Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Jehova Tanúin kívül van más...

A Jehova Tanúin kívül van más felekezet amelyik átírta a Bibliát úgy, hogy az ne mondjon ellent a kitalált doktrínáiknak?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 11. 14:41
1 2 3 4 5
 41/45 tgt ***** válasza:
8%
Nagyon várom már, hogy újabb részleteket hozz Simon T. László bibliafordításából. Végre feltárul a teljes igazság.
2020. ápr. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
46%

#40


Ez jó. Elnézest egyébként, hogy kicsit durvábban reagaltam az előbbiekben, viszont azz hittem, Jehova tanúja vagy. Ez még önmagában nem is lett volna olyan nagy baj, viszont volt egy levelezésem egy tanúval, akivel hiába hivatkoztam az eredeti szövegre, csak mondta a magáét. Azt hittem itt is ez a helyzet. Legkésőbb este jelentkezem majd.

2020. ápr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 tgt ***** válasza:
8%
Azt áruld el nekem légszíves, hogyan lehetséges, hogy eddig nem vették észre a szövegben Jézust, most pedig észrevették. Te bizonyára tudod erre a választ, hiszen tudományos alapossággal tanulmányozod a szent szöveget.
2020. ápr. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
46%

Nem akarom megszakítani a vitát, vegyétek zárójelesnek, amit írok. Csak megjegyzésként szeretném hozzátenni, hogy a keresztény felekezetek közötti ellentmondások többnyire abból alakultak ki, hogy félreértelmezték a dolgokat. Az értelmes bibliatanulmányozók ezért szoktak utánanézni egy-egy szó eredeti jelentésének, hogy ne igazán essék félreértés. A probléma azonban az, hogy ha mondjuk a felgöngyölt tésztalapot én palacsintának fordítom, attól még az eredeti nyelvben nem biztos, hogy palacsintára gondoltak, hiszen nem csak a palacsinta felel meg a felgöngyölt tésztalapnak. Ezért kellene egy olyan fordítással előállni, ami - a nyelvészet "visszakereső" képességének használatával - megmutatná, hogy na, ez az eredeti. Elvileg egyelőre ehhez a Károli-féle változat áll a legközelebb, az már más kérdés, hogy ki mit magyaráz bele.

Bennem az a kérdés is felmerül, hogy miért is van a JT-seknek saját "változatú" Bibliájuk. Hát ha már keresztények vagyunk, akkor használjunk egyfajta Bibliát, méghozzá azt, ami bibliográfiailag is igazolt és hiteles! Persze attól még azt magyaráz bele, amit akar, de ha hülyeséget mond legalább nem fogja tudni ténylegesen alátámasztani.

2020. ápr. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
67%

#43


Elnézést, hogy nem jelentkeztem a Jehova tanúi bibliahamisításai jegyzetem folytatásaval. Holnap viszont 100%, hogy megírom, és akkor válaszolok a kérdésedre is. Szép estét!

2020. ápr. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!