatjuk meg. A nyuszit valahogy nem gondoltam igaznak, hogy tojja a tojást. De a Mikulás és angyalka miatt életem legszebb időszaka volt, amiért hálás vagyok a családomnak. Ez lenne az igazi élet, ha az angyalok tényleg közöttünk járnának és hoznák a szeretet. Öröm lenne az élet még felnőtt korban is. 8 éves koromig azt hittem, hogy nincs szex és a gyerekeket leküldik az égből a szülőkhöz. Így lesznek a kisbabák a lélektől, nem pedig gusztustalan szex közben jönnek létre.
2021. nov. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell rákényszeríteni.

TE úgy neveled a gyereked, ahogy akarod. Legfeljebb amikor eléri azt az érettségi szintet, akkor megkérdőjelez mindent és választ magának hitet.

A saját legjobb belátásod szerint cselekedj.

De a ,,gusztustalan szex,, beírástól azért benevettem..

2021. nov. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
23%
De a tudomány azt sem mondja hogy nem létezik vagy igen?
2021. nov. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
28%

A keresztények istene nem létezik, ez tuti.

A sok százezer másik isten... hát... ki tudja?

Azoknak a többsége nem bizonyítható.

Ott csak azt lehet tudni, hogy a Föld az nem teknősökön és elefántokon nyugszik.

2021. nov. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 Darkmoon80 ***** válasza:
76%

A tudomány mindaddig nem foglalkozik istennel/istenekkel, amíg nem vizsgálható tudományos módszerekkel.


A tudományos módszertan az észlelhető, mérhető jelenségek vizsgálata révén jut következtetésekre, így a természetfeletti/transzcendens dolgok értelemszerűen nem képezhetik vizsgálat tárgyát, mert nem részei az anyagi világnak.


Mindebből következik az, hogy a tudomány nem fog isten/istenek létére vonatkozó állítást foglalni, amíg isten nem része (mérhető, észlelhető módon az általunk vizsgálható) a világnak.

2021. nov. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 Godaime ***** válasza:
100%

10/

3 évesnek azt, hogy olyan, mint a Mikulás

6 évesnek azt, hogy isten a felnőttek képzeletbeli barátja

10 évesnek azt, hogy figyeljen oda vallás és történelem órán, hogy tanuljon úgy a kereszténységről, mint az ókori és jelenkori vallásokról egyaránt, hiszen értékes részei a történelmünknek.



Mit nem mondanék egy gyerekeknek SOHA? Azt, hogy Isten valódi és az ő tanításai szerint te születésed óta romlott vagy és csakis a hit által üdvözülhetsz, különben irány a tüzet pokol az örökkévalóságig.

2021. nov. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!