Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Jehova Tanúin kívül van más...

A Jehova Tanúin kívül van más felekezet amelyik átírta a Bibliát úgy, hogy az ne mondjon ellent a kitalált doktrínáiknak?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 11. 14:41
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
14%
Nem irtuk át a Bibliát nyelvtanilag. Ez egy hazugság. Modernkori szavakat használ a régi szavak helyett, az értelme ugyan az maradt.
2020. ápr. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
58%

Katasztrófa a JT banda.


Ijesztő is, ahogy elvakultan erőltetik a dolgaikat.

Ám sokszor elárulja őket -itt- a százalékuk. Van az elsőnél is alacsonyabb, bőven.

2020. ápr. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
11%

" sokszor elárulja őket -itt- a százalékuk"


Nem Isten pontoz, ezért a százalék az itt olvasó emberek által van. Ennélfogva, ne hogy már ráfogd az Istenre, hogy Ő járul hozzá az emberek elismeréséhez ilyen téren....


Azt pedig ne felejtsd el kedves Barátom, hogy a keresztények kis csoportja soha nem fog a világban elismerést, népszerűséget kapni. Nem Isten akaratával nem egyezik hanem más emberek nézetével ütközik. ezért van lepontozás.

2020. ápr. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
12%

"elvakultan erőltetik a dolgaikat."


Nem vagyok elvakult, és nem erőltetem. Amit irok, azt nem kötelezem senkire, hogy elfogadja. joga van elutasitani.

Nekem az a tisztem, hogy elmondok valamit, a többi az olvasó dolga.

2020. ápr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
52%
Esetleg még a mormonok.
2020. ápr. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
# 5 Ha nem tévedek a mormonoknak van saját könyvük nem átírt Bibliájuk.
2020. ápr. 11. 18:18
 7/45 anonim ***** válasza:
21%
Igazából szerintem szinte minden felekezetnek vagy egy saját fordításuk.
2020. ápr. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
68%

Ugyan a kérdés nem erről szólt, de kikívánkozott belőlem, ahogy a következő is.


Én csak ismerkedek/ ismerkednék a kereszténységgel, és bár a római katolikust felekezetet tartom a "csúcsnak", nem zavarnak a többi felekezetek (bár igaz, a többi vallás sem). Mindenkinek joga van ahhoz, amit szeretne, ami neki jó, addig, míg másokra nincs negatív hatással.


A Jehovákat nagyon érintőlegesen ismerem, de amit láttam, az döbbenet. Áááá ink le sem írom.

Tényleg amit megkaptok, de tiltakoztok ellene: szekta. Egyértelműen. Azonban a veszélyes jelzőt nem raknám hozzá, inkább "csak" a "manipulatív" jelzőt.

2020. ápr. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
83%
A JT-sek nem normálisak. Nem adnak vért a haldokló testvérnek, mert ők úgy gondolják, hogy ez szembemegy Isten akaratával. Pedig rohadtul nem. És inkább végignézik, ahogy meghal. Katasztrófa.
2020. ápr. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:

"A JT-sek nem normálisak. Nem adnak vért a haldokló testvérnek, mert ők úgy gondolják, hogy ez szembemegy Isten akaratával. Pedig rohadtul nem. És inkább végignézik, ahogy meghal. Katasztrófa."


Félre értelmezik amit a Biblia ír:


Mert minden testnek élete az ő vére a benne levő élettel. Azért mondom Izráel fiainak: Semmiféle testnek a vérét meg ne egyétek, mert minden testnek élete az ő vére; valaki megeszi azt, irtassék ki. Mózes 3. könyve 17:14


Azt nem tudom hogyan sikerült ezeknek az IQ betyároknak a vér egészségügyi célból történő felhasználást összemosni annak az elfogyasztásával.

2020. ápr. 11. 20:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!