Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hivo vagyok, megtertem. Ha...

Hivo vagyok, megtertem. Ha hazassag elott fekszem le valakivel, azt Isten megbocsatja?

Figyelt kérdés

2018. dec. 4. 13:37
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
0%

"Pl. szemet szemért, fogat fogért vs. ha megütnek, tartsd oda a másik arcodat is"

Józan paraszti ésszel ez ellentmondás. Akkor hogyan tovább?

2018. dec. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
90%

"Akkor hogyan tovább?"

Egyik ószövetségi elv, másik pedig krisztusi elv. Ennyire egyszerű. Bár az adott korban már az ószövetségi elv is nagy előrelépés volt sok más kultúrához képest, hiszen szigorúan arányos volt. Tehát egy ellened elkövetett tettért te nem alkalmazhattál aránytalan válaszcsapást.

Krisztus pedig még ennél is tovább megy és azt mondja, hogy még sértőid felé is szeretettel fordulj.


Ennyire egyszerű, nincs benne semmi ellentmondás.

2018. dec. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:
És te erre magadtól jöttél rá, első olvasatra, vagy belenőttél a vallásba, úgy tisztult ki fokozatosan az egész évtizedek alatt?
2018. dec. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:
77%
Ehhez szüksége némi történelmi háttérismeret természetesen. Mély teológiai ismeretekre nincs szükség itt szerintem.
2018. dec. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!