Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hivo vagyok, megtertem. Ha...

Hivo vagyok, megtertem. Ha hazassag elott fekszem le valakivel, azt Isten megbocsatja?

Figyelt kérdés

2018. dec. 4. 13:37
1 2 3 4 5 6
 31/54 kurkur válasza:
Figyelsz? Ha gondolsz (tervezel) rá, akkor is bűn, ha megcsinálod, akkor is bűn, akkor már válaszd az utóbbit, legalább örömed is lesz.
2018. dec. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 Tóth Károlyka ***** válasza:
Soha! Lecsap rád!
2018. dec. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
19%
Ja hogy nő vagy. Hát akkor meg pláne nem fogsz senkit találni, max egy vallásos szerencsétlent. Pár üzenettel előbb el kezdtem írni a logikáját ennek az egésznek hogy ez miért hülyeség. Ha pl. más országban születsz akkor te most egy megggyőzhetetlen buddhista lennél. Ha olyan országban, olyan körülmények közé születsz akkor egy terrorista lennél aki embereket gyilkol. Miért? Mert más hitre, más kondiciókra alapulna az énképed. De kanyarodjunk el más irányba, ugye azt mondják a vallásos emberkék hogy jaj hát minket isten teremtett és isten nem szereti a bűnt... De ha jobban belegondolsz rájöhetsz arra hogy egy alkotó teljes mértékben felel az alkotásáért! Így ennek az egész vallásos történek az ég világon semmi értelme, hisz az ember és a világ olyan lesz amilyenné teremtik (ha egy megnevezhető "valami"/"valaki" pl. isten teremtette). Szögezzük le a tényeket. Nincs isten. Átvitt értelemben (ahogy valószínűleg eredetileg a biblia is beszélt a témáról) mindnyájan nem fizikai lények vagyunk hisz például azért mert vannak érzelmeink amiket tapasztalatunk is (egy gép, mesterséges intelligencia bármi soha nem volna erre képes legyen akármilyen fejlett vagy bonyolult, esetleg EMULÁLNI lenne képes érzelmeket, és az merőben más mint tapasztalni, ennek van informatikai magyarázata de azt hagyjuk). Még has ezt a nyilvánvaló dolgot nem fogadnád el hogy nincs egy tőlünk különálló isten, akkor.. Ha szeret téged miért tagadná meg tőled a jót? Miért lenne bármilyen tekintetben is bűn vagy rossz dolog lefeküdni valakivel? Ha ebbe valaki belegondol rájöhet hogy erre a kérdésre csak hülye indokok léteznek amit valószínűleg 100 IQ alatti emberek találtak ki, nos ha van isten nem hiszem h neki 100 alatt lenne. Ne másokkal foglalkozz, ne mesékben higgyél, te felelsz a saját életedért, nincs senki aki meg tudna téged ítélni csak te magad.
2018. dec. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Péld. 6,27

Vihet-e valaki tüzet a keblében úgy, hogy meg ne gyulladjon a ruhája?

Péld. 6,28

Vagy járhat-e valaki parázson úgy, hogy a lába meg ne égjen?


Sajnos sokszor zsarolják a férfiak a nőket ,ha szeretsz bizonyíszd be,feküggy le velem,stb...

Tanúlj meg uralkodni a vágyaidon ,és nemet mondani ha olyan dolgot kérnek tőled ami nem helyes,sőt még ráadásul bűn is.

A sex,a házasságban tud kibontakozni,és a sexuális egyesülés a házasságon belülre adatott,mert csak ott működik a megfelelően.

Érdemes várni.

pld:lehet autót vezetni jogsi nélkül is,de mi van ha elkap a rendőr?

Érdemesebb megvárni míg kipostázzák a jogsim ,és nyugodtan vezethetek.Érted ugye a példát?

2018. dec. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom! :)

Sokat segitett mindenkinek a hozzaszolasa.

Koszonom

2018. dec. 8. 18:43
 36/54 Nagyfater ***** válasza:

"Isten nem vette egészen komolyan, amikor nemi ösztönnel látta el az embert." (Thurzó Gábor: A szent).


Minden tiszteletem a hívőké, de azt nem fogadom el, hogy a bűn fogalmát az éppen aktuális egyházi dogma határozza meg, ráadásul annyiféle értelmezésben, ahogy az egyház képviselője (papja) magyarázza. A bűn az _emberi társadalom_ együttélési szabályaiból adódó fogalom, ami egyfajta közösségi megegyezésből, szokásokból, írott és íratlan törvényekből, hagyományokból fakad. Vannak viselkedések, cselekedetek, amelyek egy társadalomban bűnnek számítanak, a másikban viszont nem.


A bűn viszonylagos fogalmára mondok egy egyszerű példát: "Ne ölj!". És ha rám támadnak, a családom életét fenyegetik?....


A szexuális tilalmak azok, amelyek a legjobban mutatják az egyházak (és a férfiak!) képmutatását. Nem csak azért, mert ők maguk is megszegik, hanem azért, mert olyasmire kényszerítik az embert, ami ellenkezik a természetes ösztönökkel, vágyakkal (Lásd a bevezető idézetet). A szexuális együttlét adott esetben az egymás iránti szeretet legszebb testi-lelki megnyilvánulása, a kölcsönös örömszerzés legmagasabb foka. Ugyan miért lenne ez _önmagában_ bűn?


(Azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy a házasság előtti szex tilalma a nők esetében a piszkos anyagiakon alapszik: nevezetesen azon, hogy a férj és családja biztosak legyenek abban, hogy a leendő örököse kétséget kizáróan az ő gyereke.)


Végül: ha létezik is Isten, senkinek nem adta meg azt jogot a Földön, hogy helyette eldöntse, hogy majd ő mit fog megbocsátani és mit nem. A feltett kérdésnek tehát szerintem valójában nincs értelme.

2018. dec. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
90%

idézet az előttem íródottból,


A szexuális együttlét adott esetben az egymás iránti szeretet legszebb testi-lelki megnyilvánulása, a kölcsönös örömszerzés legmagasabb foka. Ugyan miért lenne ez _önmagában_ bűn?


Barátom nagyon szépeket írtál ,csak nagyon nem helyesek.

Egyáltalán nem bűn a sexuális együtlét,ha házasságon belűl van a dolog.

A házasság szent Isten előtt.

A házasságon kívüli kapcsolat paráznaság,és nagyon sok probléma gyökere.

Nem nyulak vagyunk,hogy bárkivel lehet párosodni.

Mitgondolsz ,miért van ennyi nemibetegség,és enyi sérült család?Évente kb.24000válás van Magyarországon.Szexuális szabadság,mindenki csinálja azt amit jó neki,ki kell élni az ösztönöket.....

Áljunk már meg egy kicsit!!!

Ha nem érted hogy a korlátok téged védenek,jajj neked.

Isten a legjobbat,és a legszebbet adta az embernek a sexben,de mindennek megvan a helye és ideje.

2018. dec. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 A kérdező kommentje:
En mikor nem voltam hivo megtettem hazassag elott...de azota is lelki betege vagyok...
2018. dec. 12. 11:14
 39/54 anonim ***** válasza:

A múltad Isten szemében le van zárva!A bűneink büntetését szenvedte el Jézus Krisztus a kereszten.

A lényeg az hogy az új életben mit kezdessz a bűnnel.


https://www.youtube.com/watch?v=93hpWRq2wy0


Hallgasd meg figyelmesen!!!

2018. dec. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2018. dec. 12. 23:03
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!